Seniausia Amerikos lemputė šviečia jau 110 metų

Publikuota: 2011 m. birželio 20 d. pirmadienis

Ohajuje pagamintą lemputę bendrovės „Livermore Power and Light Co“ savininkas Dennisas Bernalis miestelio ugniagesiams padovanojo dar 1901 metais. 4 vatų lemputė „Centennial Light“ virš miestelio gaisrinės kabo jau 110 metų. Dėl to Livermore`o miestelis Kalifornijoje rengiasi švęsti ilgiausiai šviečiančios elektros lemputės šalyje jubiliejų. Beje, paskutinius dešimt metų lemputę ištisą parą stebi internetinė vaizdo kamera.

Livermoro (JAV, Kalifornija) gaisrinės stotyje veikianti elektros lemputė be perstojo dega jau 110 metų – tai beveik milijonas valandų nepertraukiamos šviesos. Neoficialus lemputės prižiūrėtojas į pensiją išėjęs gaisrininkas Tomas Bramell'as mano, jog gaminio ilgaamžiškumą užtikrina senamadis gamybos būdas.

„Aš manau, jog lemputė išliko „gyva“ tiek daug metų dėl to, kad jos gamintojai ją idealiai hermetizavo – į jos vidų nepatenka nė lašelis oro, dėl kurio suyra kaitinimo siūlelis. Šios lemputės viduje yra vakuumas, be to, ji smarkiai neįkaista dėl mažo galingumo. Čia ir slypi paslaptis“, – pasakoja Tomas Bramell'as.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »