Prisėskite. Patogiai, bet kur ir bet kada

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 1 d. pirmadienis

Šiais visuotinio sėdėjimo laikais profesijų, kurių atstovai ant visą darbo dieną praleidžia ant kojų, aktualumas ir poreikis nė kiek ne menkesnis nei prieš dešimtmetį ar kitą. Slaugės ir slaugai, statybininkai ir statybininkės, kirpėjos ir kirpėjai, kulinarai ir kulinarės, automechanikai ir automechanikės. Sąrašą būtų galima tęsti. Tačiau tai jų fizinio nuovargio ir dėl to kenčiančios darbo kokybės nesumažins. O štai ši egzoskeletinė konstrukcija „Noonee“ tai padaryti gali. Naudojantis tokia, pailsėti galima net ir atliekant stovimą darbą.

„Noonee“ – Šveicarijoje gimęs startuolis, kurio autoriai puoselėja idėją sukurti, jų teigimu, „bekoję kėdę“. Egzoskeletinė konstrukcija pritvirtinama prie užpakalinės šlaunų ir juosmens pusės. Nors atrodo gremėzdiškai, normaliai vaikščioti šie strypai visiškai netrukdo. O kai norisi padaryti pertraukėlę ir prisėsti, darbuotojui tereikia šiek tiek atsilošti atgal. Ir viskas. Tokiu būdu patogiai prisėsti galima bet kur: darbo vietoje, stovint troleibuse ar metro, vidury dykumos. Idėjos autorius, 29-erių Keithas Gunura šią mintį puoselėja nuo paauglystės.

Aliuminio ir anglies pluošto rėmas yra labai lengvas – abi „egzokojos“ sveria po 1 kg. Jos priglaudžiamos prie kojų užpakalinės pusės ir tvirtinamos prie avalynės, ties kulnu. Egzoskeletas ties kelių sąnariu turi po lankstą, kuriais galima susirasti patogaus sėdėjimo aukštį ir pozą. Patogiai įsitaisius, įsijungia 6 voltų baterijos, kurios aprūpina egzoskeletą reikiamu energijos kiekiu. Baterijų pakaks 24 valandoms.

„Bekojė kėdė“ bus pradėta testuoti kitą mėnesį: egzoskeletą išbandys kai kurie BMW gamyklų darbininkai. Bus stebima, ar įrenginys mažina raumenų ir dėmesio nuovargį. Šiuos egzoskeletus metams baigiantis išbandys ir „Audi“ gamyklių darbuotojai.

Nors šis egzoskeleto prototipas atrodo gana gremėzdiškai, ateityje jis gali būti ištobulintas iki gerokai estetiškiau atrodančių proporcijų, dėl kurių įrenginį bus galima nešioti po rūbais.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »