Radijo bangomis valdomų laivelių komanda – tarp laimėtojų

Publikuota: 2014 m. birželio 4 d. trečiadienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komanda Lietuvos motorlaivių federacijos taurės varžybose varžėsi dviejose laivų modelių klasėse. E klasėje VGTU atstovai užėmė antrąją vietą, M klasėje – pirmąją, antrąją ir trečią vietas. Bendroje įskaitoje VGTU užėmė antrąją vietą.

Kaune vykusių varžybų metu Mechatronikos ir robotikos mokomosios laboratorijos vedėjas Jorutis Kanišauskas, Mechatronikos ir robotikos katedros magistrantas Andrius Dzedzickis ir Statybos fakulteto magistrantas Adomas Zubrus buvo apdovanoti diplomais ir taurėmis.

Varžybų metu radijo bangomis valdomi laivų modeliai turi nuplaukti paskirtą atstumą ir varžosi, kuris tai padarys greičiau. Kiekvienas laivas atstumą nuo starto iki finišo nuplaukia penkis-septynis kartus, už kiekvieną plaukimą gaudamas atitinkamą taškų skaičių, kuriuos susumavus renkamas nugalėtojas.

Visi laiveliai tverti J. Kanišausko ir jo studentų: „Turime brėžinius, kuriuos šiek tiek tobulindami, gaminame laivus“.

Laboratorijos vedėjas džiaugėsi, kad šis užsiėmimas kai kuriems studentams tapęs laisvalaikio dalimi, teikiančia ne tik malonumą, bet ir žinių, gebėjimų: „Studentai gilina savo žinias ir supratimą, nes konstruodami laivelį nuo pradžios iki pabaigos daug ką turi pasidaryti patys. Jie gręžia, frezuoja, tekina, formuoja plastiką, bures... Tai – įgūdžiai, praverčiantys ne tik moksluose, bet ir gyvenime.“

Komanda 2013 m. rugsėjo mėnesį tapo Lietuvos Respublikos laivų modelių sporto čempionato nugalėtojais. Šiųmetiniame čempionate, prasidedančiame šią savaitę, taip pat dalyvaus.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »