Studentai kosmosą nufotografavo su 150 dol. vertės įranga

Publikuota: 2009 m. rugsėjo 18 d. penktadienis

Kosmosas
Masačusetso technologijos instituto (JAV) studentai, į aukštuosius atmosferos sluoksnius stratosferiniu balionu iškėlę vos 150 dolerių kainavusius prietaisus, nufotografavo Žemės ir atvirojo kosmoso ribą, pranešė „Popsci.com“.

Studentų grupės tinklalapyje išsamiai aiškinama, kaip ir kokia techninės įranga buvo naudojama kosmosui fotografuoti. Pagrindiniai šio rinkinio elementai – specialus nedidelis balionas stratosferos tyrimams, jau naudotas mobilusis telefonas „Motorola i290“ su GPS imtuvu ir išankstinio mokėjimo kortele, fotoaparatas „Canon A470“ su 8 GB talpos SD kortele, USB telefono kroviklis, 4 AA ličio baterijos ir parašiutas.

Fotoaparate įdiegta CHDK atvirojo kodo programinė įranga fiksavo visą baliono kelionę iki pat stratosferos, aktyvuodama užraktą kas 5 sekundes. Studentų paleistas balionas pakilo į 28 kilometrų aukštį – maždaug stratosferos vidurį. Jam sprogus išsiskleidė parašiutas, kuris įrangą saugiai nuleido ant žemės maždaug už 32 kilometrų nuo baliono paleidimo vietos.
Pasak „Popsci.com“, MIT studentų projektas patvirtino, kad įdomių rezultatų entuziastingi tyrinėtojai gali pasiekti ir minimaliomis sąnaudomis, pasinaudoję laisvai prieinamais prietaisais.

Apie panašų Ispanijos studentų projektą, kai stratosferai fotografuoti jie panaudojo 180 litų vertės fotoaparatą ir savadarbį balioną esame rašę anksčiau šioje naujienoje.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Investuotojai apleidžia socialinius žaidimus, bet remia „Multiplayer Online“

Po praėjusių metų bumo rinkoje dėl socialinių žaidimų, dabar investuotojai jau nebėra tokie aktyvūs šioje srityje. Rezultatai rodo, kas sumažėjo sėkmingų sandorių skaičius ir pinigų socialinių žaidimų sektoriuje išleidžiama mažiau. skaityti »

Žaidimizacija universitetuose: stipendijos žaidžiantiems socialinius žaidimus

Pastebima, kad jauni žmonės vengia socialinių žaidimų, išskyrus atvejus, kai jie teikia jiems tiesioginę naudą. Tačiau žaidžiant „Grantoo“ „Įdomiausias žmogus pasaulyje” suteikiamos stipendijos, o tai labai vilioja vartotojus. skaityti »

„Boeing“ testuoja „gerąją“ raketą, kuri pastatuose išjungia elektrą

Naujojo raketinio ginklo CHAMP veikimas nukreiptas prieš elektros įrangą: kai virš pastato praskrieja raketa, visi jame veikiantys kompiuteriai ir kita elektroninė technika išjungiama. skaityti »

„Vodafone“ atidarė biblioteką metro

„Vodafone“ kartu su leidykla „Humanitas“ Rumunijos sostinės Bukarešto metro stotyje „Pergalės aikštė“ (Victoriei station) įkūrė biblioteką. skaityti »

„Twitter“ organizuoja pirmąjį mokslinės fantastikos festivalį

„Twitter“ yra užsiregistravę nemažai profesionalių rašytojų, kurie tokiu neįprastu formatu publikuoja savo kūrinius. „Twitter“ administracija nusprendė tuo pasinaudoti ir organizuoti mokslinės fantastikos festivalį. skaityti »

Auga moterų įtaka mobiliesiems vaizdo žaidimams

Rinkos tyrimai atskleidė, jog moterys sudaro beveik 60 proc. žaidėjų, vertinant žaidimus mobiliuosiuose įrenginiuose. Jos yra labiau linkusios žaisti mobiliuosius žaidimus negu vyrai, ypač daugelio žaidėjų režimo tipo (angl. multiplayer) žaidimus, kurie turi daug socialumo elementų, pavyzdžiui, „Words With Friends“ ar „Draw Something“. skaityti »

Kone visoje Žemėje po masinio išmirimo gyvybės nebūta 5 mln. metų

Maždaug apie 5 mln. metų po didžiausio Žemės istorijoje gyvybės išmirimo didžiojoje mūsų planetos dalyje buvo taip karšta, kad tokioje aplinkoje nebūtų išgyvenęs beveik joks gyvas tvarinys, priėjo išvadą mokslininkai. skaityti »

Lietuviai kasdien įvairioms medijoms skiria trečdalį paros

Lietuvos gyventojai beveik trečdalį paros – 8 val. 43 min. – praleidžia naudodamiesi įvairiomis medijomis. Vidutiniškai vienas lietuvis kiekvieną dieną susiduria mažiausiai su 3 informavimo ir laisvalaikio medijų priemonėmis. Tai parodė rinkos tyrimų kompanijos TNS LT atliktas 10-ies medijos kanalų vartojimo tyrimas „Media day“. skaityti »

Mėnulis iš tiesų galėjo atsirasti susidūrus Žemei ir Tėjai

Naujas kompiuterinis modelis, vaizduojantis kadaise galimai įvykusį Žemės ir jos protoplanetinės sesers Tėjos susidūrimą, rodo, kad iš šios katastrofos kosmose pažertų skeveldrų iš tiesų galėjo susiformuoti Mėnulis. skaityti »

„Isla Calma“ padės negalvoti apie skausmą

Susivieniję keleto Ispanijos klinikų mokslininkai ir entuziastai sukūrė inovatyvią sistemą pavadinimu „Isla Calma“. Ši sistema – tai atpalaiduojanti virtualioji aplinka, skirta atitraukti vartotoją nuo skausmo jutimo, nerimo ar streso. skaityti »