Robotas, mokantis skaityti

Publikuota: 2011 m. birželio 4 d. šeštadienis

Robotai gali ne tik judėti, vaikščioti, atlikti buities darbus, bet net ir skaityti. Pensilvanijos universiteto studentai savo pačių sukurtą robotą „Graspy“ išmokė pažinti raides.

Amerikiečių studentai ant sienos užrašė tekstus ir liepė robotui skaityti. Robote įdiegta teksto skaitymo programa, tad robotas gali suprasti, kas yra parašyta. Tačiau pakartoti balsu „Graspy“ gali ne visas, o tik pačias paprasčiausias frazes: „Mano vardas yra Graspy“ ir pan. Ir visa tai kartojama daug kartų, kad robotas galėtų praktikuotis.

Studentams vadovavęs profesorius Kostas Daniilidis teigė, kad studentai sukūrė unikalią programą, kuri leidžia robotui „sugauti“ ir įsiminti aplink esamus žodžius. Visa tai leidžia padaryti robote įmontuota papildoma vaizdo kamera.

Robotas atpažįsta žodžius, nuskaitydamas brūkšnelius ir tarpelius bei vienodai atskirtas teksto linijas. Tačiau „Graspy“ susiduria su sunkumais atpažindamas dviejų raidžių žodžius bei tekstą, kuris susilieja su fonu.

Teksto pažinimo programą sukūręs studentas Menglongas Zhu neatmeta programos išplėtimo galimybės – planuojama, kad robotas galėtų pagelbėti akliesiems.

 

Šaltinis: azorobotics.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Išmaniuosius telefonus su NFC bus galima naudoti kaip elektroninį leidimą

Bekontaktės kortelės, leidžiančios patekti į kompanijų patalpas ar automobilių aikšteles, dabar gali būti suderintos ir su NFC telefonais. skaityti »

„Canon EOS 60Da“ – fotoaparatas dangaus objektams fiksuoti

„Canon“ EOS fotoaparatų seriją papildė modelis „EOS 60Da“. Tai didelės raiškos skaitmeninis veidrodinis fotoaparatas, skirtas tiek profesionaliems astrofotografams, tiek ir mėgstantiems laisvalaikiu fiksuoti dangaus objektus. skaityti »

Auklę jau galima užsisakyti ir internetu

Vis labiau augant internetinės prekybos populiarumui, prekybininkai vis labiau plečia ir šiuo būdu galimų įsigyti prekių ir paslaugų sąrašą. skaityti »

Sportuoti padės „išmanieji“ treneriai

Vienos populiariausių sporto šakų – futbolo entuziastai nuo šiol galės savo sportinius duomenis palyginti su garsiausių pasaulio futbolininkų atliekamų sprintų skaičiumi, bėgimo tempu bei kitais parodymais ir taip simboliškai mesti jiems iššūkį virtualioje erdvėje. skaityti »

Naujas kroviklis Jūsų „iPhone“

„Apple“ kompanijos produktams vis populiarėjant, daiktų dizaineriai taip pat nesnaudžia. Kasdien įvairiose svetainėse ir „bloguose“ pasirodo įvairūs konceptai skirti „iPhone“, „iPad“ ir kitiems šios kompanijos produktams. Dizaineris Benjamin Helle taip pat siūlo vieną paprastą įrenginį. skaityti »

Išmanusis valdiklis „Four“

Ko gero, jau nieko nebestebina planšetiniai kompiuteriai, o juos vis dažniau pamatome ne tik televizoriaus ekrane ar parduotuvių vitrinose, bet ir autobusuose, universitetuose ir pan. Taip pat pripratome prie lietimui jautrių ekranų. Sujungdamas įprastų planšetinių kompiuterių funkcijas ir dizainą Marko Vuckovic siūlo daugiafunkcinį prietaisą. skaityti »

Lietuvoje startuoja žaidimų ir sužaidybinto pasaulio kūrimo konkursas

Lietuvoje startuoja naujas žaidimų ir sužaidybintos realybės kūrimo konkursas. skaityti »

Magnetinis apsiaustas: fizikai sukūrė prietaisą, nematomą magnetinių laukų

Barselonos universiteto (Autonomous University of Barcelona) mokslininkai, bendradarbiaudami su Slovakijos mokslų akademija, sukūrė cilindrą, kuris gali padaryti daiktus nematomus magnetiniams laukams. Prietaisas buvo pagamintas panaudojus superlaidininkus ir feromagnetinės medžiagas, jau plačiai naudojamus rinkoje. Apie šį išradimą paskelbė žurnalas „Science“. skaityti »

Mokslo projektai, finansuojami minios

Turite įdomių idėjų mokslinių tyrimų projektui, tačiau reikia lėšų? Viena iš naujų galimybių – pasinaudoti ką tik atsidariusio portalo „Petridish.org“ paslaugomis. skaityti »

Sukurta kamera, galinti matyti, kas yra už kampo

Masačusetso technologijos instituto (angl. Masachusets Institute of Technology, MIT) mokslininkai paskelbė įdomų darbą, aprašantį sistemą, kuri gali fiksuoti tiesiogiai nematomų objektų trimačius atvaizdus. skaityti »