Studentai kosmosą nufotografavo su 150 dol. vertės įranga

Publikuota: 2009 m. rugsėjo 18 d. penktadienis

Kosmosas
Masačusetso technologijos instituto (JAV) studentai, į aukštuosius atmosferos sluoksnius stratosferiniu balionu iškėlę vos 150 dolerių kainavusius prietaisus, nufotografavo Žemės ir atvirojo kosmoso ribą, pranešė „Popsci.com“.

Studentų grupės tinklalapyje išsamiai aiškinama, kaip ir kokia techninės įranga buvo naudojama kosmosui fotografuoti. Pagrindiniai šio rinkinio elementai – specialus nedidelis balionas stratosferos tyrimams, jau naudotas mobilusis telefonas „Motorola i290“ su GPS imtuvu ir išankstinio mokėjimo kortele, fotoaparatas „Canon A470“ su 8 GB talpos SD kortele, USB telefono kroviklis, 4 AA ličio baterijos ir parašiutas.

Fotoaparate įdiegta CHDK atvirojo kodo programinė įranga fiksavo visą baliono kelionę iki pat stratosferos, aktyvuodama užraktą kas 5 sekundes. Studentų paleistas balionas pakilo į 28 kilometrų aukštį – maždaug stratosferos vidurį. Jam sprogus išsiskleidė parašiutas, kuris įrangą saugiai nuleido ant žemės maždaug už 32 kilometrų nuo baliono paleidimo vietos.
Pasak „Popsci.com“, MIT studentų projektas patvirtino, kad įdomių rezultatų entuziastingi tyrinėtojai gali pasiekti ir minimaliomis sąnaudomis, pasinaudoję laisvai prieinamais prietaisais.

Apie panašų Ispanijos studentų projektą, kai stratosferai fotografuoti jie panaudojo 180 litų vertės fotoaparatą ir savadarbį balioną esame rašę anksčiau šioje naujienoje.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Dizaineris Andy Kurovets sukūrė laikrodį „Graffiti“

Technologijų ir meno sintezė, būtent taip galima pavadinti vieno dizainerio sukurtą produktą. Laisvo, nevaržomo meno mėgėjams, anot dizainerio Andy Kurovets, „Graffiti“ laikrodis turėtų tikrai patikti. skaityti »

Gruodžio 29 d. Edisonas užpatentavo radiją

1891 m. gruodžio 29 d. Tomas Edisonas užpatentavo radiją. skaityti »

Gruodžio 23 d. „Cassini“ atsiuntė nuo smūgio su kosminiu kūnu 180º kampu galimai pasisukusios Dionės fotografiją

NASA zondas „Cassini“ gruodžio 23 d. Žemėn atsiuntė spalvotą fotografiją, kurioje užfiksuotas nuo smūgio su kosminiu kūnu 180º kampu galimai pasisukęs Saturno palydovas Dionė. skaityti »

Ar žmonės nepaliaus evoliucionavę supertolimose kosminėse kelionėse?

Filme „Wall–E“ vaizduojama, kaip kelis šimtus metų erdvėlaivyje praleidę žmonės tampa nutukėlių rase. Fizinio aktyvumo stoka ir maisto perteklius nuslopino erdvėlaivio gyventojų norą likti nepriekaištingos fizinės formos. Portlando valstijos universiteto antropologas Kameronas Smitas (Cameron Smith) mano, kad evoliucija tęsis ir žvaigždėlaivyje – nepaisant didžiausių pagundų ją apriboti. skaityti »

Kinijoje atidaryta ilgiausia pasaulyje greitaeigė geležinkelio linija

Kinijoje atidaryta ilgiausia pasaulyje greitaeigė geležinkelio linija. 2 298 kilometrų ilgio linija sujungs šalies sostinę Pekiną ir šalies pietuose esantį Gvandžou miestą. skaityti »

„E. Leclerc“ ir „Renault“ žengė dar vieną žingsnį visiems prieinamo elektrinio mobilumo link

„Renault“ ir „E. Leclerc“ įtvirtino savo pasiryžimą vykdyti tvarią plėtrą bei skatinti elektrinį mobilumą Prancūzijoje ir įkūrė „Z.E. Club des 50“ klubą. skaityti »

Nemokamos elektroninės knygos – apie svarbiausius NASA teleskopus

JAV kosmoso agentūra NASA išleido dvi nemokamas elektronines knygas apie „Hubble“ kosminį teleskopą ir jo kol kas į kosmosą nepaleistą įpėdinį. skaityti »

„Panasonic“ sukūrė akumuliatorių, skirtą šaltiesiems regionams

Šio mėnesio pabaigoje „Panasonic“ pradės priiminėti užsakymus naujiems ličio jonų akumuliatoriams, kurie gali dirbti iki 10 laipsnių šalčio temperatūroje. skaityti »

Sukurti pirmieji lipduko formos saulės elementai

Kredito korteles, mobiliuosius telefonus ir net paprastus langus vienas gudrus išradimas gali padaryti pasižyminčius jiems iki šiol nebūdingomis savybėmis. Mokslininkai sukūrė plonus, lanksčius saulės elementus, kuriuos galima kaip lipdukus klijuoti ant popieriaus, plastiko, stiklo ir dar daugelio kitokių medžiagų. skaityti »

Žaidimai, skirti mokyti chirurgus

Žaidimų naudojimas mokymo procese, ko gero jau nieko nestebina, tačiau yra sričių, kuriose sužaidybinimas kelia nuostabą. skaityti »