Statistika: protingi žmonės gyvena ilgiau

Publikuota: 2009 m. kovo 17 d. antradienis

2007 metų Nobelio fizikos premija skirta vokiečiui Pėteriui Griunbergui ir prancūzui Alberui Fertui. Nuotraukoje P. Griunbergas
Žmonės, kurių aukštas intelekto koeficientas, dažniausiai būna sveikesni ir sulaukia gilios senatvės, „The Telegraph“ cituoja tyrimo rezultatus. Deja, tie, kurių intelekto lygio nustatymo testų rezultatai nėra labai geri, dažniau serga širdies ligomis, patenka į mirtinas avarijas ar nusižudo.

Šių išvadų buvo prieita po to, kai tyrėjai peržvelgė milijono Švedijos kariuomenės šauktinių medicininius įrašus.
Mokslininkai atsižvelgė į aplinką, kurioje jie užaugo, ir nustatė ryšį tarp intelekto koeficiento ir mirtingumo.

Vienas iš tyrėjų, dr. Davidas Batty pasakė, kad statistika parodė, jog egzistuoja „glaudus ryšys tarp protinių gebėjimų ir mirties rizikos.“

Jis pridūrė: „Žmonės, kurių intelekto koeficiento nustatymo testų rezultatai geresni, paprastai rečiau būna linkę rūkyti ar gerti alkoholį. Jie taip pat sveikiau maitinasi ir yra fiziškai aktyvesni. Jų gyvenimo būdas yra sveikesnis – tai iš dalies ir paaiškina mažesnį mirtingumą.“

Ankstesniuose tyrimuose išsiaiškinta, kad taikant ikimokyklinio ugdymo programą ir pagerinus mitybą, intelekto koeficiento testo rezultatai gerėja. Taip pat tai gali turėti anksčiau neakcentuotą palankų poveikį sveikatai, todėl galbūt tai pagrįs tolesnes vyriausybės pastangas gerinti gyvenimo sąlygas ir išsilavinimą, mano tyrėjai.

Nežiūrint to, jog tyrimo imtis yra gana didelė, reiktų nepamiršti, jog statistika yra statistika – ja remiantis įvertinti konkrečius atvejus yra neįmanoma.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »