Sparčiosios ir išmaniosios gamybos produktai skinasi kelią Lietuvoje

Publikuota: 2012 m. liepos 4 d. trečiadienis

Sparčiosios ir išmaniosios gamybos pritaikymo spektras yra labai platus. UAB „Smart Factory“ kuriami, projektuojami ir gaminami didelės pridėtinės vertės, unikalūs produktai, lengvai pritaikomi medicinoje, pramonėje, interjere.
UAB „Smart Factory“ veiklos pagrindinis akcentas yra unikali šiuolaikinių technologijų, skirtų virtualiems objektams materializuoti, sintezė. Įmonė disponuoja tiek adityvinės (3D spausdinimas), tiek subtraktyvinės (CNC frezavimo sistema) gamybos technologijomis. Dviejų materializavimo technologijų naudojimas klientams suteikia galimybę rinktis iš itin plataus medžiagų spektro ir leidžia materializuoti bet kokią idėją.
Sparčioji ir išmanioji gamyba grindžiama keturiomis technologijomis:
·    realybės (žmonių, daiktų, statinių ir objektų) skaitmenizavimas trimatėje erdvėje;
·    virtualių objektų kompiuterinis modeliavimas;
·    virtualių objektų materializavimas kompiuteriu valdomomis gamybinėmis priemonėmis. Virtualūs objektai gaminami juos frezuojant, pjaustant (subtraktyvi gamyba) ar 3D spausdinimo būdu liejant medžiagų sluoksnį prie sluoksnio (adityvinė gamyba);
·    materializuotų objektų apdaila.

Priklausomai nuo užsakymo pobūdžio, naudojamos viena ar kelios iš aukščiau išvardytų technologijų.
Viena iš didžiausio susidomėjimo sulaukusių UAB „Smart Factory“ produktų yra unikalios žmonių biustų ir torsų kopijos pasirinktoje medžiagoje. Sukurti žmogaus skulptūrą, priklausomai nuo jos apimties, pozos, medžiagos trunka nuo 8 iki 24 darbo valandų. Skulptūros kūrimas susideda iš techninių ir meninių darbo etapų. Techninis darbas – tai kūno paviršiaus skaitmenizavimas, iš dalies – gauto virtualaus atvaizdo modeliavimas bei materializavimas. Meninis darbas apima žmogaus parengimą skenuoti (tinkamos išraiškos, pozos suformavimą), iš dalies – gauto virtualaus atvaizdo modeliavimą bei skulptūros apdailą. Apdailos metu ne tik šlifuojami ir/ar poliruojami paviršiai. Medis papildomai vaškuojamas, aliejuojamas ar lakuojamos, siekiant išgauti pageidaujamą paviršiaus faktūrą ir spalvą. Be to, skulptoriaus ranka atliekamas specifinių žmogaus bruožų paryškinimas, siekiant geriau išreikšti jo unikalumą. UAB „Smart Factory“ atkuria žmogaus kūno formas ir jo bruožus 0,3 mm tikslumu, tačiau kartais prireikia kai ką pakoreguoti (pavyzdžiui, kliento pageidavimu atlikti korekciją ar virtualiai pajauninti nuskenuotą atvaizdą).
Skaitmenizuotų objektų materializavimas galimas marmure, medyje, metale, plastike.

 

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Bilas Gatesas siūlo apmokestinti robotus

„Microsoft“ įkūrėjas Bilas Gatesas pareiškė, kad dirbantys robotai turi taip pat mokėti mokesčius kaip ir įprasti darbuotojai. skaityti »

Valentino dieną žmonės išlaidauja vis daugiau

Per paskutiniuosius trejus metus pasaulio žmonių išlaidos prieš šv. Valentino dieną išaugo 49 proc., o finansinių operacijų skaičius padidėjo net 73 proc. skaityti »

„Skype“ kviečia siųsti meilės sveikinimus

Valentino dienos proga „Microsoft“ pasiūlė savo pokalbių programos „Skype“ naudotojams naujus vaizdo atvirukus, kurie padės išreikšti savo mintis per nuotolį. skaityti »

Išmanųjį laikrodį bus galima valdyti kvėpavimu

Džordžijos technologijos instituto mokslininkai sukūrė technologiją „Whoosh“, kuri leidžia žmogui kontroliuoti išmanųjį laikrodį savo kvėpavimu. skaityti »

Robotų kūnas jus šilumą

Grupė inžinierių iš Italijos, JAV ir Šveicarijos sukūrė temperatūrai jautrią medžiagą, kuri leidžia robotams justi šilumą visu kūno paviršiumi. skaityti »

Australijos oro uostuose nebebus tikrinami pasai

Australijos valdžia nusprendė šalies oro uostuose atsisakyti pasų tikrinimo procedūros. skaityti »

Kinijoje sukurtas robotas-žurnalistas

Kinijoje sukurtas robotas-žurnalistas parengė pirmą straipsnį žurnalui „Southern Metropolis Daily“ apie Naujųjų metų keliones. skaityti »

Ateityje automobiliai tieks elektrą ir augins daržoves?

Šiuolaikiški automobilių gamintojų pasiūlymai ir ateities prognozės. skaityti »

Dangoraižis valys miestą nuo smogo

Tarptautinė inovacijų technologijų bendrovė „Arconic“ sukūrė 4,8 km aukščio dangoraižio projektą, kurio tikslas – pastatyti pastatą, gebantį „sugerti“ miesto smogą. skaityti »

Sukurta planšetė silpnaregiams

Pradedančioji įmonė BLITAB sukūrė planšetę, skirtą silpnai matantiems ir akliesiems. skaityti »