Sukurta skraidanti lenta

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 14 d. penktadienis

1989 m. pasirodė filmo „Atgal į ateitį“ antroji dalis, kurioje Martis Makflajus ir Dokas nukeliavo į 2015-uosius. Viena iš filme pademonstruotų ateities naujovių – skraidanti riedlentė.

Atėjus 2015-iesiems, automobilių gamintoja „Lexus“ pamėgino įgyvendinti šį filmo „stebuklą“ – pagamino skraidančią riedlentę „Hoverboard“. „Lexus Hoverboard“ naudoja superlaidininkus ir nuolatinius magnetus, kurie šaldomi skystu azotu.

Magnetinę levitaciją pasiekti sudėtinga, nes kuo didesnis svoris spaudžia daiktą, tuo galingesnių reikia magnetų. Šią problemą mėginama išspręsti naudojant azotą.

Deja, apgauti fizikos „Lexus“ inžinieriams nepavyko – paskraidyti šia lenta galima tik specialiai jai pritaikytu metaliniu paviršiumi, nors kelias minutes lenta gali praskristi ir virš vandens ar kitokio paviršiaus.

„Hoverboard“ daugiau nei 18 mėnesių kūrė inžinierių komandos iš Vokietijos ir Anglijos, o šiuo metu ją testuoja profesionalus riedlentininkas iš Ispanijos. Automobilių gamintojas daug dėmesio skiria išradimo išvaizdai, lenta gaminama iš natūralaus bambuko.

Prieš pasirodant „Lexus“ skraidančiai lentai, panašų įrenginį, pavadinimu „Hendo“, mėgino sukurti bendrovė „Arx Pax“.

Vaizdo filmukas apie „Hoverboard“ bandymus >>>

 

Šaltinis: ferra.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ateities riedlentė, valdoma su „Kinect“ ir planšetiniu kompiuteriu

Ar galima automatizuoti paprastą riedlentę? Pasirodo, tikrai taip. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »