Psichologai: karštas gėrimas keičia požiūrį į žmones

Publikuota: 2008 m. spalio 27 d. pirmadienis

Kava su cukrumi

Psichologai pastebėjo, jog karštas gėrimas gali būti kaip tik tai, kas leistų pasaulį matyti pro rožinius akinius. Užtenka tik karštos kavos puodelio rankose, kad žmonės manytų, jog kiti asmenys buvo malonesni ir patikimesni. Tuo tarpu šaltos kavos puodelis turėjo priešingą poveikį, rašo guardian.co.uk.

Šiltas gėrimas taip pat darė įtaką tam, ar žmogus buvo linkęs į savanaudiškumą, ar buvo linkęs duoti kitiems.

Kolorado universiteto psichologų grupė, kuriai vadovavo Johnas Barghas nusprendė nustatyti, ar karšti ir šalti gėrimai darė įtaką kitų žmonių suvokimui po to, kai pastebėjo, jog „šaltas“ ir „šiltas“ žodžiai yra dažnai vartojami aprašyti asmeniui.

Vieno testo metu 41 savanorio buvo paprašyta laikyti šiltą kavos puoduką, kol jie kilo liftu. Pasiekus reikiamą aukštą jų buvo paprašyta pasiskaityti apie išgalvotą asmenį ir pateikti savo nuomonę apie jį. Vėliau testas buvo pakartotas laikant šaltą puoduką.

Psichologai nustatė, jog savanoriai išgalvotų asmenų charakterio ypatybes laikė šiltesnėmis po to, kai jie rankose laikė šiltą puoduką. Vertindami skalėje nuo vieno (šalta) iki septynių (šilta), savanoriai vidutiniškai 11 proc. šilčiau įvertino išgalvotus asmenis po to, kai jų rankose buvo šiltas kavos puodelis.

Mokslininkai taip pat tikrino, ar temperatūra daro įtaką pačių žmonių elgesiui bei jų kitų žmonių suvokimui. Jie paprašė savanorių paimti šaltą arba šiltą gydomąjį kilimėlį. Po kelių minučių jiems buvo siūlomas gėrimas arba atiduoti taloną draugui. Tie, kas laikė šiltą kilimėlį, dažniau rinkosi talono atidavimą draugui.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Microsoft“ mokys pažinti gėles

Kompanija „Microsoft“, bendradarbiaudama su kinų botanikais, kuria programą, kuri atpažintų augalus iš jų nuotraukų. skaityti »

Olimpiados dalyviams dovanų – olimpinės monetos

Į olimpines žaidynes Brazilijoje išvykstantiems mūsų šalies plaukikams Lietuvos bankas padovanojo pirmąsias olimpinės serijos monetas. skaityti »

Kuriama programa, piešinius paverčianti nuotraukomis

Olandijos Neimegeno universiteto neurobiologai šiuo metu kuria neuroninį tinklą, kuris gebėtų nupieštus eskizus paversti nuotraukomis. skaityti »

Pristatytas išmaniausias pasaulyje dviratis

Bendrovė „Volata Cycles“ išleido patį išmaniausią pasaulyje dviratį. Jo pagrindą sudaro palengvintas aliuminio rėmas ir platesnė nei įprastiniuose modeliuose anglies pluošto šakė. Tai leidžia įdėti platesnius ratus ir padidinti pravažumą. skaityti »

Patarimai „Pokemon Go“ gerbėjams: kaip taupyti telefono bateriją

Pasaulis kraustosi iš proto dėl naujojo žaidimo „Pokemon Go“, mušančio populiarumo rekordus. Jeigu savo išmaniajame telefone jau bandėte pagauti pokemoną ir jūs, turėjote pastebėti, kad ši pramoga įrenginio bateriją iškrauna labai greitai. skaityti »

Susimokėti už viešojo transporto bilietą galima ir nagais

Londono dizainerė Liusi Devis sukūrė unikalų manikiūrą, leidžiantį atsiskaityti už paslaugas. skaityti »

Mokslininkai išmokė robotą vaikščioti žmogiškai

Džordžijos technologijos instituto mokslininkai sukūrė robotą DURUS, kuris geba eiti tiksliai taip, kaip žmogus. skaityti »

Telefoną įkraus užrašų knygelė

Amerikiečių bendrovė „Solar Shtick“ pristatė bloknotą „Powerbook“ su Saulės elementais. skaityti »

Eksperimentas parodė, kad vyrai nepaleidžia savo telefonų iš rankų

Moterys gali dvigubai ilgiau išsiversti be telefono, tačiau nei vieni, nei kiti neišlaukia nė minutės. skaityti »

Žmogaus oda taps monitoriumi?

Japonijos mokslininkų grupė, vadovaujama profesoriaus Takao Somea, sukūrė itin ploną ir lankstų ekraną, tvirtinamą prie žmogaus odos. skaityti »