Šiąnakt nedidelis asteroidas atakavo Žemę

Publikuota: 2008 m. spalio 7 d. antradienis

Asteroidas
Pirmą kartą astronomams pavyko aptikti objektą kuris tuoj tuoj trenksis į žemę. Tai nedidelis, penkių metrų skersmens asteroidas, kuris žemės atmosferą pasiekė šią naktį 4h 25min Lietuvos laiku ties šiaurine Sudano dalimi.

Asteroidas buvo per mažas kad pasiektų žemę, jį sudegino mus nuo kosmoso sauganti žemės atmosfera, į orą meteorito degimo metu buvo išlaisvinta per 1 kilotoną energijos, kas prilygsta nedidelės atominės bombos sprogimui.

Asteroidas, kuriam suteiktas indeksas 2008 TC3, pirmą kartą buvo pastebėtas vakar, pirmadienį. Jį aptiko Mt. Lemmon observatorijos Arizonoje (JAV) astronomai. Pasak jų, sprendžiant iš meteorito šviesumo, jo skersmuo neturėtų būti didesnis nei 5 metrai. Tai reiškia, kad „jis yra gana mažas, todėl tikėtina, kad sudegs atmosferoje“, - „New Scientist“ sakė NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos Pasadenoje astronomas Steve‘as Chesley.

Šitokio dydžio meteoritai ir anksčiau atakuodavo žemę, tačiau tai pirmas kartas kuomet objektas buvo pastebėtas, tuomet apskaičiuota jo skrydžio trajektorija, galimas susidūrimo su žeme taškas bei apie pavojų buvo pranešta žmonėms. „Šis įvykis nėra kažkuo ypatingas, jis išsiskiria iš kitų tik tuo, kad mes, pastebėję, kad kažkas artėja, pirmą kartą apskaičiavome, į kurią vietą jis gali pataikyti, ir dar prieš susidūrimą apie tai perspėjome“, - sakė Pizos universiteto (Italija) astronomas Andrea Milani Comparetti. Mokslininkų teigimu tai didelis žingsnis į priekį kosmoso stebėjimo ir žemės saugumo klausimų srityje.

Asteroidas į atmosferą įėjo 20 laipsnių kampu, todėl paliko gerai matomą pėdsaką, kurį buvo galima stebėti kelių šimtų kilometrų atstumu šiaurės Sudane.

Šio asteroidas atradimas tapo geru priminimu, jog didesni ir potencialiai labiau grėsmingi akmenys gali atakuoti žemę, o panašūs stebėjimai yra ne tik reikalingi, tačiau gyvybiškai būtini.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Vienarankis robotas varžėsi samurajų kardų rungtynėse

Kompanija „Yaskawa Bushido Project“ sujungė jėgas su jaijutsu kardų kovos meistru Isao Machii. skaityti »

Maisto nuotraukos padės skaičiuoti kalorijas

„Google“ kuria priemonę „Im2Calories“, kuri iš maisto nuotraukos padėtų įvertinti maisto kaloringumą. skaityti »

Festivalyje „džiazuos“ Lietuvoje sukurtas elektrinis autobusas

Birželio 5 d. startuojantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ne tik garsiausias džiazo muzikos žvaigždes, bet ir šalies technologijų pasaulio naujienas. skaityti »

Sukurta išskirtinė vėjo jėgainė: gamina elektrą, nors neturi sparnų

Ispanijos bendrovė „Vortex“ sukūrė unikalią vėjo jėgainę „Vortex Bladeless“, kuri gamina elektrą net ir neturėdama sparnų. skaityti »

Kinijoje į gatves išriedėjo pirmieji pasaulyje „beūsiai“ troleibusai

Kinijoje buvo pristatyti pirmieji pasaulyje neįtikėtinai efektyviai energiją kaupiantys troleibusai. Pagrindinė šių transporto priemonių technologija yra superkondensatoriai, patalpinti į 18 ir 12 metrų ilgio greituosius (BRT – angl. „bus rapid transit“) autobusus. skaityti »

Mikrolustas po oda atliks kraujo tyrimus

Šveicarijos mokslininkai sukūrė diagnostinį lustą, implantuojamą po oda, kuris stebės kraujo rodiklius ir perduos informaciją per „Bluetooth“. skaityti »

Mokslininkai išspręs spaudžiančių batų bėdą

Valensijos biomechanikos instituto mokslininkai sukūrė technologiją, kuri pritaiko avalynę prie pėdų. skaityti »

Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją. skaityti »

Pirmasis lietuviškas interaktyvus reklamos stendas skaičiuos ir analizuos naudotojus

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ir studentai sukūrė pirmąjį lietuvišką interaktyvų reklamos stendo prototipą, kuris ne tik transliuoja reklamą, bet ir fiksuoja reklamą stebėjusiųjų vartotojų statistinius duomenis. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė mokykloms atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių

Viena iš kompanijos „Microsoft“ direktorių, atsakinga už švietimą, Lia De Cicco-Remu pateikė mokykloms pasiūlymą atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių. skaityti »