Studentai kosmosą nufotografavo su 150 dol. vertės įranga

Publikuota: 2009 m. rugsėjo 18 d. penktadienis

Kosmosas
Masačusetso technologijos instituto (JAV) studentai, į aukštuosius atmosferos sluoksnius stratosferiniu balionu iškėlę vos 150 dolerių kainavusius prietaisus, nufotografavo Žemės ir atvirojo kosmoso ribą, pranešė „Popsci.com“.

Studentų grupės tinklalapyje išsamiai aiškinama, kaip ir kokia techninės įranga buvo naudojama kosmosui fotografuoti. Pagrindiniai šio rinkinio elementai – specialus nedidelis balionas stratosferos tyrimams, jau naudotas mobilusis telefonas „Motorola i290“ su GPS imtuvu ir išankstinio mokėjimo kortele, fotoaparatas „Canon A470“ su 8 GB talpos SD kortele, USB telefono kroviklis, 4 AA ličio baterijos ir parašiutas.

Fotoaparate įdiegta CHDK atvirojo kodo programinė įranga fiksavo visą baliono kelionę iki pat stratosferos, aktyvuodama užraktą kas 5 sekundes. Studentų paleistas balionas pakilo į 28 kilometrų aukštį – maždaug stratosferos vidurį. Jam sprogus išsiskleidė parašiutas, kuris įrangą saugiai nuleido ant žemės maždaug už 32 kilometrų nuo baliono paleidimo vietos.
Pasak „Popsci.com“, MIT studentų projektas patvirtino, kad įdomių rezultatų entuziastingi tyrinėtojai gali pasiekti ir minimaliomis sąnaudomis, pasinaudoję laisvai prieinamais prietaisais.

Apie panašų Ispanijos studentų projektą, kai stratosferai fotografuoti jie panaudojo 180 litų vertės fotoaparatą ir savadarbį balioną esame rašę anksčiau šioje naujienoje.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kai Mėnulyje iš tiesų tyvuliavo Audrų vandenynas

Audrų vandenynas Mėnulyje kadaise iš tiesų buvo okeanas. Tiesa, ne vandens, o skystos magmos – to okeano gylis siekė kelis šimtus kilometrų. skaityti »

„Sony“ patentuoja temperatūros reguliatorių žaidimams

Vaizdo žaidimų kūrėjai nuolat ieško būdų, kaip suteikti žaidėjams daugiau svaiginančių įspūdžių. Naudojamos kelios judesių kontrolės sistemos, populiarios ir virtualios realybės ausinės, tačiau ką dar būtų galima padaryti, kad žaidimai atrodytų realesni? Gali būti, kad „Sony“ pasiūlys visiškai inovatyvią naujieną. skaityti »

Vaizdo žaidimai su įdiegtu mokomuoju simuliatoriumi padeda vaikams suvaldyti jų pyktį

Vaikams, turintiems rimtų pykčio nevaldymo problemų, gali padėti paprastas vaizdo žaidimas, kuris didina jų gebėjimą valdyti emocijas. skaityti »

NASA po prezidentinių rinkimų rimtai galvoja apie sugrįžimą į Mėnulį

NASA vėl puoselėja rimtas užmačias nuskraidinti astronautus į Mėnulį. Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra jau kurį laiką planuoja kosminėje erdvėje už kitos Mėnulio pusės pastatyti kosminę stotį. skaityti »

Paukščių Tako centre supermasyvi juodoji skylė generavo rekordinės galios žybsnį

Naujausia observatorijos „Chandra X-Ray Observatory“ duomenų analizė atskleidė, kad 2012 m. vasarį Paukščių Tako centre esantis Šaulio A* vadinamas monstras išspinduliavo galingiausią per stebėjimų istoriją rentgeno spindulių žybsnį. skaityti »

Skubios pagalbos tarnybų darbuotojus norima „apginkluoti“ fotokameromis-kamuoliukais

Amerikiečių bendrovė „Bounce Imaging“ pristatė fotoaparatą, skirtą naudoti ekstremaliomis situacijomis. skaityti »

NOBOROT „išmokys“ invalido vežimėlį lipti laiptais

Tokijo universiteto „Kamata“ laboratorijos mokslininkai įgyvendina projektą ir kuria nedidelę robotizuotą transporto priemonę, galinčią nesunkiai lipti laiptais. skaityti »

Interaktyviame paveiksle – lyg pienių pievoje

Jie Qi iš Masačusetso technologijų instituto sukūrė interaktyvų paveikslą. Jame vaizduojamas pienių laukas. skaityti »

Astronomai atrado savo planetą ryjančią žvaigždę

Astronomai atrado žvaigždę, kuri ką tik prarijo vieną iš savo planetų. 9,2 metro skersmens teleskopu „Hobby-Eberly“ aptiktos raudonosios milžinės BD +48 740 atmosferoje apstu šioje mirštančioje žvaigždėje sudegusios uolingos planetos liekanų. skaityti »

Į antkapius įmontuoti „iPad“ primins mirusiuosius

Nuo šiol artimųjų kapus lankantys asmenys galės prisiminti juos stebėdami besikeičiančias nuotraukas ar filmukus, rodomus planšetinio kompiuterio „iPad“ ekrane, kuris bus įmūrytas į antkapį. skaityti »