Saulės aktyvumas vėl sumažėjo iki anomalaus lygio

Publikuota: 2009 m. kovo 17 d. antradienis

Saulė
2009 metų pradžioje Saulės aktyvumas sumažėjo iki anomaliai žemo lygo: toks mažas jis nebuvo mažiausiai 100 metų, praneša „SpaceWeather.com“.

Mokslininkų teigimu, Saulės vainiko protuberantų skaičius sumažėjo nuo kelių per vieną parą iki maždaug vienos per mėnesį. Labai retai pasirodo ir Saulės dėmės: neseniai mūsų žvaigždėje pastebėta nedidelė dėmelė jau pradingo, o naujų dėmių nematyti iš viso.

Nors Saulės aktyvumas yra anomaliai žemas, Žemėje fiksuojamos geomagnetinės audros ir labai ryškios pašvaistės: antai Norvegijoje kovo 13 d. buvo stebima išskirtinio intensyvumo šiaurės pašvaistė. Pasak specialistų, geomagnetinį nestabilumą lemiančių procesų, vykstančių nepaprastai žemo Saulės aktyvumo metu, priežastys neaiškios.

Jau 2 metus trunkantis itin mažas Saulės aktyvumas kelia susirūpinimą mokslininkams. Nors neaktyvios Saulės periodai yra natūralus reiškinys, dabartinis trunka neįprastai ilgai, teigia specialistai. Pastebėjus paskutinę Saulės dėmę mokslininkai buvo paskelbę apie prasidedančio naujo aktyvumo ciklo pradžią, tačiau panašu, jog tai buvo klaidinga prielaida.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kaip atrodo pirmasis „Twitter“ viešbutis?

Maljorkoje duris atvėrė pirmasis „Twitter“ koncepciją atspindinti viešbutis „The Sol Wave House“. skaityti »

Pristatytas dar vienas išmanusis laikrodis

Prasidėjus išmaniųjų laikrodžių bumui, kiekvienas dizaineris siūlo savo idėjų ir tikisi, kad būtent jos bus realizuotos. Konceptų kūrėjas Jamesas Ivaldi ne išimtis, jis taip pat pristatė daugiafunkcinį rankinį laikrodį. skaityti »

Naujasis kavos aparatas verda kavą, kai šalia nusižiovauja žmogus

Neseniai O. R. Tambo tarptautiniame oro uoste netoli Johanesburgo (PAR) buvo įrengtas originalus kavos aparatas „Douwe Egberts“. Jis automatiškai įsijungia ir pradeda virti kavą, kai prie jo prieina žiovaujantis žmogus. skaityti »

„Nokia“ ruošia įrenginį „Treasure Tag“ smulkiems daiktams ieškoti

Kompanijos „Nokia“ specialistai šiuo metu kuria įdomų miniatiūrinį prietaisą – elektroninę žymą „Treasure Tag“. skaityti »

„Google“ kuria smegenyse priauginamą lustą

Niekam ne paslaptis, kad „Google“ domisi mobiliąja elektronika ir netgi jau tapo savotiška pioniere išleidusi „Google Glass“ išplėstos realybės akinius. skaityti »

Amerikiečių mokiniams – planšetės „iPad“

Iki kitų metų pabaigos kompanija „Apple“ planuoja amerikiečių mokiniams iš Los Andželo perduoti 640 tūkst. planšečių „iPad“ su įdiegtomis įvairiomis lavinamosiomis programėlėmis. skaityti »

Tyrimas: 3D spausdintuvai pavojingi žmonių sveikatai

Kiekvieną dieną išgirstame vis daugiau 3D spausdintuvų panaudojimų galimybių. Šią technologiją išbandė inžinieriai, drabužių dizaineriai ir net karo pramonės atstovai. Tačiau paskutiniai moksliniai tyrimai verčia abejoti šių prietaisų nauda. skaityti »

Pristatytas išmanusis kompiuterio ekranas

Dizaineris Ryanas Jongwoo Choi prestižiniame šių metų „iF Design Award“ renginyje ne tik buvo pastebėtas, bet ir užėmė prizinę vietą. Jo pasiūlytas neįprastas išmaniojo ekrano konceptas netrukus gali virsti realybe. skaityti »

Šveicaras įkūrė karališkojo kūdikio vardo interneto svetainę

Šveicarų verslininkas Lucas-Andre Biggsas karališkojo kūdikio vardą George Alexander Louis kaip interneto svetainės adresą įregistravo dar prieš jį viešai paskelbiant. skaityti »

Pasitelkiant naująjį algoritmą iš fotografijų galima sukurti ypač tikslius 3D modelius

„Disney Research“ specialistai sukūrė algoritmą, galintį iki smulkiausių detalių generuoti trimačius modelius iš paprastų fotografijų. skaityti »