Psichologai: karštas gėrimas keičia požiūrį į žmones

Publikuota: 2008 m. spalio 27 d. pirmadienis

Kava su cukrumi

Psichologai pastebėjo, jog karštas gėrimas gali būti kaip tik tai, kas leistų pasaulį matyti pro rožinius akinius. Užtenka tik karštos kavos puodelio rankose, kad žmonės manytų, jog kiti asmenys buvo malonesni ir patikimesni. Tuo tarpu šaltos kavos puodelis turėjo priešingą poveikį, rašo guardian.co.uk.

Šiltas gėrimas taip pat darė įtaką tam, ar žmogus buvo linkęs į savanaudiškumą, ar buvo linkęs duoti kitiems.

Kolorado universiteto psichologų grupė, kuriai vadovavo Johnas Barghas nusprendė nustatyti, ar karšti ir šalti gėrimai darė įtaką kitų žmonių suvokimui po to, kai pastebėjo, jog „šaltas“ ir „šiltas“ žodžiai yra dažnai vartojami aprašyti asmeniui.

Vieno testo metu 41 savanorio buvo paprašyta laikyti šiltą kavos puoduką, kol jie kilo liftu. Pasiekus reikiamą aukštą jų buvo paprašyta pasiskaityti apie išgalvotą asmenį ir pateikti savo nuomonę apie jį. Vėliau testas buvo pakartotas laikant šaltą puoduką.

Psichologai nustatė, jog savanoriai išgalvotų asmenų charakterio ypatybes laikė šiltesnėmis po to, kai jie rankose laikė šiltą puoduką. Vertindami skalėje nuo vieno (šalta) iki septynių (šilta), savanoriai vidutiniškai 11 proc. šilčiau įvertino išgalvotus asmenis po to, kai jų rankose buvo šiltas kavos puodelis.

Mokslininkai taip pat tikrino, ar temperatūra daro įtaką pačių žmonių elgesiui bei jų kitų žmonių suvokimui. Jie paprašė savanorių paimti šaltą arba šiltą gydomąjį kilimėlį. Po kelių minučių jiems buvo siūlomas gėrimas arba atiduoti taloną draugui. Tie, kas laikė šiltą kilimėlį, dažniau rinkosi talono atidavimą draugui.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Neatrasta ekonominė nauda: geologai ieško meteoritinių kraterių

Lietuvos geologijos tarnyba (LGT), bendradarbiaudama su Vilniaus universitetu, vykdo projektą „Lietuvos impaktiniai krateriai“. skaityti »

LG prisijungė prie Atvirojo automobilių aljanso ir kurs išmaniųjų automobilių įrangą

„LG Electronics“ (LG) tapo Atvirojo automobilių aljanso (ang. Open Automotive Alliance) nare. skaityti »

Procesorių gamintojos „Intel“ sukurta kamera atpažins jūsų nuotaiką

Procesorių gamintoja „Intel“ kitais metais planuoja į planšetinių kompiuterių modelius montuoti erdvinį pasaulio vaizdą galinčias filmuoti „RealSense 3D“ kameras. skaityti »

LG pristato „LG G Watch“ su „Android Wear“ operacine sistema

„LG Electronics“ (LG) pristato „LG G Watch“ laikrodį, vieną iš pirmųjų įrenginių su „Google“ operacine sistema „Android Wear“, pritaikyta dėvimiems įrenginiams. skaityti »

Brazilijos futbolo stadionas iš saulės pagamina daugiau energijos nei 11 čempionato dalyvių

Vienuolika iš 32 pasaulio futbolo čempionate dalyvaujančių valstybių sugeneruoja mažiau saulės energijos, nei Brazilijos nacionalinis stadionas. skaityti »

Žinutėmis perduodami kvapai – jau realybė!

Amerikos gamtos istorijos muziejus (angl. Museum of Natural History) Manhetene, bendradarbiaudamas su išradėjais profesoriumi David Edwards ir Rachel Field, pademonstravo savo naują kvapų-pranešimų platformą. skaityti »

Radijo bangomis valdomų laivelių komanda – tarp laimėtojų

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komanda Lietuvos motorlaivių federacijos taurės varžybose varžėsi dviejose laivų modelių klasėse. skaityti »

Eksperimentas patvirtino: žmonių teleportacija įmanoma

Žmonių persikėlimas erdvėje gali tapti realybe, kadangi jokie fizikos dėsniai iš esmės neprieštarauja didelių objektų, įskaitant žmones teleportacijai, teigia mokslininkai. skaityti »

NASA kosminiame „sode“ astronautai sėja pirmąsias daržoves

Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) dabar dėmesio centre raudonosios salotos. Praėjusią savaitę NASA pranešė apie aktyvuotą augalų auginimo sistemą skriejančioje laboratorijoje. skaityti »

Jau greitai skrydžiai lėktuvu bus valdomi mintimis

Profesorius Florian Holzapfel su mokslininkų komanda vykdydami ES finansuojamą projektą „Brainflight“, tiria būdus, kaip smegenys galėtų kontroliuoti skrydį lėktuvu. skaityti »