Sukurta nanomagnetų technologija vėžio ląstelėms kraujyje tirti

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 26 d. sekmadienis

Tarptautinės technologijų ir inovacijų bendrovės „Siemens“ mokslininkams pavyko atlikti kraujo ląstelių tyrimą pasitelktus magnetinio skaitymo technologiją, naudojamą kompiuterių kietuosiuose diskuose. Tam jie sukūrė magnetinį kraujo tėkmės citometrijos prototipą, kuris gali aptikti vėžio ląsteles kraujyje. Ši technologija buvo sukurta remiantis GMR (angl. giant magnetoresistance) efektu, kurio atradėjas 2007 m. buvo apdovanotas Nobelio premija fizikos srityje. 

„Kraujas yra svarbiausia diagnostinė priemonė gydytojams, kurie seka vėžio ir ŽIV gydymo veiksmingumą. Vienas iš efektyviausių metodų tam yra tėkmės citometrija, kai vizualiai yra įvertinamos pavienių ląstelių savybės. Jo dėka galima stebėti net ir vėžio ląsteles, tačiau šis būdas yra iš esmės nepakitęs nuo jo atradimo prieš keletą dešimtmečių“, – sako „Siemens“ diagnostikos ir terapijos skyriaus Lietuvoje direktorius Laurynas Vaškys.

Anot L. Vaškio tyrimą atliekant tradiciniu būdu iš kraujo mėginio reikiamiems ląstelių duomenims išgauti, reikia daug laiko ir tyrimo kaina smarkiai išauga. Dėl to ši metodologija nėra plačiai taikoma ir paprastai naudojama tik moksliniams tyrimams.

Vis dėlto „Siemens“ mokslininkų atrasta technologija ateityje leis pacientų kraujo tyrimus atlikti jų gydymo įstaigoje ir atliekant kraujo tyrimą aptikti reikiamas ląsteles. Mokslininkai tam naudoja GMR efekto jutiklį ir magnetinėmis savybėmis pasižyminčias nano daleles. 

Demonstracinis modelis gali kiekybiškai aptikti gydytojo pažymėtas analizuojamas daleles kraujo mėginyje, kurio nereikia specialiai paruošti. Žymėjimas yra atliekamas naudojant magnetinėmis savybėmis pasižyminčias nano daleles. Magnetas pritraukia pažymėtas ląsteles ir jas atskiria iš mėginio. Galiausiai jos yra suskaičiuojamos GMR jutikliu.

Tokia tyrimo eiga leidžia atlikti kiekybinį, pavyzdžiui, vėžio ląstelių tyrimą. Ji suteikia tyrėjams keturis bitus informacijos apie kiekvieną tirtą ląstelę. Turėdami tokį informacijos kiekį, tyrėjai gali nustatyti ląstelės dydį ir jos judėjimo greitį – tiek informacijos pakanka tiksliai nustatyti ar tai vėžinė ląstelė, ar ne.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Dangaus restoranas“ – jau Lietuvoje

Vilniaus meras Artūras Zuokas buvo pirmasis, kurį „Dangaus restorano“ organizatoriai pakvietė pasigrožėti Vilniumi, išbandyti meniu ir restorano saugumą. skaityti »

Nobelio premija sumažinta 20 proc.

Piniginė premija, kurią gauna Nobelio premijos laureatai, bus sumažinta – birželio 11 d. nusprendė fondo direktorių taryba. skaityti »

„Canon“ išleido du naujus objektyvų modelius

Bendrovė „Canon" pristato du naujus, kompaktiškus ir lengvus objektyvus – EF-S 18-135mm f/3,5–5,6 IS STM ir EF 40mm f/2,8 STM. skaityti »

„Facebook“ stažuotojai uždirba apie 6 tūkst. JAV dolerių per mėnesį

Atėję į bendrovę „Facebook“ atlikti praktiką inžinieriai programuotojai gali per mėnesį uždirbti net 8 700 JAV dolerių. skaityti »

Sukurtas elektroninis vertėjas iš gestų kalbos

Hiustono universiteto (JAV) studentai sukūrė vertėjo iš gestų kalbos prototipą „MyVoice“. skaityti »

Italai per „Facebook“ nupirko 15 tonų parmezano

Italų aktyvistai iš Areco per „Facebook“ nupirko 15 tonų parmezano, pagaminto nuo žemės drebėjimo šalies šiaurėje nukentėjusiose sūrinėse. skaityti »

LG „L–Style“ telefonus mados pasauliui pristato fotografas Ralph John Perou

„LG Electronics“ (LG) pristatė „L–Style“ serijos išmaniųjų telefonų fotografijų kolekciją, kurią sukūrė žymus mados fotografas Ralph John Perou. skaityti »

Europos futbolo čempionatas – telefone

Birželio 8 dieną prasidėjo „jo didenybė futbolas“, o šios sporto šakos gerbėjai gali naudotis specialia programėle. skaityti »

Mokslininkai nepaneigė A. Enšteino reliatyvumo teorijos

Mokslininkų grupė, pernai paskelbusi, neva neutrinai gali skrieti greičiau už šviesą, turėjo pripažinti, kad Albertas Einšteinas buvo teisus, teigdamas, jog šios subatominės dalelės negali peržengti didžiausio greičio mūsų Visatoje ribos. skaityti »

„Google Sky“ pastebėjo Žemės link skriejantį asteroidą?

Vienas „Google Sky“ vartotojas portale „Youtube.com“ apsiskelbė besidairydamas po virtualų dangaus skliautą atradęs naują didžiulį Saulės sistemos asteroidą. skaityti »