Siemens tyrimas: didmiesčius galima paversti „žaliosiomis salomis“

Publikuota: 2009 m. kovo 19 d. ketvirtadienis

„Siemens“

Technologijų kompanija „Siemens“ išplatino pranešimą, kuriame pasakojama apie kompanijos inicijuoto mokslinio tyrimo išvadas, teigiančias, jog anglies dioksido emisiją didmiesčiuose įmanoma sumažinti 90 proc., nebloginant miestiečių gyvenimo kokybės.

Miestai yra atsakingi už 80 proc. į atmosferą išmetamo anglies dvideginio, todėl jų vaidmuo kovojant už švaresnę aplinką itin svarbus.

Tai, kad miestai turi realią galimybę tapti žaliosiomis salomis, rodo „Siemens“ inicijuotas tyrimas, kurį atliko Vokietijos Vupertalio klimato instituto mokslininkai. Jų studijoje pavyzdžiu pasirinktas Miunchenas, kur gyvena 1,3 mln. gyventojų.

Vupertalio mokslininkai parengė optimistinį ir konservatyvų scenarijų laikotarpiui iki 2058 metų. Pagal optimistinį scenarijų, CO2 emisiją įmanoma sumažinti 90 proc. arba 750 kilogramų vienam gyventojui per metus. Konservatyvusis scenarijus numato galimybę anglies dvideginio išmetimą sumažinti 80 proc. per metus.

Mokslininkai konstatuoja, jog efektyviausiai CO2 emisiją mažina pastatų apšiltinimas, atsinaujinančios energijos šaltinių panaudojimas, ekonomiškai elektros energiją naudojantys prietaisai ir apšvietimo sistemos bei šilumos ir energijos kogeneracija. Viešojo transporto plėtra bei individualių automobilių skaičiaus miesto gatvėse mažėjimas ar elektromobilių naudojimas – kitas efektyvus būdas mažinti CO2 kiekį.

Iki 2058 metų senų pastatų renovacija bei naujų statyba, laikantis šiuolaikinių, energiją tausojančio namo standartų, Miuncheno miestui kainuotų 13 mlrd. eurų daugiau, lyginant su investicijomis, kurių reikia pagal šiuo metu Europoje egzistuojančius klimato kaitos stabdymo reglamentus. Tačiau šios papildomos investicijos atsipirktų ženkliai sumažėjus energijos sąnaudoms.

„Siemens“ AG ekologiški produktai ir sprendimai įdiegti 2008 m. leido kompanijos klientams sumažinti CO2 emisiją 34 mln. tonų ir sugeneravo ketvirtadalį įmonės pajamų per 2008-uosius finansinius metus.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »