Robotas, mokantis skaityti

Publikuota: 2011 m. birželio 4 d. šeštadienis

Robotai gali ne tik judėti, vaikščioti, atlikti buities darbus, bet net ir skaityti. Pensilvanijos universiteto studentai savo pačių sukurtą robotą „Graspy“ išmokė pažinti raides.

Amerikiečių studentai ant sienos užrašė tekstus ir liepė robotui skaityti. Robote įdiegta teksto skaitymo programa, tad robotas gali suprasti, kas yra parašyta. Tačiau pakartoti balsu „Graspy“ gali ne visas, o tik pačias paprasčiausias frazes: „Mano vardas yra Graspy“ ir pan. Ir visa tai kartojama daug kartų, kad robotas galėtų praktikuotis.

Studentams vadovavęs profesorius Kostas Daniilidis teigė, kad studentai sukūrė unikalią programą, kuri leidžia robotui „sugauti“ ir įsiminti aplink esamus žodžius. Visa tai leidžia padaryti robote įmontuota papildoma vaizdo kamera.

Robotas atpažįsta žodžius, nuskaitydamas brūkšnelius ir tarpelius bei vienodai atskirtas teksto linijas. Tačiau „Graspy“ susiduria su sunkumais atpažindamas dviejų raidžių žodžius bei tekstą, kuris susilieja su fonu.

Teksto pažinimo programą sukūręs studentas Menglongas Zhu neatmeta programos išplėtimo galimybės – planuojama, kad robotas galėtų pagelbėti akliesiems.

 

Šaltinis: azorobotics.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriami kontaktiniai lęšiai, perduodantys informaciją į akies tinklainę

JAV mokslininkai kuria kontaktinių lęšių prototipą su įmontuotu ekranu, kuris galės sukurti „papildytos realybės“ efektą arba transliuoti vaizdus tiesiai į akies tinklainę. skaityti »

Virėjų kovos... telefone

Ne paslaptis, jog prieš didžiąsias šventes visi suskumbame ieškoti dovanų. Kasmet knygų leidėjai džiaugiasi, nes vienos populiariausių dovanų – kulinarinės knygos. Tiesa, šiemet tendencijos pasikeitė, nes virėjų kovos persikėlė į mobiliuosius įrenginius. skaityti »

Modernus namų telefonas

Sakysite, jog paprasti laidiniai telefonai yra atgyvena, juk dauguma naudoja mobiliuosius įrenginius. Tačiau neapsigaukite, kartais paprastas namų telefonas gali būti ne tik funkcionalus, bet ir papuošti jūsų interjerą. skaityti »

„Mitsubishi“ elektromobilis – taupiausias

JAV aplinkos apsaugos agentūra išrinko „Mitsubishi“ elektromobilį mažiausiai degalų vartojančiu 2012 metų modeliu. skaityti »

Pusė Švedijos trimečių naudojasi internetu

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad priėjimą prie interneto turi 88 proc. Švedijos gyventojų, o 85 proc. jų namie naudojais plačiajuosčiu internetu. skaityti »

„Mazda“ SKYACTIV – „Metų technologija“ Japonijoje

Tyrėjai ir žurnalistai įvertino SKYACTIV–G 1.3 variklį skaityti »

Nedidelio Šveicarijos kaimo reklama surinko 10 tūkst. „like“

Šveicarijos kaimelio Obermuteno, kuriame gyvena 79 žmonės, meras „Facebook“ tinkle ėmėsi vykdyti reklaminę kampaniją, kuri per 4 savaites surinko per 10 tūkst. „like“. skaityti »

Lankstusis „HumanForm“

Kompanija „Nokia“ pristatė ateities telefono viziją. Tai ypač stilingas, skaidrus ir lankstus telefonas – „HumanForm“. skaityti »

Daiktų „ieškiklis“

Ar dažnai pamirštate, kur pasidėjote raktus? Mėgstamą rašiklį? Darbo kalendorių? Keturi technologijas studijuojantys Japonijos studentai siūlo išeitį – „Finder“ (liet. ieškiklis). skaityti »

Termometras mažyliams

Ruduo – tas laikas, kai vis dažniau sergame. Peršalimas ir įvairios kitos ligos mus priverčia gulėti lovoje, matuotis temperatūrą ir gerti neskanius vaistus. Suaugusiesiems išmatuoti temperatūrą nėra sunku, o ką daryti su mažaisiais ligoniais? Dizaineriai iš Japonijos siūlo lipnius termometrus. skaityti »