Renovuojamo namo sienoje rasta 400 metų senumo katės mumija

Publikuota: 2009 m. balandžio 27 d. pirmadienis

katė
Pradėjęs renovuoti sau priklausantį pastatą, Richard'as Parson'as jo sienose rado kai ką neįtikėtino – 400 metų senumo mumifikuotą katę, kuri, panašu, į sienas buvo įdėta siekiant atbaidyti piktąsias dvasias.

Katinas, kurio mumija vis dar tebėra išlaikiusi gyvūno formą, tebeturi nagus ir dantis, į Ugborough (Devonas, Didžioji Britanija) esančio namo sienas buvo patalpinta greičiausiai siekiant atbaidyti piktąsias dvasias. Pastato savininkas Richard'as Parson'as pasakoja: „Statybininkai ardė viršutiniame aukšte įrengtą vonios kambarį, kai netikėtai pasirodė šis sutvėrimas. Jis atrodo šiurpokai ir yra didesnis lyginant su tipiniu naminiu katinu. Aš negaliu jo išmesti, taigi planuojame jį įdėti atgal kai tik užbaigsime statybos darbus. Mano žmona tuo nesižavi ir sako, kad vėliau jai sapnuosis košmarai“. Jis taip pat prideda: „Panašu, prieš 400 metų žmonės katinus dėdavo tarp sienų raganoms baidyti. Tai tikrai veikia, nes kiek mes gyvename šioje gyvenvietėje, dar nei matėme, nei girdėjome kokių nors raganų“.

Parson'as sako, kad jo kaimynų teigimu, katė sienoje jau buvo rasta anksčiau, prieš maždaug 20 metų, tačiau tuometinis pastato savininkas ją įdėjo atgal. „Čia sklandė vietinis mitas ar net legenda, kad namo sienose yra palaidotas katinas, bet mes, žinoma, tuo netikėjome. Aš nesu prietaringas žmogus, tačiau katinas yra dalis gyvenvietės istorijos ir prideda žavesio nekilnojamajam turtui“.

Exeter Universiteto kerų ir folkloro ekspertė Marion Gibson sako, kad „Katės dažnai buvo dedamos į sienas, nes buvo tikima, kad tai yra sėkmės talismanas, apsaugantis nuo blogos akies, nelaimių ar bet ko kito, galinčio kelti grėsmę namams. Panašu, kad tokia praktika buvo paplitusi visoje Europoje“.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »