Pradėta „protingų“ skaitmeninių veidrodžių prekyba

Publikuota: 2012 m. liepos 24 d. antradienis

Tai įrenginiai, skirti pacientų reabilitacijai. Į jų atmintį įdiegta daugybė programų, padedančių asmenims atsigauti po traumų ir operacijų. Atsistojęs prieš tokį veidrodį žmogus gali matyti savo atvaizdą ir jį iliustruojantį kitą vaizdinį – pavyzdžiui, su instrukcijomis.

Priklausomai nuo paciento būklės, įrenginys veikia sėdimos arba stovimos treniruotės režimu. Įmontuota kamera filmuoja visą darbo procesą, o nufilmuotą medžiagą vėliau gali išsamiai nagrinėti gydytojai. Beje, veidrodis turi ir antrą papildomą kamerą, leidžiančią filmuoti asmenį iš dviejų pusių.

Be to, skaitmeninis veidrodis fiksuoja ir išsaugo rodmenis iš treniruočių, pavyzdžiui, kiek ilgai žmogus galėjo balansuoti ant vienos kojos, kiek laiko prireikė asmeniui atsikelti nuo kėdės, paeiti kelis metrus į priekį, atgal, po to vėl atsisėsti ir pan. Visus šiuos duomenis galima palyginti su ankstesnių treniruočių rezultatais ir taip sekti reabilitacijos dinamiką.

„Protingo“ veidrodžio kaina – apie 35 400 JAV dol.

Žiūrėkite vaizdo siužetą >>>

 

Šaltinis: citforum.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Ar technologijos skatina mus būti bendruomeniškesnius?

Sociologas iš Pensilvanijos universiteto Keitas Hamptonas ištyrė beveik 3000 amerikiečių ir priėjo prie išvados, kad žmonės, aktyviausiai besinaudojantys socialinėmis technologijų galimybėmis (daugiausia – socialiniais tinklais), ir realiame gyvenime lengviau užmezga kontaktą su kitais žmonėmis. skaityti »

Singapūre kuriamas robotas, gebantis mylėti

Singapūro nacionalinio universiteto mokslininkų laboratorijoje vyksta darbai: jau ne idėja, o realybe tapo „Lovotics“ vardu pavadintas robotas, galintis imituoti žmogaus gebėjimą mylėti. skaityti »

Išrastas būdas atpažinti, ar piršto atspaudas imamas nuo gyvo kūno

Mokslininkai sugalvojo, kaip patobulinti biometrinį skaitytuvą, kuris ir yra lietimu paremtos spynos veikimo esmė, kad šis atpažintų, ar piršto turėtojas gyvas. skaityti »

Išplėstinė realybė – pagalba civilinei inžinerijai

JAV Renselyro politechnikos instituto darbuotojai kuria naujas išpėstinės realybės (angl. augmented reality) technologijos pritaikymo galimybes: savo naujuoju projektu jie tikisi padėti civilinės inžinerijos specialistams. skaityti »

Ukrainoje sukurtas socialinis tinklas gyvūnams

Internete atsirado socialinis tinklas, skirtas gyvūnams. skaityti »

Lietuvos įmonė sukūrė unikalų robotą-reklamos stendą

Lietuvos reklamos gamybos įmonė sukūrė unikalų patentuotą robotą – reklamos stendą, kuris tam tikroje erdvėje juda naudojant jutiklius, o esant dideliam žmonių srautui yra valdomas nuotoliniu būdu. skaityti »

Bėgikui dirbtinėmis kojomis leista dalyvauti Londono olimpiadoje

Abiejų kojų dar kūdikystėje netekęs 24-erių bėgikas iš Pietų Afrikos Respublikos Oskaras Pistorijusas (Oscar Pistorius) iškovojo teisę dalyvauti 2012-ųjų Londono olimpinėse žaidynėse. skaityti »

Spalvoti sapnai

Mokslininkų teigimu, spalvotų sapnų skaičius laikotarpiu nuo 1993 iki 2009 metų gerokai išaugo. skaityti »

Išmokę gyventi ekologiškai…

Ar šiandien lengva gyventi ekologiškai? Viena švedų šeima, nusprendusi įrodyti sau, jog gali tausoti aplinką, dalyvavo Švedijos ekologiško būsto projekte ir 6 mėnesius gyveno energiją taupančiame name... skaityti »

Taivane sukurtas audinys su kavos tirščiais

Taivane įsikūrusi bendrovė „Singtex“ sumanė, kaip panaudoti kasdien geriant kavą liekančius kavos tirščius – juos įmonė naudoja audinio gamybai. skaityti »