Šimto mylių per valandą žoliapjovė

Publikuota: 2009 m. gruodžio 11 d. penktadienis

Spidometras
Dabartinis žoliapjovių greičio rekordas yra 130 km/h, tačiau projektui „Runningblade“ vadovaujantis Didžiosios Britanijos „Beaulieu National Motor“ muziejaus atstovas Stephen Vokins tikisi šį rekordą pagerinti iki 160 km/h.

 Atkreipkite dėmesį į tai, kad tai nėra tiesiog mažos lenktyninės mašinos, kruios išoriškai turi priminti žoliapjoves – jos išties turi išlaikyti žolės pjovimo funkciją ir paties rekordinio važiavimo metu. Be to, mašinų bazinis modelis turi būti standartinis, leidžiamos tik tam tikruose rėmuose nustatytos modifikacijos.

Jei nutrūktgalviui pavyks sukonstruoti tokį monstrą, tai juo ištisą futbolo aikštę teoriškai turėtų būti įmanoma nupjauti vos per 2 minutes ir 42 sekundes. Konstruktorius Stephen Vokins „Beaulieu“ variklių muziejuje dirba jau 17 metų ir, kaip pats pripažįsta, turi „apetito“ ekscentriškumui. „YouTube“ pamačiau vaizdelį apie amerikietį Bob Cleveland, kuris su žoliapjove pasiekė dabartinį 130 km/h rekordą. Man tai padarė didelį įspūdį, tačiau jaučiau, jog surinkus tinkamą komandą, išeitų pasiekti ir 160 km/h“.

Projekto „Runningblade“ vykdytojai praėjusį antradienį oficialiai pristatė savo pirmąjį modelį, kuriuo bus bandoma pasiekti rekordą. Jie pripažįsta, jog rasti rėmėjų nebuvo paprasta, tačiau juos paremti sutiko „Beaulieu“ muziejaus administracija.

„Beaulieu yra neprilygstamos antžeminių rekordų kolekcijos namai“, sako įstaigos direktorius Russell Bowman. „Taigi kai Stephen atėjo pas mus su savąja idėja, mes noriai suteikėme visą galimą paramą. Mes netgi jau rezervavome vietą mašinai greta sero Malcolm Campbell’o 1925 metų „Bluebird“.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »