Sparčiosios ir išmaniosios gamybos produktai skinasi kelią Lietuvoje

Publikuota: 2012 m. liepos 4 d. trečiadienis

Sparčiosios ir išmaniosios gamybos pritaikymo spektras yra labai platus. UAB „Smart Factory“ kuriami, projektuojami ir gaminami didelės pridėtinės vertės, unikalūs produktai, lengvai pritaikomi medicinoje, pramonėje, interjere.
UAB „Smart Factory“ veiklos pagrindinis akcentas yra unikali šiuolaikinių technologijų, skirtų virtualiems objektams materializuoti, sintezė. Įmonė disponuoja tiek adityvinės (3D spausdinimas), tiek subtraktyvinės (CNC frezavimo sistema) gamybos technologijomis. Dviejų materializavimo technologijų naudojimas klientams suteikia galimybę rinktis iš itin plataus medžiagų spektro ir leidžia materializuoti bet kokią idėją.
Sparčioji ir išmanioji gamyba grindžiama keturiomis technologijomis:
·    realybės (žmonių, daiktų, statinių ir objektų) skaitmenizavimas trimatėje erdvėje;
·    virtualių objektų kompiuterinis modeliavimas;
·    virtualių objektų materializavimas kompiuteriu valdomomis gamybinėmis priemonėmis. Virtualūs objektai gaminami juos frezuojant, pjaustant (subtraktyvi gamyba) ar 3D spausdinimo būdu liejant medžiagų sluoksnį prie sluoksnio (adityvinė gamyba);
·    materializuotų objektų apdaila.

Priklausomai nuo užsakymo pobūdžio, naudojamos viena ar kelios iš aukščiau išvardytų technologijų.
Viena iš didžiausio susidomėjimo sulaukusių UAB „Smart Factory“ produktų yra unikalios žmonių biustų ir torsų kopijos pasirinktoje medžiagoje. Sukurti žmogaus skulptūrą, priklausomai nuo jos apimties, pozos, medžiagos trunka nuo 8 iki 24 darbo valandų. Skulptūros kūrimas susideda iš techninių ir meninių darbo etapų. Techninis darbas – tai kūno paviršiaus skaitmenizavimas, iš dalies – gauto virtualaus atvaizdo modeliavimas bei materializavimas. Meninis darbas apima žmogaus parengimą skenuoti (tinkamos išraiškos, pozos suformavimą), iš dalies – gauto virtualaus atvaizdo modeliavimą bei skulptūros apdailą. Apdailos metu ne tik šlifuojami ir/ar poliruojami paviršiai. Medis papildomai vaškuojamas, aliejuojamas ar lakuojamos, siekiant išgauti pageidaujamą paviršiaus faktūrą ir spalvą. Be to, skulptoriaus ranka atliekamas specifinių žmogaus bruožų paryškinimas, siekiant geriau išreikšti jo unikalumą. UAB „Smart Factory“ atkuria žmogaus kūno formas ir jo bruožus 0,3 mm tikslumu, tačiau kartais prireikia kai ką pakoreguoti (pavyzdžiui, kliento pageidavimu atlikti korekciją ar virtualiai pajauninti nuskenuotą atvaizdą).
Skaitmenizuotų objektų materializavimas galimas marmure, medyje, metale, plastike.

 

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Microsoft“ mokys pažinti gėles

Kompanija „Microsoft“, bendradarbiaudama su kinų botanikais, kuria programą, kuri atpažintų augalus iš jų nuotraukų. skaityti »

Olimpiados dalyviams dovanų – olimpinės monetos

Į olimpines žaidynes Brazilijoje išvykstantiems mūsų šalies plaukikams Lietuvos bankas padovanojo pirmąsias olimpinės serijos monetas. skaityti »

Kuriama programa, piešinius paverčianti nuotraukomis

Olandijos Neimegeno universiteto neurobiologai šiuo metu kuria neuroninį tinklą, kuris gebėtų nupieštus eskizus paversti nuotraukomis. skaityti »

Pristatytas išmaniausias pasaulyje dviratis

Bendrovė „Volata Cycles“ išleido patį išmaniausią pasaulyje dviratį. Jo pagrindą sudaro palengvintas aliuminio rėmas ir platesnė nei įprastiniuose modeliuose anglies pluošto šakė. Tai leidžia įdėti platesnius ratus ir padidinti pravažumą. skaityti »

Patarimai „Pokemon Go“ gerbėjams: kaip taupyti telefono bateriją

Pasaulis kraustosi iš proto dėl naujojo žaidimo „Pokemon Go“, mušančio populiarumo rekordus. Jeigu savo išmaniajame telefone jau bandėte pagauti pokemoną ir jūs, turėjote pastebėti, kad ši pramoga įrenginio bateriją iškrauna labai greitai. skaityti »

Susimokėti už viešojo transporto bilietą galima ir nagais

Londono dizainerė Liusi Devis sukūrė unikalų manikiūrą, leidžiantį atsiskaityti už paslaugas. skaityti »

Mokslininkai išmokė robotą vaikščioti žmogiškai

Džordžijos technologijos instituto mokslininkai sukūrė robotą DURUS, kuris geba eiti tiksliai taip, kaip žmogus. skaityti »

Telefoną įkraus užrašų knygelė

Amerikiečių bendrovė „Solar Shtick“ pristatė bloknotą „Powerbook“ su Saulės elementais. skaityti »

Eksperimentas parodė, kad vyrai nepaleidžia savo telefonų iš rankų

Moterys gali dvigubai ilgiau išsiversti be telefono, tačiau nei vieni, nei kiti neišlaukia nė minutės. skaityti »

Žmogaus oda taps monitoriumi?

Japonijos mokslininkų grupė, vadovaujama profesoriaus Takao Somea, sukūrė itin ploną ir lankstų ekraną, tvirtinamą prie žmogaus odos. skaityti »