Sukurta rekordiškai ilgai dirbsianti vėjo jėgainė

Publikuota: 2015 m. sausio 30 d. penktadienis

Vokietijos energetikos bendrovė „Enercon“ pristatė naują 4 MW galingumo vėjo jėgainių seriją „EP4“, kurios trys skirtingi modeliai veiks ypač ilgai: kūrėjai teigia, kad jos elektrą sėkmingai gamins mažiausiai 30 metų. O tai lems mažesnę elektros kainą.

Iš šiuo metu visame pasaulyje stovinčių jėgainių daugumai numatytas 20 m. veikimo terminas. Tiesa, tai tik minimalus numatomas laikas: kai kurios jėgainės praktikoje sėkmingai veikia ir ilgiau.

Pasak „Enercon“ generalinės direktorės Nicolės Fritsch-Nehring, dar ilgesnis veikimo laikas pagerins vėjo jėgainių parkų projektų finansavimo sąlygas, kadangi jėgainės veiks ir pelną investuotojams neš 10 metų ilgiau nei buvo įprasta iki šiol. Taip pat dėl to mažės gaminamos elektros energijos kaina.

„Enercon“ teigimu, naujosios jėgainės turi ir daugiau privalumų. Gamybos proceso atnaujinimai leis sumažinti jėgainių savikainą, jų dalis bus lengviau gabenti į būsimą parką, taip pat taps paprastesniu jėgainės surinkimo procesas.

Pirmasis dienos šviesą išvys naujosios jėgainių serijos modelis „E-126 EP4“, skirtas vietoms, kuriose pučia vidutinio stiprumo vėjas. Šio modelio prototipas iškils 2015 m., o serijinė gamyba prasidės 2016 m. Pirmiausia šios jėgainės bus siūlomos Vokietijos rinkai. Tikimasi, kad per 2019 m. jau bus pagaminama apie 500 vienetų „E-126 EP4“.

2017 m. „Enercon“ pristatys ir „IEC III“  modelio, skirto vietoms, kuriose pučia silpnas vėjas, prototipą. Vėliau bus pristatytas ir trečiasis „EP4“ serijos modelis, skirtas vietoms, kuriose pučia stiprūs vėjai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Amerikiečiai „sukryžmino“ mikroskopą su „iPhone“

Įtaisytas ant mikroskopo išmanusis telefonas leidžia ne tik peržiūrėti įvairią medžiagą ją padidinant, bet ir peržiūrėtus vaizdus nufotografuoti bei nufilmuoti. skaityti »

Keičiantis formą ateities šaukštelis

„Polygons“ pristatė neįprastą šaukštą, kuris susilanksto tarsi origami figūrėlė. skaityti »

Programėlės, kurios palengvins vyrų gyvenimą

Kuris vyras nenorėtų sėkmingai derinti ir pareigas, ir pomėgius? Tą nesunkiai galima padaryti išnaudojant išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuvės idėja inovatyviems namams – pasaulio geriausiųjų 50-uke

Tarptautinis idėjų inovatyviems namams konkursas „Ideas Lab“, kelis mėnesius skatinęs dalyvius ieškoti unikalių sprendimų, kurie suteiktų galimybę kiekvienam iš mūsų gyventi sveikesnėje aplinkoje, pasiekė finišo tiesiąją. skaityti »

„Siemens“ išmanieji šviesoforai sankryžose praleidžia pagalbos tarnybas ir viešąjį transportą

Vokietijos technologijų įmonė „Siemens“ sukūrė išmanų eismo valdymo sprendimą, kuris reguliuojamose sankryžose suteikia prioritetą pagalbos tarnybų automobiliams ir viešajam transportui. skaityti »

Kuriamos išmaniosios kelnės turintiems judėjimo negalią

„XoSoft“ kelnės seks paciento būklę, stebės fizinį aktyvumą ir duomenis perduos per išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kaip išmaniai tobulinti kūno linijas?

Specialistų teigimu, sportui ir išmaniosioms technologijoms žengiant koja kojon, žmonėms sudaromos idealios galimybės ne tik tobulėti, bet ir neprarasti motyvacijos. skaityti »

Namams elektrą tieks automobilis

Aplinką tausojantys namai elektros energiją gaus iš saulės elementų, vėjo jėgainių ir iš elektromobilių. skaityti »

Studentai sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį

Australijos studentai inžinieriai iš Adelaidės sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį, sveriantį 3 tonas. skaityti »

VISA pristatė virtualią drabužinę

Tarptautiniame Toronto filmų festivalyje VISA pademonstravo, kokios ateityje turėtų būti drabužių parduotuvės. skaityti »