Šiemet Jūrų muziejuje laukiama tik vieno pingvinuko

Publikuota: 2009 m. sausio 30 d. penktadienis

Pingvinai

Šaltinis: Vtv.lt

Kasmet pingvinais pradžiuginantis Lietuvos jūrų muziejus šiemet pirmą kartą turės ypač menką kraitį – iš devynių sudėtų kiaušinių gyvybė užsimezgė tik viename. Muziejaus darbuotojų apskaičiavimu, vienintelis pingvinukas pasaulį išvysti turėtų vasario 10 d.

Vos išsiritęs iš kiaušinio, mažylis pateks į Jūrų paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjo Arūno Grušo rankas – jis net tris mėnesius dieną ir naktį globos pingvinuką. Pingvinų perinimo laboratorijoje mokslininkas nuolat stebės jauniklį, kas tris valandas ruoš specialų maistą bei maitins.

Anot A. Grušo, paprastai būna perinami bent keli kiaušiniai. Kadangi šiemet laukiama tik vieno jauniklio, tai stengiamasi padaryti viską, kad jo gyvenimo sąlygos būtų kuo palankesnės.

„Nors laboratorijoje turime būtiniausią įrangą pingvinų perėjimui, tačiau technikos jų priežiūrai trūksta. Esame dėkingi kompanijai „Electrolux“, dovanojusiai ypač reikalingų buities prietaisų, kurie palengvins sudėtingą mažylio globos ir maitinimo procesą. Tikiuosi, tai padės jam sustiprėti ir augti. – sako A. Grušas.

Užtikrindamas, jog maisto produktai būtų laikomi tinkamoje temperatūroje, A. Grušas nuo šiol naudosis moderniu „Electrolux“ šaldytuvu, o maistingą mišinį iš fiziologinio tirpalo, krevečių, žuvies, grietinėlės, alaus mielių, vitaminų bei mikroelementų ruoš specialiu kokteilių plaktuvu. Visiems pingvinų laboratorijos darbuotojams „Electrolux“ taip pat dovanojo skalbyklę. Laboratorijai įteikti prietaisai priklauso mažiausiai energijos eikvojančiai A – klasei.

„Manau, daugelis sutiktų, jog pingvinai yra vieni patraukliausių Jūrų muziejaus gyventojų, tačiau toli gražu ne visi žino, jog šių paukščių globa yra ypatingai sudėtinga. Juolab šiemet, kai kilo grėsmė visai nesusilaukti jų šeimos pagausėjimo. Kadangi negalime patys pagelbėti mažajam pingvinukui, norime bent sudaryti kuo geresnes buities sąlygas jo globėjams“, – sako UAB „Electrolux“ generalinis direktorius Deimantas Kirlys.

Jo teigimu, bendradarbiavimo su Jūrų muziejumi tikslas yra ne tik paremti pingvinų perinimo laboratoriją “draugiškais aplinkai„ buities prietaisais, bet ir prisidėti prie šių nykstančių neskraidančių paukščių išsaugojimo – dėl aplinkos taršos bei pasaulinio klimato atšilimo pingvinų populiacija gamtoje sparčiai mažėja, tad visuomenei verta pateikti kuo daugiau informacijos apie šiuos procesus.

„Electrolux“ iniciatyva netrukus startuos unikalus A. Grušo internetinis dienoraštis, kuriame bus galima sužinoti visas naujienas apie pirmąsias mažojo pingvinuko dienas, išsiritus iš kiaušinio, kasdienybę, nuotaikas, sveikatą ir pan. Kasdien atnaujinamas dienoraštis bus iliustruojamas nuotraukomis ir trumpais vaizdo reportažais.

Vos išsiritus pingvinukui, Jūrų muziejus paskelbs viešą konkursą, skirtą išrinkti vardą naujajam gyventojui. Konkurse, kuriame kviečiami dalyvauti mažieji gyvūnų mylėtojai, bus galima laimėti „Electrolux“ prizą – kokteilių plaktuvą, lygiai tokį patį, kokiu „naudosis“ muziejaus pingvinukas. Prietaisas  atiteks geriausio vardo autoriui.

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Greičiausias sportinis dviratis, kurio registruoti varžyboms niekada neleis

Sportinių dviračių dizaino parametrus griežtai kontroliuoja Tarptautinė dviračių sporto sąjunga – pasaulinė dviračių sporto organizacija. Jei ne tos taisyklės, sportiniai dviračiai galėtų atrodyti kitaip. skaityti »

„London Fashion Week“ metu „Visa“ pristatė mokėjimų naujoves

„London Fashion Week“ metu buvo pristatyti pirmieji mokėjimo sistemos „Visa“ pasirodymo mados rinkoje rezultatai. skaityti »

Sukurtos ausinės, nedengiančios ausų

Islandijos dizaino studija „Studio Banana” sukūrė „Batband“ ausines, kurios nedengia ausų. skaityti »

Ką savo telefone laiko tikras krepšinio gerbėjas?

Ką daryti, jei darbo metu vykstančių rungtynių pamatyti nepavyksta, arba, jei dingus elektrai visi planai smagiai praleisti vakarą prie televizoriaus žlunga? skaityti »

Ateitis – kūdikio vežimėlis su oro filtru?

Dailės akademijos industrinio dizaino studentas Dominykas Budinas sukūrė „Oro skydą“ – kūdikio vežimėlis su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, – ir tapo tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux“ dizaino laboratorija vienu iš šešių finalininkų. skaityti »

Vandens švarą užtikrins knyga-filtras

Karnegio universiteto daktaras Teri Dankovich išrado vandens valymo knygą, kurios vienas puslapis gali išvalyti iki 100 litrų vandens, o visos tokios knygos užtektų 4-eriems metams. skaityti »

Naujas išradimas – mikrotermometras, tiksliai matuojantis ypač žemas temperatūras

Fizikai iš Aalto, Kopenhagos ir Bazelio universitetų sukūrė miniatiūrinį termometrą, kuriuo galima matuoti temperatūras iki 7 milikelvinų (mK). skaityti »

„Google“ kovos už tobulus kelius

„Google“ užpatentavo technologiją, kuri patobulins kelių žemėlapius, nurodydama kelių būklę. skaityti »

Gineso rekordai: Lietuvos banko Pinigų muziejaus milijono centų piramidė – didžiausia pasaulyje

Pasaulio Gineso rekordų knygos sudarytojai patvirtino, kad Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų. skaityti »

JAV švietimo įstaigos mokys apie virtualias valiutas

Jungtinėse Amerikose Valstijose veikiantys koledžai ir universitetai pradėjo rengti savo studentams mokymus apie virtualias valiutas, tarp jų ir bitkoinus. skaityti »