Protingi vaikai labiau linksta į alkoholizmą

Publikuota: 2008 m. gruodžio 23 d. antradienis

Nuotraukoje nufotografuoti du, iš 24 pagamintų, Džordžo Vašingtono oroginalaus ruginio viskio buteliai.
Tyrimai parodė sąryšį su aukštu vaiko IQ ir suaugusio žmogaus polinkiu į alkoholį, kuris kai kuriais atvejais veda į alkoholizmą.

Tėvai žino, kad „lengviausi“ vaikai, kurie suaugę ko gero pasirinks numatomą, patogų gyvenimo būdą – yra šiek tiek aukštesnio, nei vidutinis intelektas, lygio – nei per protingi, nei per kvaili.

Dauguma tėvų didžiuotųsi savo atžala, išgirdę, kad jų vaikas turi aukštesnį IQ, nei jo bendraamžiai; tačiau jie net nepagalvotų, kad aukštas intelekto koeficientas sulaukus dešimties gali būti sietinas su polinkiu į gėrimus, o kartais – net su alkoholizmu.

Šis sąryšis dar ryškesnis tarp moterų, negu tarp vyrų. Daktaro G. Davido Batty ir jo kolegų atliktas tyrimas palygino 8170 Didžiosios Britanijos 10 metų amžiaus vaikų IQ rezultatų su jų alkoholio vartojimo duomenimis, jiems sulaukus trisdešimties.

Nors dauguma protingų vaikų užaugę geria kaip ir dauguma – saikingai ir protingai, alkoholizmo pavojus išauga iki 1,38 karto moterims ir 1,17 karto vyrams.

Didžiosios Britanijos statistika rodo, kad 6 procentai moterų ir 8 procentai vyrų turi bėdų, susijusių su alkoholiu. Stebėtina tai, kad alkoholizmo atvejų mažėja, nors su alkoholiu susijusių hospitalizacijų kiekis auga.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Neatrasta ekonominė nauda: geologai ieško meteoritinių kraterių

Lietuvos geologijos tarnyba (LGT), bendradarbiaudama su Vilniaus universitetu, vykdo projektą „Lietuvos impaktiniai krateriai“. skaityti »

LG prisijungė prie Atvirojo automobilių aljanso ir kurs išmaniųjų automobilių įrangą

„LG Electronics“ (LG) tapo Atvirojo automobilių aljanso (ang. Open Automotive Alliance) nare. skaityti »

Procesorių gamintojos „Intel“ sukurta kamera atpažins jūsų nuotaiką

Procesorių gamintoja „Intel“ kitais metais planuoja į planšetinių kompiuterių modelius montuoti erdvinį pasaulio vaizdą galinčias filmuoti „RealSense 3D“ kameras. skaityti »

LG pristato „LG G Watch“ su „Android Wear“ operacine sistema

„LG Electronics“ (LG) pristato „LG G Watch“ laikrodį, vieną iš pirmųjų įrenginių su „Google“ operacine sistema „Android Wear“, pritaikyta dėvimiems įrenginiams. skaityti »

Brazilijos futbolo stadionas iš saulės pagamina daugiau energijos nei 11 čempionato dalyvių

Vienuolika iš 32 pasaulio futbolo čempionate dalyvaujančių valstybių sugeneruoja mažiau saulės energijos, nei Brazilijos nacionalinis stadionas. skaityti »

Žinutėmis perduodami kvapai – jau realybė!

Amerikos gamtos istorijos muziejus (angl. Museum of Natural History) Manhetene, bendradarbiaudamas su išradėjais profesoriumi David Edwards ir Rachel Field, pademonstravo savo naują kvapų-pranešimų platformą. skaityti »

Radijo bangomis valdomų laivelių komanda – tarp laimėtojų

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komanda Lietuvos motorlaivių federacijos taurės varžybose varžėsi dviejose laivų modelių klasėse. skaityti »

Eksperimentas patvirtino: žmonių teleportacija įmanoma

Žmonių persikėlimas erdvėje gali tapti realybe, kadangi jokie fizikos dėsniai iš esmės neprieštarauja didelių objektų, įskaitant žmones teleportacijai, teigia mokslininkai. skaityti »

NASA kosminiame „sode“ astronautai sėja pirmąsias daržoves

Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) dabar dėmesio centre raudonosios salotos. Praėjusią savaitę NASA pranešė apie aktyvuotą augalų auginimo sistemą skriejančioje laboratorijoje. skaityti »

Jau greitai skrydžiai lėktuvu bus valdomi mintimis

Profesorius Florian Holzapfel su mokslininkų komanda vykdydami ES finansuojamą projektą „Brainflight“, tiria būdus, kaip smegenys galėtų kontroliuoti skrydį lėktuvu. skaityti »