Statistika: protingi žmonės gyvena ilgiau

Publikuota: 2009 m. kovo 17 d. antradienis

2007 metų Nobelio fizikos premija skirta vokiečiui Pėteriui Griunbergui ir prancūzui Alberui Fertui. Nuotraukoje P. Griunbergas
Žmonės, kurių aukštas intelekto koeficientas, dažniausiai būna sveikesni ir sulaukia gilios senatvės, „The Telegraph“ cituoja tyrimo rezultatus. Deja, tie, kurių intelekto lygio nustatymo testų rezultatai nėra labai geri, dažniau serga širdies ligomis, patenka į mirtinas avarijas ar nusižudo.

Šių išvadų buvo prieita po to, kai tyrėjai peržvelgė milijono Švedijos kariuomenės šauktinių medicininius įrašus.
Mokslininkai atsižvelgė į aplinką, kurioje jie užaugo, ir nustatė ryšį tarp intelekto koeficiento ir mirtingumo.

Vienas iš tyrėjų, dr. Davidas Batty pasakė, kad statistika parodė, jog egzistuoja „glaudus ryšys tarp protinių gebėjimų ir mirties rizikos.“

Jis pridūrė: „Žmonės, kurių intelekto koeficiento nustatymo testų rezultatai geresni, paprastai rečiau būna linkę rūkyti ar gerti alkoholį. Jie taip pat sveikiau maitinasi ir yra fiziškai aktyvesni. Jų gyvenimo būdas yra sveikesnis – tai iš dalies ir paaiškina mažesnį mirtingumą.“

Ankstesniuose tyrimuose išsiaiškinta, kad taikant ikimokyklinio ugdymo programą ir pagerinus mitybą, intelekto koeficiento testo rezultatai gerėja. Taip pat tai gali turėti anksčiau neakcentuotą palankų poveikį sveikatai, todėl galbūt tai pagrįs tolesnes vyriausybės pastangas gerinti gyvenimo sąlygas ir išsilavinimą, mano tyrėjai.

Nežiūrint to, jog tyrimo imtis yra gana didelė, reiktų nepamiršti, jog statistika yra statistika – ja remiantis įvertinti konkrečius atvejus yra neįmanoma.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »