Rusijoje įregistruota interneto partija

Publikuota: 2012 m. lapkričio 19 d. pirmadienis

Rusijos teisingumo ministerija įregistravo naują partiją, kurios prioritetų sąraše – užtikrinti žodžio laisvę internete, įvesti elektroninį balsavimą rinkimų metu ir priversti valdininkus bendrauti su piliečiais per internetą.

Interneto partijos programoje teigiama, kad jos tikslas suvienyti tautą pasitelkus į pagalbą internetą ir sukurti galingiausią šalyje politinę jėgą, apsaugoti tinklo naudotojus ir jų laisves. Be to, partijos nariai reikalaus adekvataus ir šiuolaikiško interneto įstatymo, užtikrinančio žodžio laisvę, padėsiančio į pilietinių žmogaus teises sąrašą įtraukti laisvę internete.

Tarp partijos reikalavimų – įdiegti į mokyklų informatikos kursą darbo internetu pradmenis, suteikti prieigą prie interneto vaikų namų ir kitų socialinių įstaigų auklėtiniams, šviesolaidinį internetą padaryti prieinamą bet kurioje šalies vietoje.

Interneto partijai vadovauja Kirilas Fedorovas. Partijos tinklalapyje rašoma, kad jis turi du aukštuosius išsilavinimus ir nuo 2010 metų yra komisijos, atsakingos už jaunimo politiką, narys, o nuo 2011 metų – šios organizacijos valdybos narys.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad interneto partijos propaguojama žodžio laisvė tinkle ir elektroninės valdžios ideologija kertasis su Rusijos piratų partija. Tiesa, ši organizacija ypatingai akcentuoja su autorių teisėmis susijusių įstatymų reformas ir laisvą naudotojų prieigą prie informacijos.

Piratų partija Rusijoje įkurta 2009 metais ir yra dalis analogiškos tarptautinės organizacijos. Visgi Rusijoje ši partija iki šiol egzistuoja kaip visuomeninė politinė organizacija – patekti į partijų sąrašą jai kol kas nepavyko.

Šaltinis: cnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »