Studentų sukonstruotas namas visą reikalingą energiją gauna vien tik iš Saulės

Publikuota: 2009 m. rugsėjo 23 d. trečiadienis

Gamta Kinijoje
Studentai iš Bostono architektūros koledžo (Boston Architectural College) bei Tafto universiteto (Tufts University) suprojektavo ir sukonstravo namą, kurį visiškai energija aprūpina saulės elementai. Kol kas naujasis namo prototipas skirtas mokslinėms demonstracijoms ir pirmiausią jį lankytojai galės išvysti kitą mėnesį National Mall (Vašingtono miestas).

Naujajame name saulės energija panaudojama šildymui bei elektros gavybai, o netolygią jos gavybą kompensuoja labai maži energetiniai nuostoliai bei akumuliavimo sistemos. Tokio tipo namai, dar vadinami pasyviaisiais namais, tyrinėjami ir projektuojami jau senokai. Tačiau šis projektas turi ir išskirtinių pasiekimų – santykinai nedidelę kainą.

Labai panašų projektą dar 2007 metais pristatė Vokietijos konstruktorių grupė, tačiau tuomet namas kainavo 1,2 milijonus dolerių. Pakankamai didelė suma, atskyrusi projektą nuo realių įgyvendinimo galimybių. Tačiau dabartinis JAV studentų darbas nuteikia viltingai – suprojektuoto 74 kvadratinių metrų ploto būsto kaina siekia apie 200 000 dolerių. Nors jis vis dar brangokas, tačiau nepalyginamai pigesnis nei ankstesni projektai.

Pasyvaus namo projektavimas ir konstravimas užtruko 2 metus. Siekdami sumažinti galutines namo išlaidas, konstruktoriai naudojo pačias prieinamiausias medžiagas bei pasirinko modulinę bei išrenkamą namo konstrukciją. Didžiąją dalį finansų teko investuoti į saulės elementus – 28 panelės SunPower gamina elektrą, o dar 5 panelės naudojamos vandens pašildymui bei namo aprūpinimui šiluma. Bendrojo saulės elementų galia siekia 6,4 kW – studentų nuomone, tokios galios visiškai pakanka jų namo energetiniam aprūpinimui. Be to, namo šildymui išnaudojama ir tiesioginė saulės energija, patenkanti pro pietinius namo langus. Tiesa, dar nedetalizuojama, kokio klimato juostose šie sprendimai pasiteisintų.

Pats namas projektuotas taip, kad tiktų miesto ir miestelių gyvenimo ritmui. Todėl jo plotas ir išplanavimas pritaikytas nedidelei šeimai, auginančiai vieną ar kelis vaikus. Name numatytos ir kitos ekologinės smulkmenos, palengvinančios gyvenimą – tarkim, surenkamas lietaus vanduo iš karto patogiai gali būti naudojamas sodui laistyti.

Nors pats projektas daugiau skirtas pasyvių namų tyrimams, tačiau studentai įsitikinę, jog belikęs vienas žingsnis iki tokių namų realios prekybos. Pasak jų, net ir šis pirmasis projektas jau turi potencialų pirkėją.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Sony“ palydovu transliuoja 4K vaizdus

„Sony“ neseniai pristatė palydovinės televizijos perdavimo sistemos prototipą, palaikantį 4K raišką (3 840 x 2160 pikselių). skaityti »

„Google“ darbuotojai nusifilmavo komedijoje

Kompanijos „Google“ darbuotojai komedijoje „Stažuotė“ („The Internship“) sukūrė epizodinius vaidmenis. skaityti »

Steve‘as Wozniakas pranašauja dirbtinio intelekto erą

Naujojo išmaniojo telefono „iPhone 5“ pasirodymo Australijoje dieną vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve‘as Wozniakas teigė, kad dirbtinis intelektas – naujas logiškas žingsnis. skaityti »

„Fujitsu“ kurs matematinį robotą

Kompanija „Fujitsu“ imasi dirbtinio intelekto sistemos kūrimo projekto. Jis galėtų padėti sėkmingai išlaikyti stojamąjį matematikos egzaminą Tokijo universitete. skaityti »

JAV programišius nulaužė „iPhone 5“

Programišius iš San Francisko Grantas Polas nulaužė „iPhone 5“. Polui pavyko į naująjį telefoną įdiegti programą „Cydia“ iš neoficialios „iPhone“ programų parduotuvės. skaityti »

Konferencijoms skirtas telefonas – „Hallo“

Šiandien jau nieko nestebina vaizdo arba telefoninės konferencijos. Dėl globalizacijos, mes pripratome bendrauti su įvairiais žmonėmis per atstumą, spręsti asmeninius ar verslo klausimus, net nematydami gyvo pašnekovo. Priimdamas šiandienos iššūkius dizainerių komanda „Pushstart“ siūlo ypač patogų telefoną skirtą konferencijoms. skaityti »

USB atmintinė su „pratęsimo“ funkcija

USB atmintinės arba dar kitaip USB raktai tikrai ne naujiena. Jų būna įvairių formų, spalvų ir talpos. Bet kas atsitinka tada, kai visa atmintis išnaudota? Reikia kažką ištrinti ir rašyti naują informaciją. Tai išties nepatogu. Dizaineris Shiyu Xia siūlo USB atmintinę su „pratęsimo“ funkcija. skaityti »

Laikrodis-apyrankė: stilinga ir originalu

Anksčiau laikrodis buvo ypač svarbus, šiandien pagrindinę jo funkciją rodyti laiką atlieka mobilieji telefonai. Kyla natūralus klausimas – tai kam nešioti laikrodį? Atsakymas paprastas: tai jūsų įvaizdžio dalis ir kartu senas įprotis. Suprasdamas tai dizaineris Sam Freeman siūlo ypač keistą laikrodžio dizainą. skaityti »

Tarptautinė diena be automobilio

Rugsėjo 22 d. – Tarptautinė diena be automobilio. Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio” buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. skaityti »

„Baterijų automatas“ padės išvengti nepatogumų

Ar dažnai atsiduriate situacijoje kai išsikrauna telefono akumuliatorius? Muzikos grotuvas „numiršta“ grodamas mylimiausią dainą? O fotoaparato baterija tuščia kaip tik tą minutę, kai norisi įamžinti svarbų įvykį? Dizaineris Ping–Yi Lin siūlo išeitį – „kramtomosios gumos baterija“. skaityti »