Ramūnas Jaras išleido naują knygą

Publikuota: 2008 m. birželio 18 d. trečiadienis

 

Dvylikos įvairių muzikos stilių plokštelių autorius Ramūnas Jaras, prašantis save vadinanti muzikos kūrėju, bet ne kompozitoriumi, leidykloje „Kitos knygos“ išleido knygą „Dzen dzen“, kurią pats iliustravo.

Knyga pasirodė kartu su autoriaus kompaktine plokštele, kurios kūrinių klausytis rekomenduojama skaitant atitinkamus apsakymus. Į knygą taip pat įdėtas ir serbų autoriaus Vladano Nikoličiaus komiksas pagal Ramūno Jaro apsakymą.

Pasirodžiusi knyga sulaukė nemažo dėmesio. „Literatūra ir menas“ darbuotoja Aleksandra Fomina, paminėjo, kad leidinyje pateikiama „talentingai užmaskuota visuomenės kritika“ ir kad knyga sugebėjo „išsilaikyti vis platėjančio banalybių srauto paviršiuje“.

Knygą teigiamai įvertino Donaldas Kajokas pastebėjęs, kad „Ramūnas Jaras tapo įdomiu rašytoju, jo kūriniuose gana darniai sugyvena absurdas, fantastika, fantasmagorija, Rytų idėjų nuoplaišėlės, “užribio„ žmogaus jausena ir tingūs šių laikų miesčioniški dialogai (a la Čechovas). Visa tai jungia taupūs trumpi sakiniai, natūrali kalba, kuri nevengia nei gatvės intonacijų, nei slengo, tačiau jais nepiktnaudžiauja.“ Poetas teigia, kad rankraštį perskaitė „vienu atsikvėpimu, o tai nutinka ne taip jau dažnai“.

Knygoje autorius aprašo šiandieninį Lietuvos gyvenimą. Apsakymų veikėjai įtraukiami į mistines ir paprastas buitines situacijas, apsakymuose vaizduojami paprastų ir visuomenės atstumtų žmonių gyvenimai. Dažnai liečiamos šiuolaikinės ezoterikos temos. Knygos pabaigoje surinktos juodojo humoro novelytės, nuo kurių autorius siūlo pradėti susipažinimą su knyga.

Apsakymus rekomenduojama skaityti klausantis muzikos kūrinių iš pridedamos kompaktinės plokštelės. Ramūnas Jaras sako, kad muzikos kūriniai čia daugmaž atspindi tai, ką jis yra bet kada sukūręs. Tarp aštraus noise stiliaus kompozicijų skamba ir klasikiniai bei pop kūriniai, atliekami akustiniais instrumentais. Autorius yra baigęs Lietuvos Muzikos ir teatro akademiją magistro laipsniu.

Ramūnas Jaras turi nemažą literatūrinio darbo patirtį. Pirmieji jo kūriniai buvo spausdinti dar sovietmečiu, „Lietuvos pionieriuje“. Nemažai smulkių kūrinių pasirodė „Moksleivio“ žurnale.

„Dzen dzen“ knygos apsakymai pradėti kurti dar praėjusio amžiaus aštuoniasdešimtaisiais metais. Autorius siūlė savo kūrinius „devyniasdešimtųjų metų pradžioje įvairiems leidiniams ir redakcijoms, tačiau jos nesiryždavo spausdinti, dėl temos aštrumo ir ypatingesnės teksto dėstymo kalbos“. Jo kūriniams, atrodo, buvo palankesnė atgimusių „Keturių vėjų“ redakcija, bet leidinys užsidarė tuoj pat, kai kūriniai buvo patvirtinti spausdinimui. Tuo metu tik „Jaunimo gretose“ pasirodė keli, slapyvardžiu pasirašyti juodojo humoro kūriniai.

Ramūno Jaro apsakymai buvo pripažinti kaip „tinkami“ tik prieš ketverius metus, kai autorius lengva ranka, nieko nesitikėdamas pasiūlė juos „Šiaurės Atėnų“ savaitraščiui. Redakcija susidomėjo jo rašiniais.

Autorius teigia, kad knygoje surinkti tik geriausi, ne avangardiniai jo kūriniai. Kitiems apsakymams Ramūnas taikė „griežtą atranką“ ir daug novelių nesiryžo pasiūlyti leidyklos redakcijai.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Patarimai, kaip sutaupyti kalėdinėms dovanoms

Kalėdos – dovanų metas, todėl joms artėjant kasmet sukame galvą, kaip pradžiuginti savo artimuosius ir bičiulius per daug neišlaidaujant. Dažniausiai dovanoms numatytas biudžetas gerokai išsipučia. skaityti »

„Microsoft“ kuria technologiją silpnaregiams

Bendrovė „Microsoft“ aktyviai kuria įrenginį „Cities Unlocked“, padėsiantį silpnaregiams lengviau orientuotis gatvėje. skaityti »

Tokijo oro uoste išbandytas garsiakalbis-vertėjas

Tokijo Narita tarptautiniame oro uoste vyko garsiakalbio, kuris gali išversti pranešimus į anglų, kinų ir korėjiečių kalbas realiuoju laiku, bandymai. skaityti »

Amerikos centrai pelnosi siųsdami nuolaidų žinutes

JAV prekybos centruose paplito „Bluetooth“ signaliniai pranešimai, pranešantys apie nuolaidas. Tikimasi, kad jie prekybos centrams atneš papildomą 7,5 mlrd. dolerių pelną vien per šventinį periodą. skaityti »

Japonai sukūrė striukę su specialia kišene planšetiniam kompiuteriui

Japonai sukūrė striukę tiems, kurie nė minutės negali apsieiti be planšetinio kompiuterio. skaityti »

Maroke veiks milžiniška šiluminė saulės jėgainė

Didžiulė saulės jėgainė, turinti tiekti energiją Maroke esančiam Uarzazato miestui, bus atidaryta jau ateinantį mėnesį. Į vieną kompleksą bus apjungtos 4 didžiulės saulės jėgainės. skaityti »

Latviai išleido 5 eurų monetą, kurioje vaizduojami katinai

Š. m. lapkričio 24 dieną Latvijos centrinis bankas išleido naują kolekcinę 5 eurų monetą, kurioje pavaizduoti 5 katinai. skaityti »

Batai su GPS padės nepasiklysti

Japonijos įmonė „Wish Hills“ pradėjo prekiauti batais su į kulnus įtaisyta GPS įranga. Tokia navigacijos sistema padės žmogui nepasiklysti. skaityti »

Europiečiai šiemet kalėdinėms dovanoms išleis mažiau

Prognozuojama, kad šiemet daugiausia dovanoms išleis Didžiosios Britanijos, Danijos ir Prancūzijos gyventojai. skaityti »

„Microsoft“ išleido fantastikos rinkinį

Devyni fantastikos rašytojai, padirbėję bendrovėje „Microsoft“, sukūrė po fantastinę istoriją. skaityti »