Šiemet Jūrų muziejuje laukiama tik vieno pingvinuko

Publikuota: 2009 m. sausio 30 d. penktadienis

Pingvinai

Šaltinis: Vtv.lt

Kasmet pingvinais pradžiuginantis Lietuvos jūrų muziejus šiemet pirmą kartą turės ypač menką kraitį – iš devynių sudėtų kiaušinių gyvybė užsimezgė tik viename. Muziejaus darbuotojų apskaičiavimu, vienintelis pingvinukas pasaulį išvysti turėtų vasario 10 d.

Vos išsiritęs iš kiaušinio, mažylis pateks į Jūrų paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjo Arūno Grušo rankas – jis net tris mėnesius dieną ir naktį globos pingvinuką. Pingvinų perinimo laboratorijoje mokslininkas nuolat stebės jauniklį, kas tris valandas ruoš specialų maistą bei maitins.

Anot A. Grušo, paprastai būna perinami bent keli kiaušiniai. Kadangi šiemet laukiama tik vieno jauniklio, tai stengiamasi padaryti viską, kad jo gyvenimo sąlygos būtų kuo palankesnės.

„Nors laboratorijoje turime būtiniausią įrangą pingvinų perėjimui, tačiau technikos jų priežiūrai trūksta. Esame dėkingi kompanijai „Electrolux“, dovanojusiai ypač reikalingų buities prietaisų, kurie palengvins sudėtingą mažylio globos ir maitinimo procesą. Tikiuosi, tai padės jam sustiprėti ir augti. – sako A. Grušas.

Užtikrindamas, jog maisto produktai būtų laikomi tinkamoje temperatūroje, A. Grušas nuo šiol naudosis moderniu „Electrolux“ šaldytuvu, o maistingą mišinį iš fiziologinio tirpalo, krevečių, žuvies, grietinėlės, alaus mielių, vitaminų bei mikroelementų ruoš specialiu kokteilių plaktuvu. Visiems pingvinų laboratorijos darbuotojams „Electrolux“ taip pat dovanojo skalbyklę. Laboratorijai įteikti prietaisai priklauso mažiausiai energijos eikvojančiai A – klasei.

„Manau, daugelis sutiktų, jog pingvinai yra vieni patraukliausių Jūrų muziejaus gyventojų, tačiau toli gražu ne visi žino, jog šių paukščių globa yra ypatingai sudėtinga. Juolab šiemet, kai kilo grėsmė visai nesusilaukti jų šeimos pagausėjimo. Kadangi negalime patys pagelbėti mažajam pingvinukui, norime bent sudaryti kuo geresnes buities sąlygas jo globėjams“, – sako UAB „Electrolux“ generalinis direktorius Deimantas Kirlys.

Jo teigimu, bendradarbiavimo su Jūrų muziejumi tikslas yra ne tik paremti pingvinų perinimo laboratoriją “draugiškais aplinkai„ buities prietaisais, bet ir prisidėti prie šių nykstančių neskraidančių paukščių išsaugojimo – dėl aplinkos taršos bei pasaulinio klimato atšilimo pingvinų populiacija gamtoje sparčiai mažėja, tad visuomenei verta pateikti kuo daugiau informacijos apie šiuos procesus.

„Electrolux“ iniciatyva netrukus startuos unikalus A. Grušo internetinis dienoraštis, kuriame bus galima sužinoti visas naujienas apie pirmąsias mažojo pingvinuko dienas, išsiritus iš kiaušinio, kasdienybę, nuotaikas, sveikatą ir pan. Kasdien atnaujinamas dienoraštis bus iliustruojamas nuotraukomis ir trumpais vaizdo reportažais.

Vos išsiritus pingvinukui, Jūrų muziejus paskelbs viešą konkursą, skirtą išrinkti vardą naujajam gyventojui. Konkurse, kuriame kviečiami dalyvauti mažieji gyvūnų mylėtojai, bus galima laimėti „Electrolux“ prizą – kokteilių plaktuvą, lygiai tokį patį, kokiu „naudosis“ muziejaus pingvinukas. Prietaisas  atiteks geriausio vardo autoriui.

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Mokslininkai sukūrė smegenų veiklą mėgdžiojančius informacijos saugojimo įrenginius

RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) mokslininkai sukūrė naują nanoįrenginį, būsiantį itin stabilių ir patikimų naujos kartos atminties įrenginių pagrindu. skaityti »

Mokslininkai sukūrė nematomumo prietaisą

Įkvėpti Hario Poterio nematomo apsiausto, mokslininkai neseniai sukūrė keletą itin paprastų, tačiau naujų būdų paversti objektus nematomais. skaityti »

KTU keliasi į virtualią realybę

Pasivaikščioti dramblių kaimenėje Afrikoje, pasigrožėti Britų muziejaus eksponatais Londone ar tiesiog žengti į atvirą kosmosą neišeinant iš savo kambario – šias naujas patirtis žmonijai atveria žaibiškai populiarėjanti virtualios realybės technologija. skaityti »

Paslaptingo padaro fosilijos – senesnės ir už dinozaurus

Iš pirmo žvilgsnio šios fosilijos atrodo lyg perpus perpjautas granato vaisius, tačiau naujausi tyrimai atskleidė, kad tai 600 milijonų metų senumo nežinomų gyvūnų liekanos. skaityti »

Japonijoje vykstančioje turizmo parodoje lankytojus vilioja lietuviškas gintaras ir baletas

Šį savaitgalį, rugsėjo 25-28 d., Tokijuje vyksta pasaulyje viena didžiausių turizmo parodų „JATA Tourism EXPO Japan“. skaityti »

Buitiniai robotai užkariauja namus

Šiuolaikiniame pasaulyje tapo įprasta, kad vis daugiau darbų už mus padaro robotai. skaityti »

„nVidia“ paneigė sąmokslo teoriją: žmogus Mėnulyje vis tik buvo

Kompanijos „NVidia“ marketingo padalinys dirba iš tiesų ne veltui, ir tą demonstruoja naujausias vaizdo plokščių gamintojos atstovų pareiškimas. skaityti »

Elektroninis gepardas jau už laboratorijos ribų

Masačusetso technologijų instituto (MIT) inžinieriai ištobulino robotą-gepardą („Cheetah“), kuris puikiai atkartoja realaus gyvūno judesius ir tai daro visiškai savarankiškai. skaityti »

VGTU mokslininkas kolekcionuoja įdomiausius pasaulio pieštukus

Japoniškas – su deimantu, karališkasis – su tikra karūna, didžiųjų kūrėjų-menininkų vardais papuošti ar išleisti olimpinių žaidynių metu – tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kelių katedros doc. dr. Kęstučio Skerio pieštukai, kolekcionuoti apie 50 metų. skaityti »

„YuMi“ – robotas, pradėsiantis naują automatizavimo erą

„YuMi“ yra dvirankis robotas, galintis dirbti kartu su žmogumi. skaityti »