Šiąnakt nedidelis asteroidas atakavo Žemę

Publikuota: 2008 m. spalio 7 d. antradienis

Asteroidas
Pirmą kartą astronomams pavyko aptikti objektą kuris tuoj tuoj trenksis į žemę. Tai nedidelis, penkių metrų skersmens asteroidas, kuris žemės atmosferą pasiekė šią naktį 4h 25min Lietuvos laiku ties šiaurine Sudano dalimi.

Asteroidas buvo per mažas kad pasiektų žemę, jį sudegino mus nuo kosmoso sauganti žemės atmosfera, į orą meteorito degimo metu buvo išlaisvinta per 1 kilotoną energijos, kas prilygsta nedidelės atominės bombos sprogimui.

Asteroidas, kuriam suteiktas indeksas 2008 TC3, pirmą kartą buvo pastebėtas vakar, pirmadienį. Jį aptiko Mt. Lemmon observatorijos Arizonoje (JAV) astronomai. Pasak jų, sprendžiant iš meteorito šviesumo, jo skersmuo neturėtų būti didesnis nei 5 metrai. Tai reiškia, kad „jis yra gana mažas, todėl tikėtina, kad sudegs atmosferoje“, - „New Scientist“ sakė NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos Pasadenoje astronomas Steve‘as Chesley.

Šitokio dydžio meteoritai ir anksčiau atakuodavo žemę, tačiau tai pirmas kartas kuomet objektas buvo pastebėtas, tuomet apskaičiuota jo skrydžio trajektorija, galimas susidūrimo su žeme taškas bei apie pavojų buvo pranešta žmonėms. „Šis įvykis nėra kažkuo ypatingas, jis išsiskiria iš kitų tik tuo, kad mes, pastebėję, kad kažkas artėja, pirmą kartą apskaičiavome, į kurią vietą jis gali pataikyti, ir dar prieš susidūrimą apie tai perspėjome“, - sakė Pizos universiteto (Italija) astronomas Andrea Milani Comparetti. Mokslininkų teigimu tai didelis žingsnis į priekį kosmoso stebėjimo ir žemės saugumo klausimų srityje.

Asteroidas į atmosferą įėjo 20 laipsnių kampu, todėl paliko gerai matomą pėdsaką, kurį buvo galima stebėti kelių šimtų kilometrų atstumu šiaurės Sudane.

Šio asteroidas atradimas tapo geru priminimu, jog didesni ir potencialiai labiau grėsmingi akmenys gali atakuoti žemę, o panašūs stebėjimai yra ne tik reikalingi, tačiau gyvybiškai būtini.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »