Protingi vaikai labiau linksta į alkoholizmą

Publikuota: 2008 m. gruodžio 23 d. antradienis

Nuotraukoje nufotografuoti du, iš 24 pagamintų, Džordžo Vašingtono oroginalaus ruginio viskio buteliai.
Tyrimai parodė sąryšį su aukštu vaiko IQ ir suaugusio žmogaus polinkiu į alkoholį, kuris kai kuriais atvejais veda į alkoholizmą.

Tėvai žino, kad „lengviausi“ vaikai, kurie suaugę ko gero pasirinks numatomą, patogų gyvenimo būdą – yra šiek tiek aukštesnio, nei vidutinis intelektas, lygio – nei per protingi, nei per kvaili.

Dauguma tėvų didžiuotųsi savo atžala, išgirdę, kad jų vaikas turi aukštesnį IQ, nei jo bendraamžiai; tačiau jie net nepagalvotų, kad aukštas intelekto koeficientas sulaukus dešimties gali būti sietinas su polinkiu į gėrimus, o kartais – net su alkoholizmu.

Šis sąryšis dar ryškesnis tarp moterų, negu tarp vyrų. Daktaro G. Davido Batty ir jo kolegų atliktas tyrimas palygino 8170 Didžiosios Britanijos 10 metų amžiaus vaikų IQ rezultatų su jų alkoholio vartojimo duomenimis, jiems sulaukus trisdešimties.

Nors dauguma protingų vaikų užaugę geria kaip ir dauguma – saikingai ir protingai, alkoholizmo pavojus išauga iki 1,38 karto moterims ir 1,17 karto vyrams.

Didžiosios Britanijos statistika rodo, kad 6 procentai moterų ir 8 procentai vyrų turi bėdų, susijusių su alkoholiu. Stebėtina tai, kad alkoholizmo atvejų mažėja, nors su alkoholiu susijusių hospitalizacijų kiekis auga.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

2000 m. pasirodė „Windows Me”

„Windows Millennium Edition“ arba „Windows Me“ yra hibridinė 16/32 bitų grafinė operacinė sistema, kurią 2000 m. rugsėjo 14 d. išleido „Microsoft“ kompanija. Originalus versijos kodinis pavadinimas buvo „Millennium“ (pagal anglišką žodį Millenium reiškiantį tūkstantmetį). skaityti »

Švenčiama Programuotojų diena

Programuotojų diena švenčiama 256-ąją metų dieną. skaityti »

Аnglija gali į apyvartą išleisti plastikinius pinigus

Anglijos bankas svarsto galimybę į apyvartą išleisti plastikinius banknotus, kurie pakeistų dabar egzistuojančius popierinius pinigus. skaityti »

„Sharp“ pradeda prekybą kalbančiais šaldytuvais

Buitinė technika su prieiga prie interneto – įprastas japonams dalykas. Vis dėlto pažanga nestovi vietoje ir gamintojai nuolat pasiūlo įspūdingų naujovių. skaityti »

12 keisčiausių vaizdų „Google Earth“

Sala vaiduoklė pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje; ežero saloje – ežeras su sala, kurioje tyvuliuoja ežeras; Žemės bučinys ir didžiausias žodis Žemėje. Visa tai – įdomiausi programos „Google Earth“ lopinėliai. skaityti »

1998 m. įkurta kompanija „Google“

1998 m. rugsėjo 7 d. buvo įkurta korporacija „Google“. skaityti »

Britai pademonstravo ploniausią pasaulyje klaviatūrą

Didžiosios Britanijos mokslininkai pristatė savo naują kūrinį – unikalią belaidę klaviatūrą. skaityti »

10 įdomių faktų apie „Microsoft“

Kompaniją „Microsoft“ žino visi, tačiau yra keletas faktų, apie kuriuos galbūt žino ne visi. skaityti »

„Skype“ naudotojams – 3D skambučiai

Vaizdo skambučių tarnybų yra daug, tačiau viena populiariausiųjų iki šiol išlieka „Skype“. skaityti »

Žaidimizacija gali skatinti donorystę

Šiuo metu žaidimizuojamos įvairiausios gyvenimo sritys – mokslas, verslas, menas ir pan. Kokių dar yra sričių, kurias būtų galima žaidimizuoti? Andrew Tipp, vienas žinomiausių skaitmeninės leidybos redaktorių (blogerių), apžvelgia kaip būtų galima panaudoti žaidimizaciją, siekiant paskatinti kraujo donorystę. skaityti »