Statistika: protingi žmonės gyvena ilgiau

Publikuota: 2009 m. kovo 17 d. antradienis

2007 metų Nobelio fizikos premija skirta vokiečiui Pėteriui Griunbergui ir prancūzui Alberui Fertui. Nuotraukoje P. Griunbergas
Žmonės, kurių aukštas intelekto koeficientas, dažniausiai būna sveikesni ir sulaukia gilios senatvės, „The Telegraph“ cituoja tyrimo rezultatus. Deja, tie, kurių intelekto lygio nustatymo testų rezultatai nėra labai geri, dažniau serga širdies ligomis, patenka į mirtinas avarijas ar nusižudo.

Šių išvadų buvo prieita po to, kai tyrėjai peržvelgė milijono Švedijos kariuomenės šauktinių medicininius įrašus.
Mokslininkai atsižvelgė į aplinką, kurioje jie užaugo, ir nustatė ryšį tarp intelekto koeficiento ir mirtingumo.

Vienas iš tyrėjų, dr. Davidas Batty pasakė, kad statistika parodė, jog egzistuoja „glaudus ryšys tarp protinių gebėjimų ir mirties rizikos.“

Jis pridūrė: „Žmonės, kurių intelekto koeficiento nustatymo testų rezultatai geresni, paprastai rečiau būna linkę rūkyti ar gerti alkoholį. Jie taip pat sveikiau maitinasi ir yra fiziškai aktyvesni. Jų gyvenimo būdas yra sveikesnis – tai iš dalies ir paaiškina mažesnį mirtingumą.“

Ankstesniuose tyrimuose išsiaiškinta, kad taikant ikimokyklinio ugdymo programą ir pagerinus mitybą, intelekto koeficiento testo rezultatai gerėja. Taip pat tai gali turėti anksčiau neakcentuotą palankų poveikį sveikatai, todėl galbūt tai pagrįs tolesnes vyriausybės pastangas gerinti gyvenimo sąlygas ir išsilavinimą, mano tyrėjai.

Nežiūrint to, jog tyrimo imtis yra gana didelė, reiktų nepamiršti, jog statistika yra statistika – ja remiantis įvertinti konkrečius atvejus yra neįmanoma.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »