Radijo bangomis valdomų laivelių komanda – tarp laimėtojų

Publikuota: 2014 m. birželio 4 d. trečiadienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komanda Lietuvos motorlaivių federacijos taurės varžybose varžėsi dviejose laivų modelių klasėse. E klasėje VGTU atstovai užėmė antrąją vietą, M klasėje – pirmąją, antrąją ir trečią vietas. Bendroje įskaitoje VGTU užėmė antrąją vietą.

Kaune vykusių varžybų metu Mechatronikos ir robotikos mokomosios laboratorijos vedėjas Jorutis Kanišauskas, Mechatronikos ir robotikos katedros magistrantas Andrius Dzedzickis ir Statybos fakulteto magistrantas Adomas Zubrus buvo apdovanoti diplomais ir taurėmis.

Varžybų metu radijo bangomis valdomi laivų modeliai turi nuplaukti paskirtą atstumą ir varžosi, kuris tai padarys greičiau. Kiekvienas laivas atstumą nuo starto iki finišo nuplaukia penkis-septynis kartus, už kiekvieną plaukimą gaudamas atitinkamą taškų skaičių, kuriuos susumavus renkamas nugalėtojas.

Visi laiveliai tverti J. Kanišausko ir jo studentų: „Turime brėžinius, kuriuos šiek tiek tobulindami, gaminame laivus“.

Laboratorijos vedėjas džiaugėsi, kad šis užsiėmimas kai kuriems studentams tapęs laisvalaikio dalimi, teikiančia ne tik malonumą, bet ir žinių, gebėjimų: „Studentai gilina savo žinias ir supratimą, nes konstruodami laivelį nuo pradžios iki pabaigos daug ką turi pasidaryti patys. Jie gręžia, frezuoja, tekina, formuoja plastiką, bures... Tai – įgūdžiai, praverčiantys ne tik moksluose, bet ir gyvenime.“

Komanda 2013 m. rugsėjo mėnesį tapo Lietuvos Respublikos laivų modelių sporto čempionato nugalėtojais. Šiųmetiniame čempionate, prasidedančiame šią savaitę, taip pat dalyvaus.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »