Sukurta nanomagnetų technologija vėžio ląstelėms kraujyje tirti

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 26 d. sekmadienis

Tarptautinės technologijų ir inovacijų bendrovės „Siemens“ mokslininkams pavyko atlikti kraujo ląstelių tyrimą pasitelktus magnetinio skaitymo technologiją, naudojamą kompiuterių kietuosiuose diskuose. Tam jie sukūrė magnetinį kraujo tėkmės citometrijos prototipą, kuris gali aptikti vėžio ląsteles kraujyje. Ši technologija buvo sukurta remiantis GMR (angl. giant magnetoresistance) efektu, kurio atradėjas 2007 m. buvo apdovanotas Nobelio premija fizikos srityje. 

„Kraujas yra svarbiausia diagnostinė priemonė gydytojams, kurie seka vėžio ir ŽIV gydymo veiksmingumą. Vienas iš efektyviausių metodų tam yra tėkmės citometrija, kai vizualiai yra įvertinamos pavienių ląstelių savybės. Jo dėka galima stebėti net ir vėžio ląsteles, tačiau šis būdas yra iš esmės nepakitęs nuo jo atradimo prieš keletą dešimtmečių“, – sako „Siemens“ diagnostikos ir terapijos skyriaus Lietuvoje direktorius Laurynas Vaškys.

Anot L. Vaškio tyrimą atliekant tradiciniu būdu iš kraujo mėginio reikiamiems ląstelių duomenims išgauti, reikia daug laiko ir tyrimo kaina smarkiai išauga. Dėl to ši metodologija nėra plačiai taikoma ir paprastai naudojama tik moksliniams tyrimams.

Vis dėlto „Siemens“ mokslininkų atrasta technologija ateityje leis pacientų kraujo tyrimus atlikti jų gydymo įstaigoje ir atliekant kraujo tyrimą aptikti reikiamas ląsteles. Mokslininkai tam naudoja GMR efekto jutiklį ir magnetinėmis savybėmis pasižyminčias nano daleles. 

Demonstracinis modelis gali kiekybiškai aptikti gydytojo pažymėtas analizuojamas daleles kraujo mėginyje, kurio nereikia specialiai paruošti. Žymėjimas yra atliekamas naudojant magnetinėmis savybėmis pasižyminčias nano daleles. Magnetas pritraukia pažymėtas ląsteles ir jas atskiria iš mėginio. Galiausiai jos yra suskaičiuojamos GMR jutikliu.

Tokia tyrimo eiga leidžia atlikti kiekybinį, pavyzdžiui, vėžio ląstelių tyrimą. Ji suteikia tyrėjams keturis bitus informacijos apie kiekvieną tirtą ląstelę. Turėdami tokį informacijos kiekį, tyrėjai gali nustatyti ląstelės dydį ir jos judėjimo greitį – tiek informacijos pakanka tiksliai nustatyti ar tai vėžinė ląstelė, ar ne.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Sukurta nauja kompiuterio valdymo gestais technologija

Kompanija „Leap Motion“ teigia, kad netrukus galėsime atsisveikinti su pelėmis, klaviatūromis ir liečiamais ekranais – kompiuteris bus valdomas judesiu. skaityti »

A. Zuokas: „Sostinė pasiruošusi išduoti leidimus „Google“ automobiliams filmuoti Vilnių“

Vilniaus meras Artūras Zuokas išsiuntė miesto poziciją kompanijai „Google“ pranešdamas, kad sostinė yra pasiruošusi nedelsiant išduoti savivaldybės leidimą kompanijos atstovams vykdyti filmavimus Vilniuje. skaityti »

Apie Steve'ą Jobsą bus kuriami filmai

„Sony Pictures Entertainment“ oficialiai pažadėjo, kad „Oskarą“ už filmą „Socialinis tinklas“ laimėjęs scenaristas užsiims ir Steve'o Jobso biografijos ekranizacija. Tuo pat metu apie jį bus kuriamas dar vienas filmas. skaityti »

Kinijoje pasirodė robotai policininkai

Kunmino miesto Kinijoje gatvėse pastatyti keli dvimetriniai robotai, prijungti prie artimiausios policijos nuovados stebėjimo sistemos. skaityti »

„Apple“ duomenų centrai naudos „žaliąją“ elektros energiją

Iki šių metų pabaigos „Apple" ketina prie savo duomenų centrų pastatyti dvi saulės elektrines, kurių bendra galia sieks 86 mln. kWh per metus. skaityti »

„Anonymous“ atakavo JAV teisingumo ministeriją

Programišiai iš grupuotės „Anonymous“ įsilaužė į JAV teisingumo ministerijos svetainę ir pagrobė 1,7 GB duomenų. skaityti »

Steve‘as Jobsas norėjo sukurti „iCar“

Steve'as Jobsas mąstė, kaip būtų galima sukurti automobilį, kuris taptų komerciniu modeliu. skaityti »

Ministras prašo atšaukti „Google Maps Street View“ draudimą

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis prašo Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją peržiūrėti sprendimą uždrausti Lietuvoje vykdyti „Google Maps Street View“ projektą. skaityti »

„Facebook“ įkūrėjas vedė

Socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas ir direktorių tarybos vadovas Мarkas Zuckerbergas gegužės 19 d. vedė savo ilgametę draugę Prisilą Čan (Priscilla Chan). skaityti »

USB atmintinė – aksesuaras

Šiandien technologijos pralenkia laiką, viskas taip greitai tobulėja, jog sunku suspėti. Dizainerių komanda „Art Lebedev Sturio“ kuria daiktus, kurie būtų ne tik naudingi, bet ir gražus, tiksliau, galėtų tapti žaviu aksesuaru ar interjero detale. skaityti »