Sukurta nanomagnetų technologija vėžio ląstelėms kraujyje tirti

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 26 d. sekmadienis

Tarptautinės technologijų ir inovacijų bendrovės „Siemens“ mokslininkams pavyko atlikti kraujo ląstelių tyrimą pasitelktus magnetinio skaitymo technologiją, naudojamą kompiuterių kietuosiuose diskuose. Tam jie sukūrė magnetinį kraujo tėkmės citometrijos prototipą, kuris gali aptikti vėžio ląsteles kraujyje. Ši technologija buvo sukurta remiantis GMR (angl. giant magnetoresistance) efektu, kurio atradėjas 2007 m. buvo apdovanotas Nobelio premija fizikos srityje. 

„Kraujas yra svarbiausia diagnostinė priemonė gydytojams, kurie seka vėžio ir ŽIV gydymo veiksmingumą. Vienas iš efektyviausių metodų tam yra tėkmės citometrija, kai vizualiai yra įvertinamos pavienių ląstelių savybės. Jo dėka galima stebėti net ir vėžio ląsteles, tačiau šis būdas yra iš esmės nepakitęs nuo jo atradimo prieš keletą dešimtmečių“, – sako „Siemens“ diagnostikos ir terapijos skyriaus Lietuvoje direktorius Laurynas Vaškys.

Anot L. Vaškio tyrimą atliekant tradiciniu būdu iš kraujo mėginio reikiamiems ląstelių duomenims išgauti, reikia daug laiko ir tyrimo kaina smarkiai išauga. Dėl to ši metodologija nėra plačiai taikoma ir paprastai naudojama tik moksliniams tyrimams.

Vis dėlto „Siemens“ mokslininkų atrasta technologija ateityje leis pacientų kraujo tyrimus atlikti jų gydymo įstaigoje ir atliekant kraujo tyrimą aptikti reikiamas ląsteles. Mokslininkai tam naudoja GMR efekto jutiklį ir magnetinėmis savybėmis pasižyminčias nano daleles. 

Demonstracinis modelis gali kiekybiškai aptikti gydytojo pažymėtas analizuojamas daleles kraujo mėginyje, kurio nereikia specialiai paruošti. Žymėjimas yra atliekamas naudojant magnetinėmis savybėmis pasižyminčias nano daleles. Magnetas pritraukia pažymėtas ląsteles ir jas atskiria iš mėginio. Galiausiai jos yra suskaičiuojamos GMR jutikliu.

Tokia tyrimo eiga leidžia atlikti kiekybinį, pavyzdžiui, vėžio ląstelių tyrimą. Ji suteikia tyrėjams keturis bitus informacijos apie kiekvieną tirtą ląstelę. Turėdami tokį informacijos kiekį, tyrėjai gali nustatyti ląstelės dydį ir jos judėjimo greitį – tiek informacijos pakanka tiksliai nustatyti ar tai vėžinė ląstelė, ar ne.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Siemens“ atidarė miestų plėtrai skirtą centrą „The Crystal“

Šią savaitę Londone duris atvėrė pirmasis „Siemens“ miestų plėtrai skirtas centras, kuriame įkurta didžiausia pasaulyje tvariam miestų vystymuisi skirta paroda. Dėl kristalo formos „The Crystal“ vardu pavadintame pastate vyks diskusijos ir konferencijos miestų plėtros temomis, veiks technologijų ir inovacijų centras. skaityti »

Labai spalvingas ir paprastas išmanusis telefonas

Dizaineris Alexandros Stasibopoulos meta iššūkį išmaniųjų telefonų gamintojams ir siūlo į viską žiūrėti daug paprasčiau. Jo konceptas – ypač paprastas ir spalvingas išmanusis telefonas. skaityti »

E. Kasperskiui – Didžiosios Britanijos universiteto garbės daktaro vardas

Plimuto universitetas (Didžioji Britanija) Eugenijui Kasperskiui suteikė garbės daktaro vardą (angl. Doctor Honoris Causa). skaityti »

JAV „iPhone 4“ jau siūlomas ir už 99 centus

Išmaniojo telefono „iPhone 5“ pasirodymo rinkoje išvakarėse mobiliojo tinklo operatorius „AT&T“ vartotojams ankstesnę įrenginio versiją siūlo vos už 99 centus. skaityti »

„Yahoo!“ vadovė darbuotojams pažadėjo naujus išmaniuosius telefonus

Naujoji korporacijos „Yahoo!“ generalinė direktorė Marissa Mayer išsiuntinėjo darbuotojams laiškus, žadėdama kiekvienam iš jų padovanoti vieną iš penkių išmaniųjų telefonų pasirinktinai. skaityti »

Londone siūloma pastatyti oro uostą ant vandens

Amerikiečių firma „Gensler“ suprojektavo oro uostą „London Britannia Airport“ ir siūlo jį pastatyti Temzės žiotyse ant plaukiojančios salos. skaityti »

Tarptautinė ozono sluoksnio apsaugos diena

Rugsėjo 16 diena – Tarptautinė ozono sluoksnio apsaugos diena. Ozono sluoksnis – tai atmosferos sluoksnis, juosiantis Žemę ir saugantis jos gyvybę nuo žalingo ultravioletinio spinduliavimo. skaityti »

Amerikos žaidėjų populiacija mažėja

Žmonių, žaidžiančių kompiuterinius žaidimus, skaičius Jungtinėse Amerikos Valstijose nuolat mažėja. Tokius duomenis pateikė NPD tyrimų grupė, nustačiusi, kad visų žaidimų segmentų įtraukiant ir mobiliuosius, „online“ ir parsisiunčiamus žaidimus auditorija vis nyksta. skaityti »

Festivalis „Game City“

Festivalis „Game City“ – didžiausias nepriklausomas video žaidimų festivalis Europoje, kurį organizuoja Notingemo Trento universitetas Anglijoje. Šiais metais festivalis vyks jau septintąjį kartą ir suburs video žaidimų kūrėjus, mėgėjus ir profesionalus į vieną vietą spalio 20 – 27 dienomis. skaityti »

Neregėtasis Mėnulis

Pasirodo, kiekvieną Mėnulio reljefo detalę galima užfiksuoti ne tik iš orbitos. Astrofotografas Thierry Legault tai padarė stovėdamas savo kiemelyje, esančiame viename iš Paryžiaus priemiesčių. skaityti »