Šimto mylių per valandą žoliapjovė

Publikuota: 2009 m. gruodžio 11 d. penktadienis

Spidometras
Dabartinis žoliapjovių greičio rekordas yra 130 km/h, tačiau projektui „Runningblade“ vadovaujantis Didžiosios Britanijos „Beaulieu National Motor“ muziejaus atstovas Stephen Vokins tikisi šį rekordą pagerinti iki 160 km/h.

 Atkreipkite dėmesį į tai, kad tai nėra tiesiog mažos lenktyninės mašinos, kruios išoriškai turi priminti žoliapjoves – jos išties turi išlaikyti žolės pjovimo funkciją ir paties rekordinio važiavimo metu. Be to, mašinų bazinis modelis turi būti standartinis, leidžiamos tik tam tikruose rėmuose nustatytos modifikacijos.

Jei nutrūktgalviui pavyks sukonstruoti tokį monstrą, tai juo ištisą futbolo aikštę teoriškai turėtų būti įmanoma nupjauti vos per 2 minutes ir 42 sekundes. Konstruktorius Stephen Vokins „Beaulieu“ variklių muziejuje dirba jau 17 metų ir, kaip pats pripažįsta, turi „apetito“ ekscentriškumui. „YouTube“ pamačiau vaizdelį apie amerikietį Bob Cleveland, kuris su žoliapjove pasiekė dabartinį 130 km/h rekordą. Man tai padarė didelį įspūdį, tačiau jaučiau, jog surinkus tinkamą komandą, išeitų pasiekti ir 160 km/h“.

Projekto „Runningblade“ vykdytojai praėjusį antradienį oficialiai pristatė savo pirmąjį modelį, kuriuo bus bandoma pasiekti rekordą. Jie pripažįsta, jog rasti rėmėjų nebuvo paprasta, tačiau juos paremti sutiko „Beaulieu“ muziejaus administracija.

„Beaulieu yra neprilygstamos antžeminių rekordų kolekcijos namai“, sako įstaigos direktorius Russell Bowman. „Taigi kai Stephen atėjo pas mus su savąja idėja, mes noriai suteikėme visą galimą paramą. Mes netgi jau rezervavome vietą mašinai greta sero Malcolm Campbell’o 1925 metų „Bluebird“.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »