Rusija nurodinėja žmonėms, ką ir už kiek valgyti

Publikuota: 2009 m. balandžio 2 d. ketvirtadienis

Lašiniai
Negerti gazuoto vandens, vartoti maistui neskustas bulves, išmokti pasigaminti šaltieną. Ir tai – ne Antrojo pasaulinio karo metų nurodymai, o „nekalti“ patarimai rusams iš jų valdžios, kaip neskausmingai, pigiai ir patogiai išgyventi ekonominį sunkmetį.

Federalinė vartotojų teisių apsaugos ir žmonių gerovės tarnyba Rusijoje išleido net specialias rekomendacijas, kaip maitintis sveikai ir pigiai nepakenkiant sveikatai. Yra išleistas net oficialus dokumentas, kuris taip ir vadinasi „Sveika mityba nebrangiai“, rašo rusų interneto portalai su nuoroda į anksčiau minėtos organizacijos svetainę.

Dokumente „Sveika mityba nebrangiai“ yra pateikiamos rekomendacijos ir net sudaryti racionai suaugusiesiems ir vaikams visam mėnesiui. Anot valdininkų, kurie yra susirūpinę gyventojų pigia ir sveika mityba, vaikui iki šešerių metų pakanka 60 dolerių per mėnesį, paaugliui – 83, o suaugusiam žmogui sveikai išgyventi mėnesį tereikia 82 dolerių per mėnesį. Ar tai realu? Rusijoje, pasirodo, taip.

Štai, pavyzdžiui, ta pati žmonių sveikata bei gerove susirūpinusi tarnyba siūlo pensininkams išgyventi per mėnesį maistui išleidžiant viso labo tik 68 dolerius. Mat išspausdintos rekomendacijos leidžia manyti, jog tiek pinigų užteks visaverčiai normaliai mitybai, jei produktai bus pasirenkami vadovaujantis logika bei sveiku protu.

Įdomumo dėlei reiktų pridurti, jog vidutinis statistinio ruso atlyginimas yra apie 11 430 rublių, kas sudaro maždaug 338 dolerius per mėnesį (nelygu, kaip svyruoja JAV dolerio kursas). Vidutinė pensija svyruoja apie 118 dolerių per mėnesį. Vadinasi, jei pensininkas nori „sveikai ir pigiai“ maitintis, jis privalo už „apgalvotą sveiką maistą“ atiduoti didžiąją dalį savo pajamų.

Rusijos nacionalinio mitybos instituto darbuotojai, kurie ir parengė minėtus dokumentus-rekomendacijas apie tai, kaip nesusigadinti sveikatos bei pasirinkti sveiką nedaug kainuojantį maistą, į menkas rusų pajamas, atrodo, visai nekreipė dėmesio, nors rekomendacijose ir kalbama apie taupymą. Daug labiau, bent taip rodoma oficialiai, šalies valdžios yra nurodyta „saugoti piliečių fizinę sveikatą“. Pigiai, bet kokybiškai, kaip Rusijoje ir yra priimta.

Anot sveikatos apsauga besirūpinančių organizacijų, per pastaruosius dešimt metų Rusijoje kiekvienas suaugęs žmogus vidutiniškai priaugo po du kilogramus. Bent taip rodo statistika. Be to, anot tos pačios sveikatos organizacijos, „rusų moterys pagal nutukimą užima lyderių pozicijas tarp Europos valstybių“. Ir, lyg to negana, vaikai taip pat yra sunkesni net visu kilogramu, ko prieš dešimtmetį tikrai nebuvo.

Nelabai aišku, kuo remdamiesi rusų dietologai publikuoja tokius duomenis, tačiau rusų moterys viršsvoriu nei Europoje, nei kitose pasaulio valstybėse, toli gražu, negarsėja. O ir tai, kad vaikai yra sunkesni visu kilogramu, tikrai nereiškia, kad reikia griebtis pigios finansinės krizės dietos. Pasirodo, Rusijos politika šiuo atžvilgiu yra kitokia.

Pasak Rusijos mitybos specialistų, šeimos pastaraisiais metais ėmė maitintis pernelyg nesveikai, mat gyvenimo lygis pakilo. Rusams, visų pirma, reiktų atsisakyti dešros. Ne daugiau kaip penkis kilogramus per mėnesį vienam suaugusiam žmogui. Negerti gazuotų bei saldžių gėrimų, tik kefyrą, pieną bei vandenį. Valgyti kuo daugiau vaisių bei daržovių ir vartoti maistui neskustas bulves, mat daug vitaminų yra būtent po pat bulvės luobele.

„Mūsų išmintingieji protėviai virdavo ir valgydavo bulves su lupenomis“, – teigiama dokumente. Tik nėra aišku, kokius protėvius mitybos specialistai turi omenyje. Tuos, kurie gyveno valdant carui Petrui, ar tuos, kurie valgė viską, kas po ranka pakliuvo, kai karo metais katastrofiškai trūko maisto.

Galų gale rusiškieji oficialieji sveikatos guru rekomenduoja pamiršti apie buržuazinio pasaulio blogį – greitai pagaminamą maistą ir prisiminti tokius senovės rusų patiekalus kaip šaltiena, naminiai pyragai, patiekalai iš moliūgų, žuvienės, kisieliai. O ir pats maistas turi būti pagamintas pagal principą „padaryta – suvalgyta“. Jokių palikimų kitai dienai.

Kulinariniai žurnalai bei receptus siūlantys leidiniai taip pat, regis, yra gavę nurodymą „iš aukščiau“ raginti rusus rinktis savą produkciją ir ignoruoti brangų importą. Teigiama, kad tik iš savų, o ne iš įvežtinių produktų galima pasigaminti skanius, sveikus ir, svarbiausia, pigius patiekalus.

 

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Paviešintas filmo „Jobs“ su Ashtonu Kutcheriu plakatas

Nepriklausomai kurto filmo „Jobs“ apie „Apple“ įkūrėją Steve‘ą Jobsą kūrėjai paviešino oficialų filmo plakatą. Plakatas primena pirmąjį „Apple“ logotipą, kuriame panaudota itin plati spalvų gama. skaityti »

„Audi A8“ turės „protingus“ žibintus

„Audi A8“ turės „protingą“ optinę sistemą. Naujieji diodiniai šviestuvai neakins priešais važiuojančių vairuotojų, perspės pėsčiuosius apie automobilio artėjimą ir padės pasiruošti posūkiui. skaityti »

„Apple“ darbą pradėjo viceprezidentas iš mados pasaulio

„Apple“ vadovybė į viceprezidento postą priėmė buvusį mados namų „Yves Saint Laurent“ vykdomąjį direktorių Paulą Deneve. skaityti »

Niujorkas – pirmasis JAV miestas su nuosavu domenu

Kaip pranešė Michael Bloomberg, Niujorkas taps pirmuoju JAV miestu, kuris gaus nuosavą pirmo lygio domeną .nyc. skaityti »

Olandijoje bus atidaryta 11 „iPad“ mokyklų

Rugsėjį Olandijoje bus atidaryta 11 vadinamųjų Steve‘o Jobso mokyklų, kur mokiniai naudosi tik „iPad“. skaityti »

„PayPal“ susirūpino mokėjimais kosminėje erdvėje

Galbūt daugeliui ši mintis gali pasirodyti keistoka, tačiau „PayPal“ įsitikinusi jos aktualumu: artimiausiu metu piniginiai atsiskaitymai kosminėje erdvėje taps realybe. skaityti »

Mokslininkai išmoko matyti kiaurai sieną

Garsaus instituto MIT darbuotojai sukūrė technologiją, kuri leidžia žiūrėti kiaurai sieną ir stebėti judančius objektus už jos. Beje, ji pagrįsta visiems įprasta Wi-Fi technologija, pervadinta Wi-Vi. skaityti »

„Recon Jet“ – „sportinė“ „Google Glass“ alternatyva

Kanados kompanija „Recon Instruments“ ėmėsi pastaruoju metu itin madingo dalyko – įsitraukė į konkurencinę kovą su kompanija „Google“ ir jos „protingais“ akiniais „Google Glass“. Ji pristatė akinius „Recon Jet“. skaityti »

„iPhone“ gamintoja „Foxconn“ pristatė išmanųjį laikrodį

Didžiausia „Apple“ partnerė, „iPhone“ gamintoja kompanija „Foxconn“ pristatė išmanųjį laikrodį, kuri bevieliu ryšiu gali būti sinchronizuojamas su „iPhone“, praneša „WantChinaTimes“. skaityti »

Už pietus su Marissa Mayer – beveik 100 tūkst. dolerių

Už pietus su „Yahoo“ vadove Marissa Mayer nežinomas asmuo labdaros aukcione paklojo 90 tūkst. dolerių. skaityti »