Septyniolikmetis tapo jauniausiu pasaulį apiplaukusiu asmeniu

Publikuota: 2009 m. liepos 20 d. pirmadienis

Burlaivių varžybos Monake
17-metis Zakas Sanderlandas (Zac Sunderland) šį ketvirtadienį grįžo į savo namus Kalifornijoje (JAV) po metus trukusio plaukiojimo aplink pasaulį 11 metrų ilgio burlaiviu „Intrepid“. Jis tapo jauniausiu asmeniu, kuris vienui vienas sugebėjo įveikti tokią kelionę – nuplaukė 44 300 km atstumą, susidūrė su piratais ir išgyveno kelias stiprias audras.

Keliauninkui atvykus į Marina del Rey, Z. Sanderlandas buvo pasitiktas audringais aplodismentais. „Šiek tiek beprotiška mintis, kad man pavyko tai padaryti, nes pastaruosius metus aš vien tik kovojau su vienu vandenynu po kito, kovojau norėdamas sugrįžti. Ir pagaliau sugrįžau – tai nuostabu“, sako paauglys. Jis pripažįsta, kad 43 000 km kelionė nebuvo lengva. CNN žurnalistams jis pasakojo, kad prie Indonezijos krantų sutikti piratai jį nejuokais išgąsdino. „Mano laivą jau buvo apsupę, ir aš kviečiausi pakrančių apsaugos tarnybos pagalbos, kurie juos ir nuvijo. Žinoma, man labai pasisekė. Maždaug pusantros valandos pragaro“, pasakoja Z. Sanderlandas. Kelionės metu pasitaikė keletas stiprių audrų, kurios taip pat buvo rimta problema.

Z. Sanderlandas savo internetinėje svetainėje rašo, kad laivą jis nusipirko už savo nuosavus pinigus. Jo tėvai norėjo, kad sūnus rastų kažką tokio, kad jame įžiebtų kokį nors gyvenimo siekį ir nukreiptų nuo daugelio visuomenėje vyraujančių negatyvių ir žalingų poveikių. Tačiau sūnaus svajonių ir troškimų mastai pribloškė netgi juos. Tada dar 16-metis Marina del Rey uostą paliko 2008 birželio 14. Kasdien jam teko susidurti ne tik su vienušumu ir išsekimu, bet ir kitais sunkumais. „Sunkiausias dalykas buvo nuolatinis nuovargis“, sako jaunasis keliautojas. „Turiu omenyje tai, kad su vienišumu galima susidoroti, tačiau išsekimas yra nuolatinis palydovas. Pusę kelionės laiko aš būdavau nemiegojęs po 48 valandas, todėl būdavo sudėtinga pakankamai pailsėti“.

Z. Sanderlandas taip pat užsimena, kad pakeliui jis užmezgė gerų kontaktų. „Įdomu vien tik prisiminti skirtingas pasaulio vietas ir tokius skirtingus potyrius, nes aš dabar turiu tiek daug draugų skirtingose pasaulio dalyse, kurie man yra tarsi šeimos nariai.  Tai puikūs metai. Atrodo, tarsi dar vakar buvau čia, tačiau žvelgiant iš kitos pusės jausmas toks, tarsi būtų praėję šimtai metų“, sako Zakas. Kokie gi jo artimiausi planai? „Nežinau, tiesiog noriu atsikvėpti su savo draugais. Eiti pavažinėti riedučiais. Paprasčiausiai aplinkybėms pakeisti noriu nuveikti ką nors normalaus“, sako rekordininkas.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Vienarankis robotas varžėsi samurajų kardų rungtynėse

Kompanija „Yaskawa Bushido Project“ sujungė jėgas su jaijutsu kardų kovos meistru Isao Machii. skaityti »

Maisto nuotraukos padės skaičiuoti kalorijas

„Google“ kuria priemonę „Im2Calories“, kuri iš maisto nuotraukos padėtų įvertinti maisto kaloringumą. skaityti »

Festivalyje „džiazuos“ Lietuvoje sukurtas elektrinis autobusas

Birželio 5 d. startuojantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ne tik garsiausias džiazo muzikos žvaigždes, bet ir šalies technologijų pasaulio naujienas. skaityti »

Sukurta išskirtinė vėjo jėgainė: gamina elektrą, nors neturi sparnų

Ispanijos bendrovė „Vortex“ sukūrė unikalią vėjo jėgainę „Vortex Bladeless“, kuri gamina elektrą net ir neturėdama sparnų. skaityti »

Kinijoje į gatves išriedėjo pirmieji pasaulyje „beūsiai“ troleibusai

Kinijoje buvo pristatyti pirmieji pasaulyje neįtikėtinai efektyviai energiją kaupiantys troleibusai. Pagrindinė šių transporto priemonių technologija yra superkondensatoriai, patalpinti į 18 ir 12 metrų ilgio greituosius (BRT – angl. „bus rapid transit“) autobusus. skaityti »

Mikrolustas po oda atliks kraujo tyrimus

Šveicarijos mokslininkai sukūrė diagnostinį lustą, implantuojamą po oda, kuris stebės kraujo rodiklius ir perduos informaciją per „Bluetooth“. skaityti »

Mokslininkai išspręs spaudžiančių batų bėdą

Valensijos biomechanikos instituto mokslininkai sukūrė technologiją, kuri pritaiko avalynę prie pėdų. skaityti »

Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją. skaityti »

Pirmasis lietuviškas interaktyvus reklamos stendas skaičiuos ir analizuos naudotojus

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ir studentai sukūrė pirmąjį lietuvišką interaktyvų reklamos stendo prototipą, kuris ne tik transliuoja reklamą, bet ir fiksuoja reklamą stebėjusiųjų vartotojų statistinius duomenis. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė mokykloms atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių

Viena iš kompanijos „Microsoft“ direktorių, atsakinga už švietimą, Lia De Cicco-Remu pateikė mokykloms pasiūlymą atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių. skaityti »