Septyniolikmetis tapo jauniausiu pasaulį apiplaukusiu asmeniu

Publikuota: 2009 m. liepos 20 d. pirmadienis

Burlaivių varžybos Monake
17-metis Zakas Sanderlandas (Zac Sunderland) šį ketvirtadienį grįžo į savo namus Kalifornijoje (JAV) po metus trukusio plaukiojimo aplink pasaulį 11 metrų ilgio burlaiviu „Intrepid“. Jis tapo jauniausiu asmeniu, kuris vienui vienas sugebėjo įveikti tokią kelionę – nuplaukė 44 300 km atstumą, susidūrė su piratais ir išgyveno kelias stiprias audras.

Keliauninkui atvykus į Marina del Rey, Z. Sanderlandas buvo pasitiktas audringais aplodismentais. „Šiek tiek beprotiška mintis, kad man pavyko tai padaryti, nes pastaruosius metus aš vien tik kovojau su vienu vandenynu po kito, kovojau norėdamas sugrįžti. Ir pagaliau sugrįžau – tai nuostabu“, sako paauglys. Jis pripažįsta, kad 43 000 km kelionė nebuvo lengva. CNN žurnalistams jis pasakojo, kad prie Indonezijos krantų sutikti piratai jį nejuokais išgąsdino. „Mano laivą jau buvo apsupę, ir aš kviečiausi pakrančių apsaugos tarnybos pagalbos, kurie juos ir nuvijo. Žinoma, man labai pasisekė. Maždaug pusantros valandos pragaro“, pasakoja Z. Sanderlandas. Kelionės metu pasitaikė keletas stiprių audrų, kurios taip pat buvo rimta problema.

Z. Sanderlandas savo internetinėje svetainėje rašo, kad laivą jis nusipirko už savo nuosavus pinigus. Jo tėvai norėjo, kad sūnus rastų kažką tokio, kad jame įžiebtų kokį nors gyvenimo siekį ir nukreiptų nuo daugelio visuomenėje vyraujančių negatyvių ir žalingų poveikių. Tačiau sūnaus svajonių ir troškimų mastai pribloškė netgi juos. Tada dar 16-metis Marina del Rey uostą paliko 2008 birželio 14. Kasdien jam teko susidurti ne tik su vienušumu ir išsekimu, bet ir kitais sunkumais. „Sunkiausias dalykas buvo nuolatinis nuovargis“, sako jaunasis keliautojas. „Turiu omenyje tai, kad su vienišumu galima susidoroti, tačiau išsekimas yra nuolatinis palydovas. Pusę kelionės laiko aš būdavau nemiegojęs po 48 valandas, todėl būdavo sudėtinga pakankamai pailsėti“.

Z. Sanderlandas taip pat užsimena, kad pakeliui jis užmezgė gerų kontaktų. „Įdomu vien tik prisiminti skirtingas pasaulio vietas ir tokius skirtingus potyrius, nes aš dabar turiu tiek daug draugų skirtingose pasaulio dalyse, kurie man yra tarsi šeimos nariai.  Tai puikūs metai. Atrodo, tarsi dar vakar buvau čia, tačiau žvelgiant iš kitos pusės jausmas toks, tarsi būtų praėję šimtai metų“, sako Zakas. Kokie gi jo artimiausi planai? „Nežinau, tiesiog noriu atsikvėpti su savo draugais. Eiti pavažinėti riedučiais. Paprasčiausiai aplinkybėms pakeisti noriu nuveikti ką nors normalaus“, sako rekordininkas.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

NASA siūlo apdovanojimą už geriausią Marso kolonizavimo planą

Agentūra NASA (angl. National Aeronautics and Space Administration) paskelbė konkursą, kuriame tarpusavyje rungtųsi Marso kolonizavimo idėjos. skaityti »

Robotas chirurgas užsiuvo vynuogę

„Intuitive Surgical“ pademonstravo, kaip robotas „Da Vinci“ sugeba kruopščiai užsiūti praplėštą vynuogės odelę. skaityti »

Mažiausias akumuliatorius – tik 2 mm

Ilinojaus universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė 2 milimetrų pločio akumuliatorių. Jo talpos užteks nedidelei mikroschemai. skaityti »

Kasdienybę keičiančios išmanios studentų idėjos

Studentų iš visos Lietuvos idėjos susirungė VU Ekonomikos fakulteto Rinkodaros katedros kuruojamų studentų organizuojamame rinkodaros projektų konkurso „Idėja“ finale. skaityti »

Amerikietis sukūrė kreditinės kortelės dydžio žaidimų įrenginį

8 bitų žaidimų įrenginys „Arduboy“ veikia „Arduino“ sistemos pagrindu. Jis sudarytas iš bespalvio 3,3 cm pločio OLED ekrano, šešių mygtukų, dviejų garsiakalbių ir USB jungties. skaityti »

Kompiuterinis žaidimas gydo akis?

Bendrovė „Ubisoft“ kartu su „Amblyotech“ sukūrė žaidimą „Dig Rush“, skirtą gydyti vadinamąją „tingiąją“ akį. skaityti »

Lietuvaičių sėkmė mintino skaičiavimo varžybose: pirmą kartą aplenktos visos valstybės!

Rygoje vykusiame tarptautiniame mintino skaičiavimo konkurse „Matmintinis–Pranglimine“ lietuviai iškovojo daugiau aukso medalių, nei bet kuri kita komanda ir tai padarė pirmąkart žaidimo istorijoje. skaityti »

Lietuvoje kuriami nanorobotai, lemsiantys permainas medicinoje

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai kuria nanorobotus, galinčius transportuoti veikliąsias medžiagas į vėžio pažeistą audinį. skaityti »

VGTU studentai pagerino Lietuvos rekordą: tiltas iš makaronų atlaikė 251 kilogramą

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) įvyko Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2015“ finalinis etapas. Jaunųjų inžinierių iš spagečių pastatytas nė kilogramo nesveriantis tiltas atlaikė net 251 kilogramo apkrovą ir praėjusiais metais pasiektą šalies rekordą pagerino daugiau nei du kartus. skaityti »

Jono Meko interneto sakmė Venecijoje

Gegužės 6 d. Venecijos meno bienalėje atidarytas specialus paviljonas, dedikuotas nepriklausomo kino legendai Jonui Mekui. „Internet Saga“ (interneto sakmė) – vienintelis virtualus projektas, skirtas menui internete tarptautiniame renginyje. skaityti »