Sukurta nanomagnetų technologija vėžio ląstelėms kraujyje tirti

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 26 d. sekmadienis

Tarptautinės technologijų ir inovacijų bendrovės „Siemens“ mokslininkams pavyko atlikti kraujo ląstelių tyrimą pasitelktus magnetinio skaitymo technologiją, naudojamą kompiuterių kietuosiuose diskuose. Tam jie sukūrė magnetinį kraujo tėkmės citometrijos prototipą, kuris gali aptikti vėžio ląsteles kraujyje. Ši technologija buvo sukurta remiantis GMR (angl. giant magnetoresistance) efektu, kurio atradėjas 2007 m. buvo apdovanotas Nobelio premija fizikos srityje. 

„Kraujas yra svarbiausia diagnostinė priemonė gydytojams, kurie seka vėžio ir ŽIV gydymo veiksmingumą. Vienas iš efektyviausių metodų tam yra tėkmės citometrija, kai vizualiai yra įvertinamos pavienių ląstelių savybės. Jo dėka galima stebėti net ir vėžio ląsteles, tačiau šis būdas yra iš esmės nepakitęs nuo jo atradimo prieš keletą dešimtmečių“, – sako „Siemens“ diagnostikos ir terapijos skyriaus Lietuvoje direktorius Laurynas Vaškys.

Anot L. Vaškio tyrimą atliekant tradiciniu būdu iš kraujo mėginio reikiamiems ląstelių duomenims išgauti, reikia daug laiko ir tyrimo kaina smarkiai išauga. Dėl to ši metodologija nėra plačiai taikoma ir paprastai naudojama tik moksliniams tyrimams.

Vis dėlto „Siemens“ mokslininkų atrasta technologija ateityje leis pacientų kraujo tyrimus atlikti jų gydymo įstaigoje ir atliekant kraujo tyrimą aptikti reikiamas ląsteles. Mokslininkai tam naudoja GMR efekto jutiklį ir magnetinėmis savybėmis pasižyminčias nano daleles. 

Demonstracinis modelis gali kiekybiškai aptikti gydytojo pažymėtas analizuojamas daleles kraujo mėginyje, kurio nereikia specialiai paruošti. Žymėjimas yra atliekamas naudojant magnetinėmis savybėmis pasižyminčias nano daleles. Magnetas pritraukia pažymėtas ląsteles ir jas atskiria iš mėginio. Galiausiai jos yra suskaičiuojamos GMR jutikliu.

Tokia tyrimo eiga leidžia atlikti kiekybinį, pavyzdžiui, vėžio ląstelių tyrimą. Ji suteikia tyrėjams keturis bitus informacijos apie kiekvieną tirtą ląstelę. Turėdami tokį informacijos kiekį, tyrėjai gali nustatyti ląstelės dydį ir jos judėjimo greitį – tiek informacijos pakanka tiksliai nustatyti ar tai vėžinė ląstelė, ar ne.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Laris Peidžas „Android“ pavadino svarbia, bet ne lemtinga „Google“ verslui

Mobilioji operacinė sistema „Android“ yra labai svarbi „Google“, tačiau ne lemtinga kompanijos verslui, pareiškė „Google“ generalinis direktorius Laris Peidžas teismo byloje „Oracle“ prieš „Google“. skaityti »

Meksikoje sukurta mobilioji bankinė sistema neturtingiems

Meksikoje sukurta pirmoji mobilioji bankinė sistema „Transfer“ specialiai mažas pajamas gaunantiems žmonėms. skaityti »

Interneto „tėvas“ prieš įstatymą, „galintį sunaikinti žmogaus teises“

Didžiosios Britanijos mokslininkas Timas Bernersas-Lee, HTTP protokolo, HTML kalbos ir URL identifikatoriaus kūrėjas, pasisakė prieš šalyje rengiamą Theresos May inicijuotą įstatymą dėl masinio vartotojų stebėjimo internete. skaityti »

„Amazon“ įsigijo teisę leisti romanus apie Džeimsą Bondą

Internetinė parduotuvė „Amazon“ įsigijo teisę Šiaurės Amerikoje leisti 14 romanų apie Džeimsą Bondą, praneša portalas „Digital Book World“. skaityti »

HTC finansų departamentui vadovaus Chia-Lin Changas

Pasaulinis mobiliųjų technologijų gamintojas HTC paskelbė keičiantis finansų vadovą. Nuo šios savaitės kompanijos finansų departamentui vadovauja Chia-Lin Changas. skaityti »

„Apple“ ir „Samsung“ bandys susitaikyti

Kompanijų „Apple“ ir „Samsung“ vadovai surengs derybas bei bandys išspręsti dėl patentų kilusį ginčą, kuris tęsiasi nuo 2011-ųjų rudens. skaityti »

M. Šarapova „Facebook“ pademonstravo naują šukuoseną

Rusijos tenisininkė Marija Šarapova savo puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ pristatė naują šukuoseną. skaityti »

„Cosmopolitan“ ir „Marie Claire“ pristatė savo kanalą „YouTube“

Penki korporacijos „Hearst“ moterų žurnalai – „Cosmopolitan“, „Marie Claire“, „Harper’s Bazaar“, „Seventeen“ ir „Real Beauty“ – „YouTube“ pristatė savo kanalą „Hello Style“. skaityti »

„Apple“ ir dizaineris Filipas Starkas nedirba prie bendro projekto

Kompanija „Apple“ atmetė gandus, neva kurdama naują įrenginį į pagalbą kvietė garsų prancūzų dizainerį Filipą Starką. skaityti »

Naujas Gineso rekordas: skyrybos per „Twitter“

Saudo Arabijos gyventojas Abdulazizas Goldšteinas, tris kartus „Twitter“ pranešime savo žmonai parašęs „talak“, oficialiai išsiskyrė. skaityti »