Prisėskite. Patogiai, bet kur ir bet kada

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 1 d. pirmadienis

Šiais visuotinio sėdėjimo laikais profesijų, kurių atstovai ant visą darbo dieną praleidžia ant kojų, aktualumas ir poreikis nė kiek ne menkesnis nei prieš dešimtmetį ar kitą. Slaugės ir slaugai, statybininkai ir statybininkės, kirpėjos ir kirpėjai, kulinarai ir kulinarės, automechanikai ir automechanikės. Sąrašą būtų galima tęsti. Tačiau tai jų fizinio nuovargio ir dėl to kenčiančios darbo kokybės nesumažins. O štai ši egzoskeletinė konstrukcija „Noonee“ tai padaryti gali. Naudojantis tokia, pailsėti galima net ir atliekant stovimą darbą.

„Noonee“ – Šveicarijoje gimęs startuolis, kurio autoriai puoselėja idėją sukurti, jų teigimu, „bekoję kėdę“. Egzoskeletinė konstrukcija pritvirtinama prie užpakalinės šlaunų ir juosmens pusės. Nors atrodo gremėzdiškai, normaliai vaikščioti šie strypai visiškai netrukdo. O kai norisi padaryti pertraukėlę ir prisėsti, darbuotojui tereikia šiek tiek atsilošti atgal. Ir viskas. Tokiu būdu patogiai prisėsti galima bet kur: darbo vietoje, stovint troleibuse ar metro, vidury dykumos. Idėjos autorius, 29-erių Keithas Gunura šią mintį puoselėja nuo paauglystės.

Aliuminio ir anglies pluošto rėmas yra labai lengvas – abi „egzokojos“ sveria po 1 kg. Jos priglaudžiamos prie kojų užpakalinės pusės ir tvirtinamos prie avalynės, ties kulnu. Egzoskeletas ties kelių sąnariu turi po lankstą, kuriais galima susirasti patogaus sėdėjimo aukštį ir pozą. Patogiai įsitaisius, įsijungia 6 voltų baterijos, kurios aprūpina egzoskeletą reikiamu energijos kiekiu. Baterijų pakaks 24 valandoms.

„Bekojė kėdė“ bus pradėta testuoti kitą mėnesį: egzoskeletą išbandys kai kurie BMW gamyklų darbininkai. Bus stebima, ar įrenginys mažina raumenų ir dėmesio nuovargį. Šiuos egzoskeletus metams baigiantis išbandys ir „Audi“ gamyklių darbuotojai.

Nors šis egzoskeleto prototipas atrodo gana gremėzdiškai, ateityje jis gali būti ištobulintas iki gerokai estetiškiau atrodančių proporcijų, dėl kurių įrenginį bus galima nešioti po rūbais.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »