Rusijoje veisiamos moterų pieną duodančios genetiškai pakeistos ožkos

Publikuota: 2009 m. vasario 12 d. ketvirtadienis

Mama maitina kūdikį
Rusijos mokslininkai vykdo eksperimentus siekdami išvesti žmogaus pieną duodančias genetiškai pakeistas ožkas, praneša „Daily Mail“. Jų teigimu toks pasiekimas leistų užtikrinti, kad visi kūdikiai, kurių motinos negali jų žindyti, galėtų naudotis visais žmogaus pieno pranašumais.

Tyrėjų teigimu eksperimentai taip pat turėtų padėti sukurti vaistus, išnaudojančius antibiotines moterų piene esančio baltymo laktoferino savybes.

Genetiniai eksperimentai su ožkomis buvo pradėti po to, kai Rusijos ir Baltarusijos mokslininkų grupė atliko laboratorinių pelių, kurioms buvo įsodinti žmogaus genai, tyrimus. Po to, kai pelių patinams buvo implantuoti žmogaus genai, jų palikuonės pradėjo gaminti „stebinantį“ kiekį laktoferino – 160 gramų viename pieno litre. Tada mokslininkai nusprendė imtis eksperimentų su ožkomis, kad būtų galima gauti dar didesnį laktoferino kiekį.

Pasak dienraščio, šiuo metu viename ūkyje šalia Maskvos auginama 90 ožkų patelių, kurios buvo atsivestos naudojant genetiškai pakeistus ožius. Mokslininkai tikisi, kad ožkoms subrendus iš jų bus galima gauti pieno, kuriame laktoferino bus dar daugiau, nei moterų piene.

„Šia programa siekiama pradėti gaminti pieną su žmogaus baltymais ir jo pagrindu kurti naujus vaistus“, – sakė Baltarusijos Mokslų akademijos atstovas daktaras Piotras Vitsiazas, rašo „Daily Mail“. Jam antrina Rusijos Mokslų akademijos Transgeniniame banke dirbantis Igoris Goldmanas: pasak jo, žmogaus laktoferinas yra natūralus antibiotikas, saugantis kūdikius, kurie dar neturi išvystytos nuosavos imuninės sistemos.

I. Goldmanas pabrėžė, kad šiuo atveju genetiškai pakeistas pienas yra vaistas, o ne maistas.

„Aš asmeniškai esu susirūpinęs dėl genetiškai pakeistų maisto produktų. Niekad negali žinoti, kaip jie gali paveikti jūsų organizmą. Tačiau vaistai – kas kita. Nėra kito būdo šiam baltymui sukurti. Išgauti jį iš žmogaus ląstelių yra per brangu, o pramoniniu mastu – išvis neįmanoma. Šiuo būdu gaunamas baltymas – pats geriausias Dievo sukurtas vaistas. Tai natūralus dalykas, kuris jau yra žmogaus organizme. Jis nesukelia jokių alergijų, neturi jokių šalutinių efektų“, – sakė mokslininkas.

Pasak I. Goldmano, transgeninį pieną galėtų gerti ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »