Sukurta rekordiškai ilgai dirbsianti vėjo jėgainė

Publikuota: 2015 m. sausio 30 d. penktadienis

Vokietijos energetikos bendrovė „Enercon“ pristatė naują 4 MW galingumo vėjo jėgainių seriją „EP4“, kurios trys skirtingi modeliai veiks ypač ilgai: kūrėjai teigia, kad jos elektrą sėkmingai gamins mažiausiai 30 metų. O tai lems mažesnę elektros kainą.

Iš šiuo metu visame pasaulyje stovinčių jėgainių daugumai numatytas 20 m. veikimo terminas. Tiesa, tai tik minimalus numatomas laikas: kai kurios jėgainės praktikoje sėkmingai veikia ir ilgiau.

Pasak „Enercon“ generalinės direktorės Nicolės Fritsch-Nehring, dar ilgesnis veikimo laikas pagerins vėjo jėgainių parkų projektų finansavimo sąlygas, kadangi jėgainės veiks ir pelną investuotojams neš 10 metų ilgiau nei buvo įprasta iki šiol. Taip pat dėl to mažės gaminamos elektros energijos kaina.

„Enercon“ teigimu, naujosios jėgainės turi ir daugiau privalumų. Gamybos proceso atnaujinimai leis sumažinti jėgainių savikainą, jų dalis bus lengviau gabenti į būsimą parką, taip pat taps paprastesniu jėgainės surinkimo procesas.

Pirmasis dienos šviesą išvys naujosios jėgainių serijos modelis „E-126 EP4“, skirtas vietoms, kuriose pučia vidutinio stiprumo vėjas. Šio modelio prototipas iškils 2015 m., o serijinė gamyba prasidės 2016 m. Pirmiausia šios jėgainės bus siūlomos Vokietijos rinkai. Tikimasi, kad per 2019 m. jau bus pagaminama apie 500 vienetų „E-126 EP4“.

2017 m. „Enercon“ pristatys ir „IEC III“  modelio, skirto vietoms, kuriose pučia silpnas vėjas, prototipą. Vėliau bus pristatytas ir trečiasis „EP4“ serijos modelis, skirtas vietoms, kuriose pučia stiprūs vėjai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Fotografavimas su „iPad“ išgelbėjo gyvybę

Daugeliui žmonių fotografavimas su planšetiniais kompiuteriais, šiuo atveju – „iPad“, atrodo gana kvailai – kam abejomis rankomis laikyti didelį plokščią įrenginį, kai galima fotografuoti tiesiog išmaniuoju telefonu ar fotoaparatu. skaityti »

1940 m. pademonstruotas pirmasis periskopas

1940 m. balandžio 20 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose pademonstruotas pirmasis elektroninis periskopas. skaityti »

Minima Tarptautinė kovos su triukšmu diena

Balandžio 20 dieną minima Tarptautinė kovos su triukšmu diena. Šią dieną Europoje organizuojamos akcijos, skirtos padėti efektyviau mažinti triukšmą darbo vietose. skaityti »

Naujos mikrobaterijos leis įkrauti išmanųjį telefoną per sekundę

Mobilieji įrenginiai nuolat tobulinami. Pridedamos naujos funkcijos, išmanieji telefonai ir planšetės tampa vis plonesni, jų našumas nuolat auga. skaityti »

Dirbtinę ranką galima valdyti mobiliąja programėle

Kompanijos „Touch Bionics“ dirbtinės rankos „i-Limb“ nuo šiol paklūsta ne tik žmogaus raumenų signalams, bet ir „iPhone“ nurodymams. skaityti »

„Fujitsu“ popieriaus lapą su išspausdintu tekstu pavers planšete

Kompanija „Fujitsu“ sukūrė technologiją, leidžiančią interaktyvius elementus perkelti ant popieriaus lapo su išspausdintu tekstu. skaityti »

„iPhone 5 Black Diamond“ – pats brangiausias išmanusis telefonas

Liverpulio juvelyras Stuart Hughes, išgarsėjęs tokiais ekskliuzyviniais modeliais kaip briliantinis „iPhone 4“, platininis „Platinum MacBook Air“ ir auksinis „Gold iPad 2“, pristatė savo naujausią kūrinį – „iPhone 5 Black Diamond“. skaityti »

„Microsoft“ svarsto apie išmaniojo laikrodžio gamybą

Korporacija „Microsoft“ svarsto galimybę išleisti miniatiūrinį rankinio laikrodžio formos kompiuterį. skaityti »

Steve'as Wozniakas lietuvius skatins į inovacijas žvelgti kūrybiškiau

Naujų technologijų plėtrai įgavus iki šiol neregėtą pagreitį, atrodo, jog viskas, ką galima išrasti, jau išrasta, o tuos išradimus beliko tik patobulinti. Tačiau norint tapti išskirtiniu produktu rinkoje, reikia eiti dar nepramintu keliu. skaityti »

Irano mokslininkas paskelbė išradęs laiko mašiną

Irano strateginių išradimo centrui vadovaujantis mokslininkas Ali Razegis paskelbė sukūręs laiko mašiną. skaityti »