Šiemet Jūrų muziejuje laukiama tik vieno pingvinuko

Publikuota: 2009 m. sausio 30 d. penktadienis

Pingvinai

Šaltinis: Vtv.lt

Kasmet pingvinais pradžiuginantis Lietuvos jūrų muziejus šiemet pirmą kartą turės ypač menką kraitį – iš devynių sudėtų kiaušinių gyvybė užsimezgė tik viename. Muziejaus darbuotojų apskaičiavimu, vienintelis pingvinukas pasaulį išvysti turėtų vasario 10 d.

Vos išsiritęs iš kiaušinio, mažylis pateks į Jūrų paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjo Arūno Grušo rankas – jis net tris mėnesius dieną ir naktį globos pingvinuką. Pingvinų perinimo laboratorijoje mokslininkas nuolat stebės jauniklį, kas tris valandas ruoš specialų maistą bei maitins.

Anot A. Grušo, paprastai būna perinami bent keli kiaušiniai. Kadangi šiemet laukiama tik vieno jauniklio, tai stengiamasi padaryti viską, kad jo gyvenimo sąlygos būtų kuo palankesnės.

„Nors laboratorijoje turime būtiniausią įrangą pingvinų perėjimui, tačiau technikos jų priežiūrai trūksta. Esame dėkingi kompanijai „Electrolux“, dovanojusiai ypač reikalingų buities prietaisų, kurie palengvins sudėtingą mažylio globos ir maitinimo procesą. Tikiuosi, tai padės jam sustiprėti ir augti. – sako A. Grušas.

Užtikrindamas, jog maisto produktai būtų laikomi tinkamoje temperatūroje, A. Grušas nuo šiol naudosis moderniu „Electrolux“ šaldytuvu, o maistingą mišinį iš fiziologinio tirpalo, krevečių, žuvies, grietinėlės, alaus mielių, vitaminų bei mikroelementų ruoš specialiu kokteilių plaktuvu. Visiems pingvinų laboratorijos darbuotojams „Electrolux“ taip pat dovanojo skalbyklę. Laboratorijai įteikti prietaisai priklauso mažiausiai energijos eikvojančiai A – klasei.

„Manau, daugelis sutiktų, jog pingvinai yra vieni patraukliausių Jūrų muziejaus gyventojų, tačiau toli gražu ne visi žino, jog šių paukščių globa yra ypatingai sudėtinga. Juolab šiemet, kai kilo grėsmė visai nesusilaukti jų šeimos pagausėjimo. Kadangi negalime patys pagelbėti mažajam pingvinukui, norime bent sudaryti kuo geresnes buities sąlygas jo globėjams“, – sako UAB „Electrolux“ generalinis direktorius Deimantas Kirlys.

Jo teigimu, bendradarbiavimo su Jūrų muziejumi tikslas yra ne tik paremti pingvinų perinimo laboratoriją “draugiškais aplinkai„ buities prietaisais, bet ir prisidėti prie šių nykstančių neskraidančių paukščių išsaugojimo – dėl aplinkos taršos bei pasaulinio klimato atšilimo pingvinų populiacija gamtoje sparčiai mažėja, tad visuomenei verta pateikti kuo daugiau informacijos apie šiuos procesus.

„Electrolux“ iniciatyva netrukus startuos unikalus A. Grušo internetinis dienoraštis, kuriame bus galima sužinoti visas naujienas apie pirmąsias mažojo pingvinuko dienas, išsiritus iš kiaušinio, kasdienybę, nuotaikas, sveikatą ir pan. Kasdien atnaujinamas dienoraštis bus iliustruojamas nuotraukomis ir trumpais vaizdo reportažais.

Vos išsiritus pingvinukui, Jūrų muziejus paskelbs viešą konkursą, skirtą išrinkti vardą naujajam gyventojui. Konkurse, kuriame kviečiami dalyvauti mažieji gyvūnų mylėtojai, bus galima laimėti „Electrolux“ prizą – kokteilių plaktuvą, lygiai tokį patį, kokiu „naudosis“ muziejaus pingvinukas. Prietaisas  atiteks geriausio vardo autoriui.

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Dirbtinė ranka asmenukėms daryti

Dizaineriai Džastinas Krou ir Erikas Sni sukūrė rankos pavidalo telefono laikiklį asmenukėms kurti. skaityti »

Neįtikėtinas autobusas: vietoje sienų – permatomi LCD ekranai

Prieš porą savaičių į Klaipėdos gatves išriedėjo permatomas autobusas. Bet panašu, kad lietuviškasis keturratis greitai įgis rimtą konkurentą – JAV inovatorius Tad Orlowski pristatė skaidrų autobusą „Willie“, kurio sienas pakeis ne šiaip sau stiklas, o LCD ekranai. skaityti »

Japonai sukūrė surenkamą klaviatūrą

Tokijo universiteto studentai sugalvojo pagaminti surenkamą klaviatūrą „Trickey“. Klaviatūra skirta įvairiems įrenginiams, kurie naudojami informacijai suvesti. Klavišai surenkami ir „sulipdomi“ į krūvą tarsi LEGO kaladėlės. skaityti »

Nori naršyti internete – patrink nykštį

Masačiusetso technologijų instituto atstovas Seule (Pietų Korėjoje) vykusioje konferencijoje pristatė valdymo įrenginį „NailO“, tvirtinamą ant nykščio nago. skaityti »

Dantų šepetėlis tikrins DNR ir įspės apie ligas

Panašu, kad netolimoje ateityje apie savo sveikatos būklę turėsime galimybę sužinoti net ir valydamiesi dantis, o svarbiu diagnostiniu instrumentu taps paprasčiausias dantų šepetėlis. skaityti »

Lietuviškas startuolis pasauliui siūlo sveiką būdą kovoti su alkiu darbo vietoje

Apsilankę „Indiegogo“ minios finansavimo (crowdfunding) platformoje, rasime lietuviško startuolio „Hello Hungry“ siūlomą produktą – gėrimą darboholikams, kuris nugalį alkį ir yra alternatyva įprastiems ne itin sveikiems užkandžiams ir greitam maistui. skaityti »

Lietuviai sukūrė išmanųjį veidrodį

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) dėstytojai ir studentai sukūrė išmanųjį veidrodį. skaityti »

Norvegija nuo 2017 m. atsisako FM radijo transliacijų

Norvegijoje – FM radijo eros pabaiga. Praėjusią savaitę Norvegijos Kultūros ministerija paskelbė, kad 2017 m. šalyje bus visiškai atsisakyta FM radijo transliacijų – visos radijo stotys bus transliuojamos skaitmeninėmis priemonėmis. skaityti »

Biuro stalas privers sportuoti

Į stalą įtaisyta programa „OfficeIQ“ praneš, kad sėdite daugiau nei 45 min, todėl jau metas padirbėti stovint. skaityti »

Moksleiviai išbandė jėgas makaronų tiltų čempionate

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) įvyko pirmasis Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2015“ etapas – moksleivių tiltų atranka. Laimėtojų komandos tiltas atlaikė 36,8 kilogramų apkrovą ir mes iššūkį VGTU studentams čempionato finale. skaityti »