Studentai kosmosą nufotografavo su 150 dol. vertės įranga

Publikuota: 2009 m. rugsėjo 18 d. penktadienis

Kosmosas
Masačusetso technologijos instituto (JAV) studentai, į aukštuosius atmosferos sluoksnius stratosferiniu balionu iškėlę vos 150 dolerių kainavusius prietaisus, nufotografavo Žemės ir atvirojo kosmoso ribą, pranešė „Popsci.com“.

Studentų grupės tinklalapyje išsamiai aiškinama, kaip ir kokia techninės įranga buvo naudojama kosmosui fotografuoti. Pagrindiniai šio rinkinio elementai – specialus nedidelis balionas stratosferos tyrimams, jau naudotas mobilusis telefonas „Motorola i290“ su GPS imtuvu ir išankstinio mokėjimo kortele, fotoaparatas „Canon A470“ su 8 GB talpos SD kortele, USB telefono kroviklis, 4 AA ličio baterijos ir parašiutas.

Fotoaparate įdiegta CHDK atvirojo kodo programinė įranga fiksavo visą baliono kelionę iki pat stratosferos, aktyvuodama užraktą kas 5 sekundes. Studentų paleistas balionas pakilo į 28 kilometrų aukštį – maždaug stratosferos vidurį. Jam sprogus išsiskleidė parašiutas, kuris įrangą saugiai nuleido ant žemės maždaug už 32 kilometrų nuo baliono paleidimo vietos.
Pasak „Popsci.com“, MIT studentų projektas patvirtino, kad įdomių rezultatų entuziastingi tyrinėtojai gali pasiekti ir minimaliomis sąnaudomis, pasinaudoję laisvai prieinamais prietaisais.

Apie panašų Ispanijos studentų projektą, kai stratosferai fotografuoti jie panaudojo 180 litų vertės fotoaparatą ir savadarbį balioną esame rašę anksčiau šioje naujienoje.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Amerikiečiai „sukryžmino“ mikroskopą su „iPhone“

Įtaisytas ant mikroskopo išmanusis telefonas leidžia ne tik peržiūrėti įvairią medžiagą ją padidinant, bet ir peržiūrėtus vaizdus nufotografuoti bei nufilmuoti. skaityti »

Keičiantis formą ateities šaukštelis

„Polygons“ pristatė neįprastą šaukštą, kuris susilanksto tarsi origami figūrėlė. skaityti »

Programėlės, kurios palengvins vyrų gyvenimą

Kuris vyras nenorėtų sėkmingai derinti ir pareigas, ir pomėgius? Tą nesunkiai galima padaryti išnaudojant išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuvės idėja inovatyviems namams – pasaulio geriausiųjų 50-uke

Tarptautinis idėjų inovatyviems namams konkursas „Ideas Lab“, kelis mėnesius skatinęs dalyvius ieškoti unikalių sprendimų, kurie suteiktų galimybę kiekvienam iš mūsų gyventi sveikesnėje aplinkoje, pasiekė finišo tiesiąją. skaityti »

„Siemens“ išmanieji šviesoforai sankryžose praleidžia pagalbos tarnybas ir viešąjį transportą

Vokietijos technologijų įmonė „Siemens“ sukūrė išmanų eismo valdymo sprendimą, kuris reguliuojamose sankryžose suteikia prioritetą pagalbos tarnybų automobiliams ir viešajam transportui. skaityti »

Kuriamos išmaniosios kelnės turintiems judėjimo negalią

„XoSoft“ kelnės seks paciento būklę, stebės fizinį aktyvumą ir duomenis perduos per išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kaip išmaniai tobulinti kūno linijas?

Specialistų teigimu, sportui ir išmaniosioms technologijoms žengiant koja kojon, žmonėms sudaromos idealios galimybės ne tik tobulėti, bet ir neprarasti motyvacijos. skaityti »

Namams elektrą tieks automobilis

Aplinką tausojantys namai elektros energiją gaus iš saulės elementų, vėjo jėgainių ir iš elektromobilių. skaityti »

Studentai sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį

Australijos studentai inžinieriai iš Adelaidės sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį, sveriantį 3 tonas. skaityti »

VISA pristatė virtualią drabužinę

Tarptautiniame Toronto filmų festivalyje VISA pademonstravo, kokios ateityje turėtų būti drabužių parduotuvės. skaityti »