Spalio 11-ąją minima Europos ir pasaulio organų donorystės diena

Publikuota: 2014 m. spalio 11 d. šeštadienis

Kiekvieną spalio antrąjį šeštadienį, šiemet – tai spalio 11-oji – minima Europos ir pasaulio organų donorystės diena.

Nacionalinis transplantacijos biuras, sveikindamas visus, dalyvaujančius donorystės ir transplantacijos procese, su šia diena, kviečia kartu su Irenos Matijošaitienės fondu bei kavinių tinklu „Vero Cafe“ į socialinę akciją, kurios tikslas – paskatinti žmones susimąstyti apie organų donorystę. Ir prie kavos puodelio nusišypsoti vienams kitam, ištarti gerą žodį ir paskleisti donorystės idėją.

 Specialiai šiai akcijai sukurti puodeliai „Vero Cafe“ kavinėse bus dalinami visą šeštadienį. Nuo 14 iki 15 val. Vilniuje, Gedimino pr. 1, kavos užsisakiusiems lankytojams juos paduos dainininkas Vilius Alesius ir radijo laidų vedėjas Vytenis Sinkevičius, o Kaune, Laisvės al. 75 – krepšininkas Artūras Gudaitis.

Kavos užsisakęs žmogus iš garsenybės rankų gaus ne tik akcijos ženklu pažymėtą puodelį, bet ir sulauks provokuojančio klausimo. Tikimasi, kad gerdamas kavą, kiekvienas žmogus susimąstys apie organų donorystę.

Tradiciškai minint Europos ir pasaulio organų donorystės dieną renginiai organizuojami prieš šią dieną ir po šios dienos.

Šiais metais organų donorystės dienos pagrindinis akcentas – tradicinis „Vilniaus 10 km bėgimas su Živile Balčiūnaite“.

Šiais metais renginys dalyvius ir svečius kvies palaikyti gyvybiškai svarbią organų donorystės ir transplantacijos idėją.

Renginio šūkis: „Bėgikė Živilė Balčiūnaitė: „Aš už organų donorystę. O jūs?“ Visų bėgimo dalyvių numeriai bus papuošti ypatingu užrašu – „Aš bėgu už organų donorystę“.

„Organų donorystės tema ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje kartais dar sulaukia prieštaringų vertinimų. Visuomenėje daug su tuo susijusių klaidingų įsitikinimų, tačiau nepaisant to, kad ši tema pakankamai subtili, apie organų donorystę reikia kalbėti – kaip kitaip žmonės nustos tikėti klaidinančiais mitais? Aišku tik viena: liga nesirenka – susirgti gali bet kuris iš mūsų, nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės padėties, iškovotų medalių ar pasiektų rekordų. Ir jei yra galimybė vienas kitam, net ir nepažįstamam žmogui, padėti, o ypač – išgelbėti jo gyvybę – privalome tai ir padaryti“, – sakė bėgimo iniciatorė, Lietuvos ilgų nuotolių ir maratono bėgikė Živilė Balčiūnaitė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »