Statistika: protingi žmonės gyvena ilgiau

Publikuota: 2009 m. kovo 17 d. antradienis

2007 metų Nobelio fizikos premija skirta vokiečiui Pėteriui Griunbergui ir prancūzui Alberui Fertui. Nuotraukoje P. Griunbergas
Žmonės, kurių aukštas intelekto koeficientas, dažniausiai būna sveikesni ir sulaukia gilios senatvės, „The Telegraph“ cituoja tyrimo rezultatus. Deja, tie, kurių intelekto lygio nustatymo testų rezultatai nėra labai geri, dažniau serga širdies ligomis, patenka į mirtinas avarijas ar nusižudo.

Šių išvadų buvo prieita po to, kai tyrėjai peržvelgė milijono Švedijos kariuomenės šauktinių medicininius įrašus.
Mokslininkai atsižvelgė į aplinką, kurioje jie užaugo, ir nustatė ryšį tarp intelekto koeficiento ir mirtingumo.

Vienas iš tyrėjų, dr. Davidas Batty pasakė, kad statistika parodė, jog egzistuoja „glaudus ryšys tarp protinių gebėjimų ir mirties rizikos.“

Jis pridūrė: „Žmonės, kurių intelekto koeficiento nustatymo testų rezultatai geresni, paprastai rečiau būna linkę rūkyti ar gerti alkoholį. Jie taip pat sveikiau maitinasi ir yra fiziškai aktyvesni. Jų gyvenimo būdas yra sveikesnis – tai iš dalies ir paaiškina mažesnį mirtingumą.“

Ankstesniuose tyrimuose išsiaiškinta, kad taikant ikimokyklinio ugdymo programą ir pagerinus mitybą, intelekto koeficiento testo rezultatai gerėja. Taip pat tai gali turėti anksčiau neakcentuotą palankų poveikį sveikatai, todėl galbūt tai pagrįs tolesnes vyriausybės pastangas gerinti gyvenimo sąlygas ir išsilavinimą, mano tyrėjai.

Nežiūrint to, jog tyrimo imtis yra gana didelė, reiktų nepamiršti, jog statistika yra statistika – ja remiantis įvertinti konkrečius atvejus yra neįmanoma.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Amerikiečiai „sukryžmino“ mikroskopą su „iPhone“

Įtaisytas ant mikroskopo išmanusis telefonas leidžia ne tik peržiūrėti įvairią medžiagą ją padidinant, bet ir peržiūrėtus vaizdus nufotografuoti bei nufilmuoti. skaityti »

Keičiantis formą ateities šaukštelis

„Polygons“ pristatė neįprastą šaukštą, kuris susilanksto tarsi origami figūrėlė. skaityti »

Programėlės, kurios palengvins vyrų gyvenimą

Kuris vyras nenorėtų sėkmingai derinti ir pareigas, ir pomėgius? Tą nesunkiai galima padaryti išnaudojant išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuvės idėja inovatyviems namams – pasaulio geriausiųjų 50-uke

Tarptautinis idėjų inovatyviems namams konkursas „Ideas Lab“, kelis mėnesius skatinęs dalyvius ieškoti unikalių sprendimų, kurie suteiktų galimybę kiekvienam iš mūsų gyventi sveikesnėje aplinkoje, pasiekė finišo tiesiąją. skaityti »

„Siemens“ išmanieji šviesoforai sankryžose praleidžia pagalbos tarnybas ir viešąjį transportą

Vokietijos technologijų įmonė „Siemens“ sukūrė išmanų eismo valdymo sprendimą, kuris reguliuojamose sankryžose suteikia prioritetą pagalbos tarnybų automobiliams ir viešajam transportui. skaityti »

Kuriamos išmaniosios kelnės turintiems judėjimo negalią

„XoSoft“ kelnės seks paciento būklę, stebės fizinį aktyvumą ir duomenis perduos per išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kaip išmaniai tobulinti kūno linijas?

Specialistų teigimu, sportui ir išmaniosioms technologijoms žengiant koja kojon, žmonėms sudaromos idealios galimybės ne tik tobulėti, bet ir neprarasti motyvacijos. skaityti »

Namams elektrą tieks automobilis

Aplinką tausojantys namai elektros energiją gaus iš saulės elementų, vėjo jėgainių ir iš elektromobilių. skaityti »

Studentai sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį

Australijos studentai inžinieriai iš Adelaidės sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį, sveriantį 3 tonas. skaityti »

VISA pristatė virtualią drabužinę

Tarptautiniame Toronto filmų festivalyje VISA pademonstravo, kokios ateityje turėtų būti drabužių parduotuvės. skaityti »