Rusijoje veisiamos moterų pieną duodančios genetiškai pakeistos ožkos

Publikuota: 2009 m. vasario 12 d. ketvirtadienis

Mama maitina kūdikį
Rusijos mokslininkai vykdo eksperimentus siekdami išvesti žmogaus pieną duodančias genetiškai pakeistas ožkas, praneša „Daily Mail“. Jų teigimu toks pasiekimas leistų užtikrinti, kad visi kūdikiai, kurių motinos negali jų žindyti, galėtų naudotis visais žmogaus pieno pranašumais.

Tyrėjų teigimu eksperimentai taip pat turėtų padėti sukurti vaistus, išnaudojančius antibiotines moterų piene esančio baltymo laktoferino savybes.

Genetiniai eksperimentai su ožkomis buvo pradėti po to, kai Rusijos ir Baltarusijos mokslininkų grupė atliko laboratorinių pelių, kurioms buvo įsodinti žmogaus genai, tyrimus. Po to, kai pelių patinams buvo implantuoti žmogaus genai, jų palikuonės pradėjo gaminti „stebinantį“ kiekį laktoferino – 160 gramų viename pieno litre. Tada mokslininkai nusprendė imtis eksperimentų su ožkomis, kad būtų galima gauti dar didesnį laktoferino kiekį.

Pasak dienraščio, šiuo metu viename ūkyje šalia Maskvos auginama 90 ožkų patelių, kurios buvo atsivestos naudojant genetiškai pakeistus ožius. Mokslininkai tikisi, kad ožkoms subrendus iš jų bus galima gauti pieno, kuriame laktoferino bus dar daugiau, nei moterų piene.

„Šia programa siekiama pradėti gaminti pieną su žmogaus baltymais ir jo pagrindu kurti naujus vaistus“, – sakė Baltarusijos Mokslų akademijos atstovas daktaras Piotras Vitsiazas, rašo „Daily Mail“. Jam antrina Rusijos Mokslų akademijos Transgeniniame banke dirbantis Igoris Goldmanas: pasak jo, žmogaus laktoferinas yra natūralus antibiotikas, saugantis kūdikius, kurie dar neturi išvystytos nuosavos imuninės sistemos.

I. Goldmanas pabrėžė, kad šiuo atveju genetiškai pakeistas pienas yra vaistas, o ne maistas.

„Aš asmeniškai esu susirūpinęs dėl genetiškai pakeistų maisto produktų. Niekad negali žinoti, kaip jie gali paveikti jūsų organizmą. Tačiau vaistai – kas kita. Nėra kito būdo šiam baltymui sukurti. Išgauti jį iš žmogaus ląstelių yra per brangu, o pramoniniu mastu – išvis neįmanoma. Šiuo būdu gaunamas baltymas – pats geriausias Dievo sukurtas vaistas. Tai natūralus dalykas, kuris jau yra žmogaus organizme. Jis nesukelia jokių alergijų, neturi jokių šalutinių efektų“, – sakė mokslininkas.

Pasak I. Goldmano, transgeninį pieną galėtų gerti ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »