Pirmą kartą Lietuvoje – rekordinis braziliškas troškinys

Publikuota: 2009 m. vasario 21 d. šeštadienis

Vištiena
Šiandien vilniečiai ir sostinės svečiai turėjo unikalią galimybę paragauti rekordinio dydžio braziliško troškinio. Nacionalinis brazilų patiekalas „Arroz e feijão“ – tai restorano „Grill Brazil“ dovana.

„Visą vasario mėnesį Brazilija gyvena karnavalo nuotaikomis. Siekdami nors dalelę tos atmosferos perkelti į Lietuvą, visus norinčius pakvietėme paragauti tikros braziliškos “Arroz e feijão„. Šis patiekalas labai artimas lietuvių skoniui, todėl nusivylusių tikrai neliko“, – teigė Rolandas Pulauskas, brazilų restorano „Grill Brazil“ vadovas.

Rekordinio dydžio patiekalui prireikė 30 kg mėsos (kiaulienos kulniukų, rūkytų naminių dešrelių), 30 kg ryžių ir pupelių bei 15 kg daržovių ir prieskonių (svogūnų, česnakų, juodųjų pipirų, čili pipirų, kaparėlių, lauro lapų, mairūno ir kt.). Troškinį ruošė 4 restorano virėjai, vadovaujami patyrusio virtuvės šefo.

Nemokamai braziliškos „Arroz e feijão“ skanavo daugiau kaip pusė tūkstančio vilniečių ir sostinės svečių. Į restoraną užsukę lankytojai buvo supažindinti su šio patiekalo istorija ir jo gamybos subtilybėmis.

Nors šį patiekalą pirmieji pradėjo gaminti vergai, ruošdavę jį iš to, kas liko nuo šeimininkų stalo, šiandien juo mėgaujasi ir Brazilijos turtingieji. Net ir pas milijonierių ant stalo, šalia omarų ir kitų gėrybių dažniausiai bus padėta lėkštė su „Arroz e feijão“.

Šaltinis: Avenire
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »