Studentų sukonstruotas namas visą reikalingą energiją gauna vien tik iš Saulės

Publikuota: 2009 m. rugsėjo 23 d. trečiadienis

Gamta Kinijoje
Studentai iš Bostono architektūros koledžo (Boston Architectural College) bei Tafto universiteto (Tufts University) suprojektavo ir sukonstravo namą, kurį visiškai energija aprūpina saulės elementai. Kol kas naujasis namo prototipas skirtas mokslinėms demonstracijoms ir pirmiausią jį lankytojai galės išvysti kitą mėnesį National Mall (Vašingtono miestas).

Naujajame name saulės energija panaudojama šildymui bei elektros gavybai, o netolygią jos gavybą kompensuoja labai maži energetiniai nuostoliai bei akumuliavimo sistemos. Tokio tipo namai, dar vadinami pasyviaisiais namais, tyrinėjami ir projektuojami jau senokai. Tačiau šis projektas turi ir išskirtinių pasiekimų – santykinai nedidelę kainą.

Labai panašų projektą dar 2007 metais pristatė Vokietijos konstruktorių grupė, tačiau tuomet namas kainavo 1,2 milijonus dolerių. Pakankamai didelė suma, atskyrusi projektą nuo realių įgyvendinimo galimybių. Tačiau dabartinis JAV studentų darbas nuteikia viltingai – suprojektuoto 74 kvadratinių metrų ploto būsto kaina siekia apie 200 000 dolerių. Nors jis vis dar brangokas, tačiau nepalyginamai pigesnis nei ankstesni projektai.

Pasyvaus namo projektavimas ir konstravimas užtruko 2 metus. Siekdami sumažinti galutines namo išlaidas, konstruktoriai naudojo pačias prieinamiausias medžiagas bei pasirinko modulinę bei išrenkamą namo konstrukciją. Didžiąją dalį finansų teko investuoti į saulės elementus – 28 panelės SunPower gamina elektrą, o dar 5 panelės naudojamos vandens pašildymui bei namo aprūpinimui šiluma. Bendrojo saulės elementų galia siekia 6,4 kW – studentų nuomone, tokios galios visiškai pakanka jų namo energetiniam aprūpinimui. Be to, namo šildymui išnaudojama ir tiesioginė saulės energija, patenkanti pro pietinius namo langus. Tiesa, dar nedetalizuojama, kokio klimato juostose šie sprendimai pasiteisintų.

Pats namas projektuotas taip, kad tiktų miesto ir miestelių gyvenimo ritmui. Todėl jo plotas ir išplanavimas pritaikytas nedidelei šeimai, auginančiai vieną ar kelis vaikus. Name numatytos ir kitos ekologinės smulkmenos, palengvinančios gyvenimą – tarkim, surenkamas lietaus vanduo iš karto patogiai gali būti naudojamas sodui laistyti.

Nors pats projektas daugiau skirtas pasyvių namų tyrimams, tačiau studentai įsitikinę, jog belikęs vienas žingsnis iki tokių namų realios prekybos. Pasak jų, net ir šis pirmasis projektas jau turi potencialų pirkėją.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Superkompiuteriai daro atradimus, kurių negali mokslininkai

Praeitų metų gegužę superkompiuteris iš San Jose, Kalifornijoje, per porą valandų perskaitė 100 000 tyrimų. skaityti »

Prisėskite. Patogiai, bet kur ir bet kada

Šiais visuotinio sėdėjimo laikais profesijų, kurių atstovai ant visą darbo dieną praleidžia ant kojų, aktualumas ir poreikis nė kiek ne menkesnis nei prieš dešimtmetį ar kitą. skaityti »

Planšetinis ar nešiojamasis kompiuteris? Ką ir kodėl verta rinktis?

Planšetiniai kompiuteriai tapo itin populiarūs, kadangi jie yra paprasti naudoti, labai lengvi, jų baterijos tarnauja ilgai ir be to, planšetes galima naudoti įvairiems darbams. Bet dažnam žmogui iškyla klausimas – ar tikrai planšetė pilnai gali pakeisti nešiojamąjį kompiuterį? skaityti »

Sukurtas drugys gelbės nukentėjusius

Drugiai-kiborgai greitai gali padėti atlikti sudėtingiausias gelbėjimo operacijas, skelbia mokslininkai, sugalvoję būdą, kaip kontroliuoti vabzdžių raumenis. skaityti »

Kupertino viešbučio „Aloft“ gyventojus aptarnaus robotai

Robotai – darbdavių džiaugsmas ir darbuotojų nelaimė. Kaip žinome, robotika, dirbtinis intelektas ir kitos dar prieš dešimtmetį egzotiškai atrodžiusios temos šiuo metu yra labai aktyviai nagrinėjamos įvairių sričių inžinierių. skaityti »

Įkrauk telefoną šaukdamas! Prietaisas garso bangas paverčia energija

Ar pažįstamas jausmas, kai prireikus kažkur svarbiai paskambinti, miršta jūsų telefono baterija? Nesijaudinkite, kol iš nusivylimo šaukiate ant savo mobiliojo, šis riksmas jums gali labai pasitarnauti. skaityti »

Pristatyta pirmoji pasaulyje prisilietimus fiksuojanti krepšinio aikštelė

Įmonių grupė „Nike“ pristatė pirmąją pasaulyje lietimams jautrią LED krepšinio aikštelę. skaityti »

Magnetai įsijungia į kompiuterių tranzistorių pamainos lenktynes

Sluoksniai nanomagnetų galėtų sumažinti ateities kompiuterių rajumą. skaityti »

Čilės studentai išrado nepavagiamą dviratį

Čilės studentai išrado dviratį, kurį pavogti bus labai keblu, o jei vis dėlto jį ir pavyks nugvelbti, naudos iš tokio dviračio nebus skaityti »

KTU savaitgalį virto tiesioginės transliacijos iš Mėnulio studija

KTU dėstytojai Kęstutis Valinčius ir Mindaugas Jančiukas 2014 rugpjūčio 9-10 naktimis universiteto sieną pavertė tiesioginės transliacijos iš Mėnulio ekranu. skaityti »